دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۳۸۵۴۳
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۲
تحقیقات نشان داده که مداخلات مواد غذایی و کمبود برخی ویتامین‌ها می‌تواند منجر به بروز سرطان شود.

به گزارش آوای خزر، به نقل روسیاالیوم، وجود پیشرفت‌های پزشکی، درمان سرطان هنوز محدود و سخت است. با این حال، مطالعات نشان داده اند که کمبود یک ویتامین می‌تواند سرنخ‌هایی برای پیشرفت بیماری ایجاد کند.

تعدادی از عوامل سبک زندگی در ایجاد سرطان نقش دارند؛ در حالی که رژیم غذایی نامناسب یکی از مقصران اصلی است، شواهد نشان می‌دهد که کمبود ویتامین‌ها و مواد معدنی حیاتی نیز می‌تواند باعث آسیب DNA شود.

اگرچه بیشتر ویتامین‌ها از طریق رژیم غذایی جذب می‌شوند، اما برخی از آن‌ها به ویژه ویتامین D از طریق قرار گرفتن در معرض نور خورشید به دست می‌آیند. مطالعات نشان داده است که ویتامین D می‌تواند در برابر سرطان به دلیل تأثیر آن بر چرخه زندگی سلول‌ها محافظت کند.

موریلو رناتو ماتوس ماچادو پزشک گروه زنان و زایمان در کالج پزشکی بوتوکاتو در دانشگاه ایالت سائوپائولو، داده‌های ۲۰۹ زن یائسه با سرطان پستان تازه تشخیص داده شده را تجزیه و تحلیل کرد.

سطح ویتامین D در همه زنان مبتلا به سرطان پس از تشخیص اندازه گیری شد. سطح سرمی حداقل ۳۰ نانوگرم در میلی لیتر به اندازه کافی تعیین شد. هیچ یک از افراد شرکت کننده در ابتدای مطالعه از مکمل‌های ویتامین D استفاده نکرد. محققان میزان بالای کمبود و ویتامین D را در زنان مبتلا به سرطان سینه ذکر کردند.

نتایج نشان داد که ۵۵.۶ درصد از بیماران مبتلا به سرطان پستان از کمبود ویتامین D رنج می‌برند، در حالی که ۴۹.۳ درصد از گروه کنترل و ۲۶.۲ درصد از بیماران سرطانی از کمبود ویتامین D در مقایسه با گروه کنترل سالم رنج می‌برند.

محققان تصریح کردند که غلظت ناکافی یا کمبود ویتامین D در ۸۱.۸ درصد از زنان مبتلا به سرطان و ۶۹.۶ درصد از زنان بدون سرطان تشخیص داده شد. این یافته‌ها با مطالعات قبلی که میزان بیشتری از کمبود ویتامین D را در زنان مبتلا به سرطان سینه نشان می‌دهد، مطابقت دارد.

شکل فعال ویتامین D و مشتقات آن ممکن است از طریق تنظیم منفی سیگنالینگ فاکتور رشد، علاوه بر اثرات آن بر تکثیر، تمایز و رگ زایی، اثرات ضد توموری داشته باشد.

ماچادو افزود: اثرات متابولیت ویتامین D فعال بر سینه با گیرنده‌های ویتامین D انجام می‌شود، که ژن‌های تنظیم کننده تکثیر و تمایز سلولی را کنترل می‌کند. این ویتامین ممکن است با جلوگیری از تکثیر سلولی و ایجاد تمایز، خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهد و مانع از رگ زایی در هر دو سینه سالم و مبتلا به تومور بدخیم شود. چندین مطالعه کنترل نشده میزان بیشتری از کمبود ویتامین D را در زنان مبتلا به سرطان سینه نشان داده است. 

این مطالعه به تحقیقات فزاینده‌ای اضافه می‌شود که ارتباط معکوس بین کمبود ویتامین D و بروز بسیاری از انواع سرطان، از جمله سرطان روده بزرگ، کلیه، ریه و پانکراس را نشان می‌دهد.

مطالعات قبلی نشان داده بود که مکمل ویتامین D می‌تواند خطر ابتلا به سرطان را تا ۳۸ درصد کاهش دهد. پیش از این اعتقاد بر این بود که این ویتامین تنها می‌تواند خطر مرگ ناشی از سرطان را کاهش دهد. کمبود ویتامین D یک میلیارد نفر را در سراسر جهان تحت تأثیر قرار می‌دهد که علائم آن شامل افسردگی، درد استخوان و کمر و خستگی است.

 

انتهای پیام/1005

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: