آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۴۳۰۱
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۷
آغاز برداشت گندم از مزارع گلوگاه/ پیش‌بینی برداشت 5 هزار تن کلزا در گلوگاه
مدیرجهاد کشاورزی شهرستان گلوگاه با اشاره به پیش‌بینی برداشت 5 هزار تن کلزا از اراضی زیر کشت این محصول در گلوگاه، از آغاز برداشت دیگر محصول استراتژیک این شهرستان یعنی گندم خبر داد و گفت: تاکنون 200 تن گندم به قیمت مصوب دولتی از کشاورزان گلوگاه خریداری شده است.

آغاز برداشت گندم از مزارع گلوگاه/ پیش‌بینی برداشت 5 هزار تن کلزا در گلوگاه

غلامرضا قنبری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار آوای خزر در شهرستان ساری، اظهار کرد: در سال زراعی جاری 3 هزار و 117 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان زیر کشت دانه‌های روغنی کلزا رفت که پیش‌بینی می‌کنیم از این میزان حدود 5 هزار تن محصول برداشت شود.

وی با اعلام اینکه تاکنون 3 و هزار و 92 تن کلزا از کشاورزان گلوگاه خریداری شده است، افزود: در سیل اخیر شرق مازندران، 35 تا 40 هکتار از اراضی زیرکشت کلزا خسارت دید و به طور طبیعی در میزان تولیدات تاثیر گذاشته است.

مدیر جهاد کشاورزی گلوگاه همچنین با اشاره به آغاز برداشت گندم در این شهرستان، گفت: برداشت گندم از سطح حدود 6 هزار و 300 هکتار از اراضی کوهستانی و دشت شروع شده که تاکنون 200 تن به قیمت مصوب دولتی خریداری شده است.

قنبری با بیان اینکه بر اثر سیل اخیر، حدود 50 درصد از محصول مزارع گندم در گلوگاه خسارت دیده است، افزود: پیش‌بینی می‌کنیم امسال 15 هزار تن گندم از این اراضی برداشت شود.

مدیر جهاد کشاورزی گلوگاه در بخش دیگری از گفت‌وگو اظهار کرد: نشای برنج در سطح حدود 2 هزار و 700 هکتار از اراضی دشت و کوهستانی گلوگاه آغاز شده است.

این مسئول با اعلام اینکه در گلوگاه یک کار الگویی مهم انجام شده است، تصریح کرد: امسال "کشت مستقیم برنج" را بدون خزانه‌گیری در سطح 5 هزار مترمربع آغاز کردیم که تاکنون نتیجه خوبی داشت، در این روش که از طریق ردیف‌کاری صورت گرفته؛ استفاده از آب، کود و سم به میزان بالایی نسبت به سایر روش‌ها کاهش یافته است، به طوری که تنها در بخش آبرسانی، مصرف آب تنها یک‌بار در هفته است.

به گزارش آوای خزر، شهرستان گلوگاه در منتهی‌الیه شرقی مازندران قرار دارد، در این شهرستان حدود 70 نوع محصول زراعی، باغی و دامی تولید می‌شود. 

اخبار مازندران

انتهای پیام/ 1354

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار