دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۳۹۱۴۸
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۴
بنا به گزارش مرکز آمار؛ نرخ بیکاری تابستان امسال ۹.۶ درصد به ثبت رسیده است، این در حالیست که نرخ بیکاری در بهار امسال ۸.۸ درصد برآورد شده بود. به بیان ساده‌تر بیکاری در تابستان ۱۴۰۰ نسبت به فصل قبلی خود افزایش یافته است. بر این اساس ۲ میلیون ۴۹۶ هزار نفر از کسانی که در تابستان جویای شغل بوده اند نتوانسته شاغل شوند. این جمعیت در بهار ۲ میلیون و ۲۹۱ هزار نفر بوده است که نشان دهنده بیکار شدن بالغ بر ۲۰۵ هزار نفر در طول یک فصل است.

به گزارش آوای خزر، بنا به نقل مرکز آمار؛ نرخ بیکاری تابستان امسال 9.6 درصد به ثبت رسیده است، این در حالیست که نرخ بیکاری در بهار امسال 8.8 درصد برآورد شده بود. به بیان ساده تر بیکاری در تابستان 1400 نسبت به فصل قبلی خود افزایش یافته است. بر این اساس 2 میلیون 496 هزار نفر از کسانی که در تابستان جویای شغل بوده اند نتوانسته شاغل شوند. این جمعیت در بهار 2 میلیون و 291 هزار نفر بوده است که نشان دهنده بیکار شدن بالغ بر 205 هزار نفر در طول یک فصل است.

همچنین نرخ بیکاری در تابستان سال گذشته 9.5 درصد بوده است که نشان می دهد بیکاری در تابستان نسبت به فصل مشابه سال قبلی افزایش داشته است. بررسی ها نشان می دهد نرخ مشارکت اقتصادی از 41.4 در بهار به 41.1 درصد در تابستان رسیده است. بنا بر این جمعیت متقاضی شغل در کشور اعم از بیکار و شاغل در تابستان امسال 25 میلیون و 901 هزار نفر است. با توجه به اینکه افزایش نرخ بیکاری با کاهش نرخ مشارکت همراه شده است می توان گفت که افزایش نرخ بیکاری در تابستان به علت از بین رفتن شغل بوده است نه افزایش متقاضی برای شغل.

بیکاری زنان و مردان
نرخ بیکاری مردان از 7.5 درصد در بهار به 8.1 درصد در تابستان رسیده است. نرخ بیکاری زنان نیز در تابستان امسال 17.7 درصد به ثبت رسیده است، این در حالیست که نرخ بیکاری زنان در بهار امسال 15.6 درصد به ثبت رسیده بود. بررسی آمار ها نشان می دهد بیکاری مردان در تابستان 1400 نسبت به تابستان 99 تغییری نیافته است اما بیکاری زنان در تابستان 1400 نسبت به تابستان 99 افزایش قابل توجهی داشته است. به طور کلی می توان گفت که وضعیت زنان در بازار کار در تابستان امسال نا مطلوب تر شده است.

بیکاری در مناطق شهری و روستایی
نرخ بیکاری در مناطق شهری کشور در تابستان 1400 به 10.7 درصد رسیده است، نرخ بیکاری در مناطق شهری در بهار امسال 9.6 درصد به ثبت رسیده بود. بنابر این بیکاری در شهر ها در تابستان نسبت به بهار افزایش یافته است. همچنین بیکاری در مناطق روستایی کشور از 6.4 درصد در بهار به 6.5 درصد تابستان 1400 رسیده است. با توجه به اینکه نرخ بیکاری در تابستان تغییر محسوسی نکرده است پس در نتیجه عمده ترین دلیل افزایش نرخ بیکاری در تابستان نسبت به بهار به علت افزایش بیکاری در مناطق شهری بوده است.

photo_2021-09-29_18-24-02

 
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار