دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۳۷۹۰۷
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۴
یادداشت/
به قاعده فرات، لبریزیم‌‌‌
ما را ببخش "یابن الحسن"جان... ما را ببخش صاحب عزا... می دانیم رازها بر شانه و قلب شما جایشان امن است! بر سینه خاندان معزز و بلندمرتبه تان! و عمریست ما بار خاطریم و غیبت کبری داریم.

 

آوای خزر-رقیه توسلی: آه از دل شما و امان از دل ما... بین خودمان باشد "آقاجان"، هربار روضه خوان نام مطهرتان را که می آورد، آتش می افتد به حال خراب ما... یاد سرباز نبودن هایمان می افتیم و داغمان تازه می شود... می بینیم قرنهاست بر بدی های دنیا مزیدیم! کوفی می شویم، یاور نیستیم، نااهلیم، ناخلفیم، مس یم و عیارمان بالا نیست.

ما را ببخش "یابن الحسن"جان... ما را ببخش صاحب عزا... می دانیم رازها بر شانه و قلب شما جایشان امن است! بر سینه خاندان معزز و بلندمرتبه تان! و عمریست ما بار خاطریم و غیبت کبری داریم... ببخش که آنقدر مروت و سرسپردگی نیست در جانمان که پرده ها کنار برود... ببخش که فرج می خوانیم و فرج نمی دانیم... ببخش که در دریای ابی عبدالله و اصحاب بامرامش حاضریم و بر سر و صورت می کوبیم و زار می زنیم و یاور اماممان نیستیم... لبیک هایمان نا دارد، عشق هایمان بی رنگ و بوست و فراق ما را نمی کشد... ببخش ما را که قرنهاست تنهایتان گذاشته ایم "آقاجان".

آه از دل شما عزیزِ زهرا... آه از خوب نبودن های ما پاپتی ها، ما که در کشاکش سیصد و سیزده مخلص در خودمان مچاله ایم و خاک می خوریم... ما که فروغ نداریم و ارادت مان نصفه نیمه است... "یا صاحب الزمان" بین خودمان باشد هربار روضه خوان نام جناب "حُرّ" را که می برد، سراپا عشق و آشوب و خواستن می شویم... زیارت ناحیه مقدسه می خوانیم و رو می کنیم سمت کرب و بلا... به قاعده فرات لبریز می شویم و مریدی را از سیدالشهدا و شما را از عمه ی سادات می خواهیم... از آن خواستنها که پسر یزیدِ ریاحی را عاقبت بخیر کرد.

پی نوشت:
ای داغدار اصلی روضه ها بیا...

انتهای پیام/

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: