دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۳۷۲۳۴
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۵
روانشناسی، یکی از علوم ضروری در دنیای امروز است که می تواند تا حد زیادی به افراد کمک کند.

به گزارش آوای خزر، روانشناسی مثبت، شاخه‌ای از روانشناسی است که روی نقاط قوت و رفتار‌های شخصیتی افراد تمرکز دارد و به آن ها اجازه می‌دهد که زندگی معنادار و هدفمندی بسازند تا بتوانند فراتر از زنده ماندن فکر کرده و استعداد‌های درونی خود را شکوفا کنند.

نظریه پردازان و محققان حوزه روانشناسی مثبت گرا به دنبال شناسایی عناصر یک زندگی خوب هستند تا بتوانند شیوه‌هایی را به منظور بهبود رضایت از زندگی و رفاه افراد پیشنهاد دهند که در این خصوص، به طور مداوم، آزمایش‌هایی هم انجام می‌دهند.

مبانی روانشناسی مثبت

واقعیت این است که روانشناسی مثبت گرا بر معنا و رضایت عمیق تأکید دارد نه صرفا روی شادی زودگذر و به همین منظور، مارتین سلیگمن که اغلب، او را پدر روانشناسی مثبت می‌دانند، دیدگاه‌های متعددی را در خصوص معنی شادزیستن ارائه داده است که از آن جمله می‌توان به زندگی خوشایند و زندگی خوب اشاره کرد.

روانشناسان مثبت گرا طیف وسیعی از تجربیات و رفتار‌های مرتبط با انواع مختلفی از زندگی مثبت از جمله احساسات مثبت خاص، حس معنا و یا هدف را موردبررسی قرار داده اند و شاید با توجه به گسترش روانشناسی مثبت گرا در دنیای امروز، سوال بسیاری از افراد این باشد که تفاوت روانشناسی مثبت با دیگر شاخه‌های روانشناسی چیست؟

در پاسخ به این پرسش باید گفت که اگرچه همپوشانی زیادی میان شاخه‌های روانشناسی وجود دارد، اما تفاوتی که روانشناسی مثبت گرا  بادیگر شاخه‌های روانشناسی دارد، این است که علاقه و تمایل اولیه زیادی به شناسایی و ایجاد دارایی‌ها و توانمندی‌های ذهنی دارد که از این طریق می‌توان ضعف‌ها و مشکلات موجود را تا حد زیادی برطرف کرد.

/////////

روانشناسی مثبت گرا چه کاربرد‌هایی دارد؟

روانشناسی مثبت گرا تلاش می‌کند که نقاط قوت شخصیت افراد مانند شجاعت، انسانیت و یا عدالت که گام‌های مهمی در مسیر زندگی خوب و معنادار آن‌ها هستند را شناسایی کند تا افراد بتوانند از روش‌های مطلوب به منظور یک زندگی خوب و سرشار از آرامش و رفاه بهره ببرند.
به طور مثال؛ اغلب روانشناسان مثبت گرا، به افراد تمرینات قدردانی می دهند تا آن ها بتوانند شادی را در طول زندگی خود افزایش دهند.  

البته نکته حائز اهمیت این است که اگرچه تمرکز روانشناسی مثبت بر شادی و رضایت است، اما باید دانست که این بدان معنا نیست که به مردم توصیه شود که احساسات منفی خود را به طور کامل کنار بگذارند.

مطالعات نشان می‌دهد که تمرینات مرتبط با روانشناسی مثبت می‌توانند باعث افزایش کیفیت زندگی اجتماعی و احساسی افراد و همچنین، منجر به کاوش‌هایی درمورد چگونگی رشد نقاط قوت شخصیتی، احساسات مثبت و هیجانات دیگر، احساس معنا و هدف در زندگی شوند. به طور مثال؛ برخی از تحقیقات نشان می‌دهند افراد مُسنی که زندگی خود را ارزشمند می‌دانند از سلامت جسمی و روانی بهتری برخوردار هستند.بنابراین، روانشناسی مثبت اگر کاذب نباشد می تواند تا حد زیادی به افراد کمک کند./باشگاه خبرنگار

انتهای پیام/1005

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: