آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۳۷۰۵
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۲
در روز تنوع زیستی
به مناسبت روز تنوع زیستی، علاوه بر پاکسازی ساحل گهرباران میاندرود، هنرمندانی از این شهرستان نقش‌های زیبایی را روی شن‌ها خلق کردند.

ساحل گهرباران پاکسازی شد/ نقش مرال بر شن‌های ساحل گهرباران

به گزارش آوای خزر از شهرستان میاندرود، در روز اول خرداد 98  امسال که مصادف با 22 می روز تنوع زیستی نامگذاری شد، ساحل گهرباران با حضور مسئولان و هنرمندان پاکسازی شد.

سورکی آزاد بخشدار میاندرود درباره به پاکیزه نگه داشتن ساحل و تاثیر زیبایی آن در روحیه مهمانان تابستانی صحبت کرد و پاس داشتن این فرهنگ را نیز برای مردم و مهمانان این استان واجب شمرد.

در پایان این مراسم که با شعار «تنوع  زیستی ما، غذای ما، سلامت ما» همراه بود ، طرح مجسمه شنی گوزن زرد  توسط هنرمندان این شهر (خانم ها نیازی و نواییان) روی ساحل اجرا شد.

به گزارش آوای خزر، در سال 42 یک راس گوزن زرد به پناهگاه حیات وحش دشت ناز منتقل شد.  در حال حاضر 42 راس از این گونه در پناهگاه موجود است که در سنوات گذشته چند راس به استانهای دیگر انتقال داده شد.

ساحل گهرباران پاکسازی شد/ نقش مرال بر شن‌های ساحل گهرباران

از آنجا که زیست اینگونه از حیوانات حیات وحش می تواند تاثیر مثبتی روی اکوسیستم بگذارد و این موجودات امانتی در دست نسل امروز است، هم مسوولین و هم مردم بخصوص شکارچیان  موظفند در حفظ و بقاء آن کوشا باشند، چون این اتفاق ، زندگی سالم را برای آیندگان تضمین خواهد کرد.

برنامه امروز با حضور سورکی آزاد بخشدار، هادیان رییس اداره محیط زیست، فرهادی نماینده پناهگاه حیات وحش، اکبری رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و هنرمندان مجسمه ساز، دهیاران و اهالی روستای تازه آباد شهرستان میاندرود اجرا شد.

اخبار مازندران

انتهای پیام/ 1003

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار