دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۳۹۸۴۴
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۸
در جهان بین‌الملل، امضای قراردادها بسیار مهم و تاثیرگذار است. این تاثیرگذاری را میتوان در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی هر دو طرف دید و بررسی کرد.
به گزارش آوای خزر،روزنامه آفتاب یزد با اشاره به روابط ایران و ونزوئلا نوشت: اما این قراردادها نکته بسیار مهمی را دارد که باید به آن توجه کرد. این نکته را نباید نادیده گرفت و آن این است که این دست قراردادها برای چه کسی سودآور است.
اصولا در عرصه بین‌الملل کشوری که از نظر سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و... در مرتبه پایین‌تری قرار دارد، به سراغ کشور قدرتمندتر در این زمینه‌ها میرود تا با عقد قراردادی بتواند ضعف‌های خود را برطرف کرده و پیشرفت کند.
بسیاری از قدرت‌هایی که در یک هژمونی قرار دارند نیز به امضای چنین قراردادهایی با یکدیگر دست می‌زنند تا در زمینه‌های مختلف همپوشانی کنند.
اما در مورد قرارداد امضا شده میان ایران و ونزوئلا باید دید این قرارداد برای کدام کشور سودآور است. شرایط ایران و ونزوئلا را بررسی کنید و چند سوال را پاسخ دهیم تا متوجه این داستان شویم.
ونزوئلا در جهان بین‌الملل چه میزان تاثیرگذار است؟
اقتصاد ونزوئلا چه تاثیری در نظام اقتصادی جهان دارد؟
ونزوئلا چه میزان میتواند به ایران کمک کند تا از تحریم‌ها بگذرد؟
در مقابل نیز بپرسیم:
ایران در مذاکرات احیای برجام چه میزان به ونزوئلا نیاز دارد؟
ایران برای صادرات خود، چه میزان میتواند روی بازار بحرانی ونزوئلا حساب کند؟
تورم افسار گسیخته ونزوئلا تا چه میزان میتواند به تبادل ارز جهانی با ایران کمک ‌کند؟
اگر برای تمام این سوالات بتوانیم پاسخ مناسب را بیابیم و منطق آن را درک کنیم، میتوانیم از چنین قراردادی دفاع کنیم. حقیقت آن است ونزوئلا هیچ نیازی به ایران ندارد و ایران نیز نمیتواند روی کمک ونزوئلا حساب کند. هر دو کشور تحت تحریم‌های شدید آمریکا و اروپا قرار دارند، ونزوئلا دچار بحران سیاسی شدید است و هر لحظه ممکن است سیستم سیاسی آن ساقط شود و سیستمی به شدت طرفدار غرب روی کار بیاید و این به معنی‌کان لم یکن تلقی شدن این قرارداد خواهد بود.
نکته مهمتر این است که اگر شرایط ونزوئلا برای سرمایه‌گذاری طولانی مناسب و سودآور بود، بی‌شک روسیه، چین و بسیاری از قدرت‌های جهانی به سراغ آن می‌رفتند. شاید ایران و ونزوئلا در حال حاضر به عنوان دو کشور دارای سیاست‌های ضد استکباری باشند و به دنبال تقابل با آمریکا باشند اما هیچ منطقی نمی پذیرد با توجه به شرایط اقتصادی دو طرف، قراردادی این چنینی امضا شود.
آیا بهتر نبود چنین قراردادی با اعلام قبلی و نظرسنجی اساسی میان صاحب نظران و کارشناسان مطرح شود تا هم از نظر سیاسی و اقتصادی ابعاد مختلف آن بررسی شود تا سود دو طرف در نظر گرفته شود.
ایران میتوانست برای عقد چنین قراردادی به دنبال کشوری باشد که بازار آن بتواند پاسخگوی نیاز ایران برای صادرات باشد و ارز مورد نیاز ایران را تامین کند و از لحاظ بُرد سیاسی و تاثیرگذاری در مرتبه‌ای بالاتر از ونزوئلا باشد.
بد نیست مجلس محترم نیز به این ماجرا ورود کند تا بتواند از احتمال بروز خسارت برای ایران جلوگیری کند.
 
انتهای پیام/1005

 

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار