دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۴۲۵۲۸
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۶
هر دو موضوع یعنی هم حضور دانش آموزان در مدارس و هم انجام فعالیت‌ها و برنامه‌های ورزشی و المپیادهایی که بوده را با حفظ سلامت دانش آموزان و با اولویت حفظ تندرستی و سلامتی دانش آموزان پیش ببریم.

به گزارش آوای خزر، معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش بر لزوم آگاهی‌بخشی به دانش آموزان دختر و بانوان در زمینه تربیت بدنی تاکید کرد.

"صادق ستاری‌فر" معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با ایلنا، درباره برنامه‌های خود برای دانش آموزان دختر که پیش‌تر از سوی همین معاونت عنوان شده بود تحرک آن‌ها نسبت به دانش آموزان پسر بسیار کمتر است، گفت: اهداف ما فعالیت ورزشی از مقطع دبستان است و قطعا در بین پسران و دختران، قطعا دختران حائز اهمیت بیشتری خواهند بود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به مسائلی که در زمینه زیرساخت‌ها وجود دارد و یکی از مشکلات و معضلاتی که امروز شاهدش هستیم نبود یک زیرساخت امن و ایمن برای فعالیت دختران و بانوان است. به نظر ما محوطه‌های مدارس و فضاهای آموزشی و ورزشی وزارت آموزش و پرورش برای انجام فعالیت‌ها و برنامه‌های ورزشی بانوان، می‌تواند یک فرصت خوب قلمداد شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر آگاهی بخشی به دانش آموزان دختر و بانوان در زمینه تربیت بدنی و ورزش گفت: در عین حال موضوعی که باید به آن توجه کنیم، بحث آگاهی بخشی و فرهنگ‌سازی موضوع ورزش بانوان است.

ستاری فر افزود: همچنین انجام فعالیت‌های ورزشی، گروهی و خانواده محور قطعا موضوع مهمی است. علاوه بر این فعالیت‌های ورزشی خانواده محور با تاکید بر آسیب‌ها و چالش‌هایی که وجود دارد و نیازهایی که قشر بانوان بیشتر به آن نیاز دارند مورد پیگیری خواهد بود.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: طبیعتا تصمیم گیرنده‌ها باید به لحاظ آمایشی و با توجه به اقتضای آموزشی و شرایط کار را پیش ببرند اما تلاش خواهیم کرد آنچه که مطلوب این وضعیت و مطلوب نظام تعلیم و تربیت است انجام دهیم.

ستاری‌فر گفت: تلاش خواهیم کرد، هر دو موضوع یعنی هم حضور دانش آموزان در مدارس و هم انجام فعالیت‌ها و برنامه‌های ورزشی و المپیادهایی که بوده را با حفظ سلامت دانش آموزان و با اولویت حفظ تندرستی و سلامتی دانش آموزان پیش ببریم.

وی اشاره کرد: ورزش به عنوان یک مقوله تربیتی در کنار سایر ساحت‌های شش‌گانه تربیتی باید قرار گیرد، از این رو حضور دانش آموزان در مدارس از یک طرف ضرورت و نیاز است و از طرف دیگر حفظ سلامت دانش‌آموزان نیز حائز اهمیت است.

ستاری فر گفت: از این رو تلاش خواهیم کرد که حتی المقدور در جاهایی که امکان آن وجود دارد با استفاده از تفویض اختیاراتی که نیاز است فعالیت‌هایی در مدارس و مناطق انجام داد که به اقتضای زمان، مکان و آمایشی که در منطقه وجود دارد، باشد.

معاون وزیر آموزش و پرورش در پایان خاطر نشان کرد: هدف و اولویت ما حفظ سلامت دانش آموزان و در عین حال کنترل آسیب‌هایی است که طی این مدت دانش آموزان و آموزش و پرورش داشته است.

انتهای پیام/1005
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: