دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۴۳۷۱
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۱

رفتار برخی مدارس غیردولتی در اخذ مبالغ فراتر از قانون، غیرحرفه‌ای و دور از انصاف است

شورای هماهنگی مؤسسان مدارس غیردولتی شهر تهران در بیانیه‌ای با غیرمنصفانه خواندن معدود مدارس غیردولتی که با اخذ مبالغی فراتر از قانون و عرف، موجب بروز مشکلات و وارد آمدن فشار اقتصادی به مردم می‌شوند، از مسئولان خواست تا با مدارس مذکور برابر ضوابط رفتار کنند.

بنابر اعلام معاونت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی آموزش‌وپرورش، شورای هماهنگی مؤسسان مدارس غیردولتی شهر تهران با توجه آغاز ثبت‌نام دانش آموزان در مدارس برای سال تحصیلی جدید طی بیانیه تأکید کرد؛ شورای هماهنگی مؤسسان مدارس غیردولتی شهر تهران ضمن درک دغدغه‌های به‌حق مسئولان محترم وزارت آموزش‌وپرورش، نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و رسانه‌های جمعی به‌حکم وظیفه نمایندگی بیش از ۱۸۰۰ مؤسس مدرسه‌دار ضمن محکوم نمودن رفتار غیرحرفه‌ای و به‌دوراز انصاف معدود مدارسی که با اخذ مبالغی فراتر از قانون و عرف موجب بروز مشکلات و وارد آمدن فشار اقتصادی به مردم می‌شوند، از مسئولان محترم سازمان مشارکت‌های مردمی و مدارس غیردولتی و شورای سیاست‌گذاری و نظارت مرکزی تقاضا دارد با مدارس مذکور برابر ضوابط رفتار نموده و ضمناً انتظار دارد فاصله معنی‌دار واقعیت‌های اقتصادی جامعه با آمار رسمی تورم را در تدوین الگوی شهریه لحاظ نموده و شرایط ادامه کار هزاران فرهنگی کارآفرین در بخش غیردولتی را تسهیل نماید.

در متن این بیانیه آمده است:

«بیانیه شورای هماهنگی موسسان مدارس غیردولتی شهرتهران پیرامون ثبت نام مدارس در سال تحصیلی جدید

قوانین موضوعه کشور با تکیه‌ بر ضرورت‌های توسعه و خدمت‌رسانی در حوزه تعلیم و تربیت، همچنین لزوم مشارکت مردم در آموزش‌وپرورش فعالیت بخش غیردولتی را در کنار کارکرد مدارس دولتی مورد تصویب و تأکید قرار داده است و بر همین اساس نیز هزاران مؤسس خیراندیش مدارس با سرمایه‌گذاری مادی و معنوی و حضور تأثیرگذار خود و با همراهی ده‌ها هزار معلم و فرهنگی فرهیخته در اقصی نقاط کشور به انجام وظایف خطیر خویش اهتمام دارند. مؤسسان مدارس غیردولتی ازیک‌طرف می‌بایست در چهارچوب قواعد و لحاظ کردن شرایط اقتصادی فرآیند اداره مدارس را مدیریت نمایند و از سوی دیگر به ضوابط و قانون‌مندی‌های آموزشی کشور پایبند باشند و ضمن پاسخگویی به نیازهای روز علمی و فرهنگی جامعه و خواسته‌های به‌حق خانواده‌ها، فرزندان این مرزوبوم را برای آینده سربلند و باعزت کشور تربیت نمایند.

از سوی دیگر آغاز فصل ثبت‌نام مدارس و ایامی که اولیای محترم دانش آموزان در پی یافتن مدرسه مناسب برای تحصیل فرزندشان هستند همه‌ساله شرایط چالش‌برانگیزی را پیش روی فعالان بخش غیردولتی، مسئولان و دست‌اندرکاران آموزش‌وپرورش و متقاضیان استفاده از خدمات آموزشی قرار می‌دهد. قوانین موجود آموزش‌وپرورش را مکلف نموده است که با لحاظ نمودن مؤلفه‌های تأثیرگذار در کارکرد مدارس به‌ویژه نرخ رسمی تورم، الگوی شهریه مدارس غیردولتی را همه‌ساله تعیین و جهت اجرا به ذینفعان ابلاغ نماید، مدارس غیردولتی نیز براساس مفاد قانون ملزم به رعایت دقیق آن هستند که خوشبختانه مؤسسان ارجمند بخش غیردولتی همواره تعاملی سازنده و مثبت در جهت اجرای مطلوب ضوابط ابلاغی داشته‌اند. ولی آنچه به‌ویژه در شرایط سخت اقتصادی سال‌های اخیر کشور بخش مهمی از مؤسسان مدارس غیردولتی به‌خصوص در مرکز کشور را با مشکلات فراوانی مواجه ساخته است. مغایرت نرخ رسمی تورم اعلامی از سوی بانک مرکزی با واقعیت‌های غیرقابل‌انکار اقتصادی جامعه است؛ به‌نحوی‌که به‌طور مثال افزایش انفجاری قیمت‌ها در بخش اجاره‌ بهای مسکن، مواد مصرفی مورد نیاز از جمله کاغذ، چاپ، ملزومات کمک‌آموزشی و ... و افزایش حقوق و مزایا در ابتدای سال جدید هیچ‌گونه سازگاری با نرخ تورم ۳۰ درصد بانک مرکزی ندارد.

شورای هماهنگی مؤسسان مدارس غیردولتی شهر تهران ضمن درک دغدغه‌های به‌حق مسئولان محترم وزارت آموزش‌وپرورش، نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و رسانه‌های جمعی به‌ حکم وظیفه نمایندگی بیش از ۱۸۰۰ مؤسس مدرسه‌دار ضمن محکوم نمودن رفتار غیرحرفه‌ای و به‌دوراز انصاف معدود مدارسی که با اخذ مبالغی فراتر از قانون و عرف موجب بروز مشکلات و وارد آمدن فشار اقتصادی به مردم می‌شوند از مسئولان محترم سازمان مشارکت‌های مردمی و مدارس غیردولتی و شورای سیاست‌گذاری و نظارت مرکزی تقاضا دارد با مدارس مذکور برابر ضوابط رفتار نموده و ضمناً انتظار دارد فاصله معنی‌دار واقعیت‌های اقتصادی جامعه با آمار رسمی تورم را در تدوین الگوی شهریه لحاظ نموده و شرایط ادامه کار هزاران فرهنگی کارآفرین در بخش غیردولتی را تسهیل نماید، هم‌چنین شورا از کلیه مؤسسان و مدیران متعهد مدارس غیردولتی و همکاران محترم دعوت می‌نماید با مدیریت صحیح شرایط و اوضاع کنونی، مقررات و ضوابط اعلام‌شده از سوی وزارت آموزش‌وپرورش را رعایت نموده و همچون گذشته جلوه‌های زیبا از خدمت‌گزاری به مردم شریف را به نمایش گذاشته و همدلانه تلاش نماییم تا با آرامش لازم، بحران اقتصادی موجود را پشت سر گذاریم. ان‌شاءالله»

انتهای پیام/1000

منبع: ایسنا
نظرات شما
نظرسنجی
در انتخابات ریاست جمهوری 1403 به چه کسی رای می دهید؟
آخرین اخبار