دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۴۳۸۷۰
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۷
پرویز راجی، آخرین سفیر پهلوی در بریتانیا در خاطراتش می گوید: در رژیمی که وابستگی کامل به غرب‌، ارکان اصلی موجودیش را تشکیل می‌دهد، ما نیز به حالتی درآمده‌ایم که اعتقاد خارج از اندازه به قدرت و توانائی و متحدان اروپایی و آمریکائی خود پیدا کرده‌ایم.

به گزارش آوای خزر، روزنامه کیهان نوشت:آن‌طور که از مطالب روزنامه‌ها برمی‌آید،‌ تلفات و ضایعات حوادث دیروز تهران خیلی سنگین بوده است. و در این‌باره خبرهای وحشتناکی راجع به تیراندازی با مسلسل از فراز هلیکوپتر بر روی تظاهرکنندگان و حرکت مداوم آمبولانس‌هایی که مرتب آژیر می‌کشیدند و در مسیر بیمارستان‌ها رفت‌ و آمد داشتند،‌ در مطبوعات امروز چاپ شده است.

یکی از ضایعات حوادث اخیر ایران،‌ صدمه دیدن غرور ملی ما بوده است. و باید اعتراف کنم که گرچه من هم دارای غرور ملی ـ نه به حد افراط مثل بعضی‌ها ـ هستم،‌ ولی ضمناً‌ هم نمی‌توانم این مسئله را به خود بقبولانم که: شاه و همه کسانی که شبیه من در اردوگاه شاه قرار دارند، چگونه می‌توانیم مدعی داشتن غرور ملی باشیم،‌ در حالی که از مردم مملکت بریده‌ایم و با عجز و لابه از کشورهای غربی تقاضای حمایت از خود را داریم؟!

خودمان را مقابل غرب پست و حقیر می‌دانیم


در رژیمی که وابستگی کامل به غرب‌، ارکان اصلی موجودیش را تشکیل می‌دهد، ما نیز به حالتی درآمده‌ایم که اعتقاد خارج از اندازه به قدرت و توانائی و متحدان اروپایی و آمریکائی خود پیدا کرده‌ایم. و چون فکر می‌کنیم آنها هر لحظه که بخواهند می‌توانند فقط با تکان دادن چوب‌دستی جادوئی خود همه چیز را به میل خویش بگردانند، لذا این‌طور به خود می‌قبولانیم که هرچه در ایران اتفاق می‌افتد سرنخش در لندن یا واشنگتن قرار دارد. و به همین جهت نیز آنچنان برای دوستان غربی خود از جهت کارائی و قدرت اعمال نفوذشان ارزش و اهمیت قائل می‌شویم،‌ که آنها خودشان هم هرگز این همه توانائی را در خویش سراغ نداشته و ندارند. 

این نوع طرز فکر،‌ میراثی است که از گذشته برایمان باقی مانده و چون زدودن آنهم کاری نیست که به آسانی میسر باشد، نتیجه‌اش طبعاً‌ به اینجا کشیده می‌شود که بر اثر بها دادن بیش از حد به غربی‌ها، خودمان را در مقابل آنها پست و حقیر تصور کنیم.


منبع: پرویز راجی، خدمتگزار تخت طاووس، ‌ترجمه: ح.ا.مهران انتشارات اطلاعات، چاپ اول: ۱۳۶۴، صص۳۲۹ـ۳۳۰

انتهای پیام/1005

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار