آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۳۶۷۲
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰
رئیس اورژانس مازندران اعلام کرد
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی مازندران، نخستین عامل مرگ‌های غیرطبیعی در این استان را حوادث ترافیکی عنوان کرد.

حوادث ترافیکی نخستین عامل مرگ‌های غیرطبیعی

به گزارش آوای خزر، دکتر یحیی صالح طبری به مناسبت هفته بین المللی ایمنی راهها گفت: امنیت راه و ترافیک، یکی از حوزه های مهم و اساسی نیازهـای جامعه بشری است و توجه و اهتمام به تأمین آن ضرورتی غیر قابل انکار تلقی می شود و نقش سازمان های همکار در حوادث ترافیکی بسیار قابل توجه است.

به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی مازندران، وی با اشاره به بالا بودن میزان مرگ و میر در حوادث ترافیکی اظهار کرد: این گونه حوادث، سبب ایجاد هزینه های ناخواسته برای جامعه همچون هزینه های درمانی –توانبخشی و در صورت رخداد مرگ و میر هزینه های بزرگ دیگری می‌شود و نهایتاً در اجتماع بصورت غیر مستقیم مواجهه با مشکلات روحی و روانی و از دست رفتن نيروي كار خواهد شد.

دبیر طرح جامع کاهش حوادث ترافیکی در حیطه بهداشت و درمان همچنین مصرف مواد مخدر، عدم استفاده از كلاه ايمني در موتور سواران،عدم استفاده از كمربند ايمني، استفاده از تلفن همراه در حين رانندگی، خواب آلودگي، سرعت غير مجاز و مصرف الكل را از عوامل موثر در بروز حوادث ترافیکی نام برد.

رئیس اورژانس 115 مازندران با اشاره به وجود 4 محور مواصلاتی در استان و شناسایی نقاط حادثه خیز در این محورها بیان کرد: باید با تعامل سایر سازمان های همکار نسبت به کاهش مخاطرات در این نقاط اقدام شود.

اخبار مازندران

انتهای پیام/ 1001

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار