دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۳۸۴۶۶
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۹
آمار شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران نشان می‌دهد: درصد پرواز‌های تاخیردار به کل پرواز‌ها در تیرماه سال جاری نسبت به خرداد افزایش یافته است.

به گزارش آوای خزر، آمار منتشر شده توسط گروه اطلاعات و آمار شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران نشان می‌دهد که در ماه تیر، ۲۰ درصد پرواز‌های برنامه‌ای شرکت‌های هواپیمایی داخلی، دارای تأخیر بوده و همچنین در همین مدت، متوسط زمان تأخیر پرواز‌های تاخیردار ۸۵ دقیقه بوده است.

در این ماه از میان ۱۵ هزار و ۸۴۵ پرواز خروجی، ۳ هزار و ۱۶۱ پرواز با تاخیر انجام شده که این رقم نسبت به ماه پیش از آن یعنی خرداد، ۳ درصد رشد داشته است.

در این ماه هواپیمایی تابان با ۳۱ درصد پرواز تاخیر دار، بیشترین تاخیر و هواپیمایی ماهان با ۵ درصد پرواز تاخیردار، کمترین میزان تاخیر را در بین شرکت‌های هواپیمایی داشته‌اند.

همچنین در این ماه میزان تاخیر‌های هواپیمایی پویا‌ایر ۱۷ درصد رشد و میزان تاخیر‌های هواپیمایی قشم ایر ۱۲ درصد کاهش داشته است و این دو رقم بالاترین میزان افزایش و کاهش تاخیر در میان شرکت‌های هواپیمایی هستند.

در این ماه، ۴۰ درصد پرواز‌های برنامه‌ای شرکت‌های هواپیمایی، یعنی ۱۰ هزار و ۶۶۰ پرواز باطل شده‌اند که بیشترین میزان ابطال مربوط به شرکت ماهان با ۶۷ درصد و کمترین میزان ابطال مربوط به هواپیمایی سا‌ها با ۹ درصد ابطال پرواز است.

سایر داده‌های این گزارش نشان می‌دهد در تیرماه سال ۱۴۰۰ در ۲۴ ساعت شبانه روز، اوج پرواز‌ها در ساعت ۶ و در روز‌های هفته، اوج پرواز‌ها در روز چهارشنبه بوده است. در این ماه فرودگاه کرمان با متوسط ۱۲۵ مسافر در هر پرواز و فرودگاه سهند (مراغه) با متوسط ۲۷ مسافر در هر پرواز بیشترین و کمترین تراکم مسافر را شامل می‌شوند. همچنین پرواز‌های عبوری از فراز کشور در تیرماه سال جاری ۴۶ درصد نسبت به ماه مشابه سـال گذشته افزایش یافته است.

انتهای پیام/1005
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار