دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۴۱۹۴۳
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۸
در نیمه اول امسال

تولید تنباکو ۳.۵ برابر شد

جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صمت نشان می‌دهد که در نیمه اول امسال نسبت به زمان مشابه سال قبل، تولید انواع تنباکو بیش از ۳.۵ برابر و صادرات تنباکوی معسل نزدیک به ۵.۵ برابر شده است.

به گزارش آوای خزر، بر اساس این آمار در شش ماهه اول امسال مجموع تولید تنباکو در کشور به ۲۴۴۴ تن رسیده که نسبت به تولید ۶۶۹ تنی در مدت مشابه سال گذشته ۲۶۵.۳ درصد رشد داشته و بیش از ۳.۵ برابر شده است. همچنین در حال حاضر ۴۳ واحد در حال تولید تنباکو هستند که نسبت به فعالیت ۳۶ واحد در مدت مشابه سال قبل ۱۹.۴ درصد افزایش یافته است.

صادرات تنباکوی معسل بیش از ۵ برابر شد

بر اساس این آمار صادرات تنباکوی معسل در نیمه اول امسال نزدیک به ۵.۵ برابر مدت مشابه سال قبل شده است؛ به طوری که صادرات تنباکوی معسل با ۴۴۵.۸ درصد افزایش از ۷۳.۳ تن در شش ماهه اول سال ۱۳۹۹ به ۴۰۰.۲ تن در مدت مشابه امسال رسیده است. اما صادرات تنباکوی سنتی در این مدت ۹.۳ درصد کاهش داشته و از ۴۵.۶ تن در شش ماهه اول سال قبل به ۴۱.۳ تن در مدت مشابه امسال رسیده است.

صادرات توتون نیز در مدت یاد شده با ۹۲.۳ درصد افزایش از ۸۰۳.۲ تن در نیمه اول سال قبل به ۱۵۴۴.۴ تن در مدت مشابه امسال رسیده که علت آن استفاده از توتون در تولید تنباکوی معسل بوده است.

رئیس انجمن تولیدکنندگان، واردکنندگان و صادرکنندگان محصولات دخانی، سال قبل مصرف سالانه تنباکوی معسل در کشور را ۱۰ تا ۱۲ هزار تن اعلام کرده بود که بر اساس گفته‌های او تنها  ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ تن از نیاز سالانه کشور در بخش تنباکوی معسل در داخل تامین می‌شود و بیش از ۸۰۰۰ تن باید سالانه به کشور وارد شود، اما آماری از میزان واردات در سال جاری در دسترس نیست.

انتهای پیام/1005

نظرات شما