دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۳۸۳۱۴
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۰
کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: رهبران جهاد اسلامی که در زندان‌های رژیم صهیونیستی به ابد متهم بودند و در یک زندان فوق سری نگهداری می‌شدند وقتی از آنجا عبور می‌کنند و آزاد می‌شوند یعنی امن‌ترین نقطه و توان امنیتی رژیم به شدت در معرض آسیب پذیری است.
به گزارش آوای خزر؛ آقای حسین اکبری در ارتباط تصویری با استودیوی خبر ۲۱ دوشنبه شب شبکه یک سیما درباره فرار ۶ اسیر فلسطینی از زندان‌های رژیم صهیونیستی افزود: رژیم صهیونیستی دچار شکست امنیتی است که نشان داد یکی از مؤلفه‌های قدرتی که همواره به آن تکیه دارد در معرض فروپاشی است.
وی ادامه داد: تعدادی از مؤلفه‌های قدرت رژیم صهیونیستی حداقل در دو دهه گذشته به شدت آسیب دیده است؛ زمانی معتقد بودند که برتری تسلیحاتی آن‌ها می‌تواند امنیتشان را تأمین کند که با فروپاشی گنبد آهنین مشخص شد هم برتری تسلیحاتی و هم امکان بازدارندگی آن‌ها در معرض خطر است.
آقای اکبری گفت: رژیم صهیونیستی ادعایی مبنی بر قدرت سیاسی داشت که در دو سال گذشته چهار بار انتخابات در آنجا انجام شده است و برای تشکیل دولت با مشکلات بسیار زیادی روبرو بودند.
وی افزود: یکی دیگر از مؤلفه‌های قدرت رژیم صهیونیستی، حمایت امریکا از این رژیم بود و با موضوع‌هایی که در سوریه و کشور‌های دیگر اتفاق افتاد به این نتیجه رسیدند که باید برای امنیت خودشان بدون امریکا فکر کنند.
اکبری افزود: یکی دیگر از مؤلفه‌های قدرت رژیم صهیونیستی موضوع سیستم امنیتی و توان تروریستی بود که شاید تنها مؤلفه باقیمانده برای این رژیم به حساب می‌آمد، چون ضرباتی که در غزه، جنگ ۳۳ روزه، جنگ ۲۲ روزه، جنگ ۱۱ روزه و جنگ ۸ روزه متحمل شدند همچنان نشان می‌دهد این روند به شدت نزولی است و توان مقاومت رژیم صهیونیستی در بحث نظامی به شدت پایین است.
وی ادامه داد: در بحث امنیتی هم انفجاری که سال گذشته در مرکز تأسیسات نظامی و اتفاقی که امروز افتاد نشان می‌دهد که تنها مؤلفه قدرت باقیمانده رژیم صهیونیستی که تکیه بر قدرت امنیتی و توان تروریستی بود به شدت در معرض فروپاشی است. 
این کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: این اتفاقی که در غزه افتاد نشان داد که این رژیم به شدت آسیب پذیر است و این شرایط یک قدرتی را ایجاد کرد که منطقه کرانه باختری تبدیل به یک منطقه مقاومتی شد و امروز هم شاهد هستیم خیلی از رهبران جهاد اسلامی که به زندان ابد متهم بودند و در یک زندان فوق سری نگهداری می‌شدند وقتی از آنجا عبور می‌کنند و آزاد می‌شوند یعنی امن‌ترین نقطه و توان امنیتی رژیم هم به شدت در معرض آسیب پذیری است و این شرایط امید را برای مردم فلسطین و گروه مقاومت ایجاد می‌کند.
وی افزود: این نوع شکست امنیتی برای رژیم صهیونیستی یک امید گسترده در درون مقاومت و بین مردم فلسطین ایجاد می‌کند.
آقای اکبری ادامه داد: امروز مقاومت در درون فلسطین به نقطه وحدت رسیده که یک اتفاق بسیار بزرگ است.
انتهای پیام/1005
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: