دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۴۳۶۷۵
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۰
فرماندار ویژه آمل:
۹۰ عنوان پروژه دهه فجر در آمل افتتاح و اجرایی می‌شود
فرماندار ویژه آمل گفت: ۹۰ عنوان پروژه به مناسبت دهه فجر در آمل افتتاح و اجرایی می‌شود که بیش از نیمی از آن‌ها اقتصادی و زیربنایی خواهد بود.
به گزارش آوای خزر، سید عباس حسینی در نشست خبری به مناسبت دهه فجر با اشاره به اینکه ۵۰ پروژه اقتصادی به ارزش ریالی ۲۴۰ میلیارد تومان و ۲۰ پروژه  زیربنایی با اشتغال ۱۹۰ نفر در آمل بهره برداری می‌شود، گفت: ۳۰ پروژه عمرانی با سرمایه گزاری ۷۶ میلیارد تومان در آمل اجرایی می‌شود که مهمترین آن بهره برداری از فاز اول استادیوم شهید چمران بعد از ۱۷ سال خواهد بود.

وی از اجرای ۴۰ عنوان برنامه فرهنگی در سطح شهرستان به مناسبت دهه فجر خبر داد و بیان کرد: به مناسبت این ایام طرح هادی روستایی، خانه محرومان، پروژه‌های حوزه جهاد کشاورزی، آب، راه و بازگشایی ۳۵ متری خیابان امام رضا با اعتبار ۷۶ میلیارد تومان اجرایی می‌شود.

معاون استاندار مازندران با اشاره به اینکه پایه توسعه شهرستان را بر مبنای فرهنگ گذاشتیم و اگر اگر فرهنگ اصلاح شود جامعه اصلاح می‌شود، افزود: در فضای امروز جامعه و با بودجه و امکانات و شرایط حاکم که نیاز به تغییر در آن احساس می‌شود، قایل به ایجاد گفتمان در سطح شهرستان هستیم.

وی با اشاره به اینکه رسانه‌ها به عنوان بازوی اصلی و محور توسعه نقش مهمی ایفا خواهند کرد، گفت:  فعالیت‌های توسعه‌ای شهرستان باید ساختارمند و حرفه‌ای باشد.

حسینی با بیان اینکه در این شهرستان باید رسانه‌های تخصصی و ملی شکل بگیرد و رسانه‌ها باید تقویت و تکثیر شوند، بیان کرد: اگر این وفاق رخ دهد به توسعه دست خواهیم یافت.

وی با اشاره به اینکه برای گفتمان جدید یک چارچوب ذهنی ترسیم کردیم و رسانه‌ها باید آن را تبدیل به گفتمان غالب در شهرستان کنند، اظهار کرد: تک تک شهروندان می‌توانند بر مبنای توانمندی چرخ توسعه شهرستان را بچرخانند و در سطح راهبردی یاور مدیران باشند.

وی با تاکید بر اینکه این شهرستان باید بالغ شود و  آمل می‌تواند در نقطه بهتری قرار گیرد؛ عنوان کرد: تمام فرایند‌ها هدف‌مند ساختارمند و قابل بازخورد باشد استانداردسازی شود و از سویی نیز در سطح عملیاتی قایل به مدیریت مشارکتی هستم و در کنار همه بازیگران توسعه شهرستان، هسته‌های مساله محور و استعدادمحور با رویکرد مساله یابی و استعداد‌ها که در بلندمدت توسعه متوازن و پایدار رخ دهد، مورد تاکید قرار گرفته است.

وی از حضور حداکثری نخبگان و کنشگران در کارویژه‌هایی در شهرستان خبر داد و افزود: برخی برنامه‌ها به صورت مدل تعریف می‌شود و اگر بخواهیم در تمام عرصه‌ها متوازن پیش برویم با مدلی تعریف شود.

انتهای پیام/۱۰۰۰
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: