دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۴۴۳۱۶
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۷
حفاظت از ارزش‌های دینی، آسان‌ترین کاری بود که حکمرانی یکدست اصولگرا می‌توانست انجام دهد ولی حتی در همین مورد نیز متأسفانه واداده است.

 به گزارش آوای خزر، روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: کاهش دادن تورم، جلوگیری از افزایش قیمت کالاها، برخورد با مفاسد اقتصادی، قلع و قمع کردن مافیاها، حل کردن مشکلات منطقه ای، نشان دادن اقتدار در برابر قدرت های شرقی و غربی، به نتیجه رساندن مذاکرات برجامی و برطرف کردن تحریم ها اموری هستند که به مقدماتی نیاز دارند. انجام این امور هرچند در فهرست وعده های حکمرانی یکدست اصولگرای کنونی قرار داشته و مردم هنوز هم انتظار تحقق آنها را دارند، ولی برخلاف شعارهای انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری به نتیجه رساندن این امور به زمان نیاز دارد.

اکنون که ۶ ماه از استقرار دولت سیزدهم گذشته، زمان مورد انتظار سپری شده است و از این به بعد بهانه هائی از قبیل عملکرد قبلی ها، سیاست های نادرست و تصمیم سازان نامقبول را کسی نمی پذیرد و دولت حاضر باید خود را مستقیماً پاسخگوی تمام مشکلات بداند. اما در زمینه حفاظت از ارزش های دینی به ویژه در اموری که به مدیریت های آنی نیازمند هستند، چنین بهانه هائی حتی از همان ماه ها و هفته های اول استقرار دولت جدید هم مسموع نبود و انتظار این بود که حتی یک مورد هم چیزی که خلاف احکام دین و موازین اخلاقی است اتفاق نیفتد.


آنچه در حاشیه جشنواره فجر امسال اتفاق افتاد، خلاف تمام وعده های ارزشی جناح اصولگرا بود. فلسفه وجودی جشنواره فیلم فجر، نزدیک کردن مردم به فرهنگ اسلامی و آداب و سنت های ایرانی و همینطور ترویج ارزش های دینی و اخلاقی در قالب هنر سینماست. فیلم هائی که در این جشنواره عرضه می شوند اگر این فلسفه را رعایت نکنند، نمی توان آنها را متناسب با فرهنگ انقلاب اسلامی و سنت های ایرانی دانست کمااینکه گفتمان رایج در جریان برگزاری این جشنواره به ویژه آنچه از زبان افراد مطرح در جشنواره شنیده می شود نیز باید با احکام و فرهنگ، سنت ها و اخلاق اسلامی و ایرانی منطبق باشد.

در جشنواره فیلم فجر امسال که مدیریت آن تماماً در اختیار دولت جدید بوده، این فلسفه هرچند تا حدودی درباره خود فیلم ها رعایت شد ولی در مورد مسائل حاشیه ای آن نه تنها رعایت نشد بلکه افرادی با استفاده از فرصت موجود، اقدام به عبور از خط قرمزها و شکستن حرمت ها، افزودن احکام جدیدی به دین و ابداع سنت های خلاف اخلاق به فرهنگ ایرانی کردند. یکی از بازیگران در دفاع از پوشش مبتذل خود آشکارا گفته مردم به پوشش ما چه کار دارند؟ یکی دیگر حتی به خود اجازه می دهد فتوا صادر کند و بگوید اگر دو نفر نامزد شوند و به همدیگر عشق زیادی داشته باشند حتی اگر صیغه عقدی هم نخوانده باشند، بچه آنها حلال زاده است!

این اتفاقات درجشنواره فیلم فجر و حواشی آن اگر در دولت غیراصولگراها رخ می دادند،آیا آنها به تحرکات ضددینی متهم نمی شدند؟! آیا حامیان ارزش های اخلاقی و دینی به خیابان ها نمی ریختند و خواستار محاکمه و عزل دولتمردان نمی شدند؟! و آیا مسئولان نظام از صدر تا ذیل از کنار چنین سخنان و فتواهای ضددینی و ضداخلاقی با سکوت می گذشتند؟! 

جولان دادن بازیگران زن با پوشش های مبتذل در جشنواره فیلم فجر امسال هم آنگونه که صحنه های درز کرده آن به فضای مجازی نشان می دهند، در پشت پا زدن به قانون و اخلاق و ارزش های اسلامی و ایرانی رکورد زده اند. این ابتذال را چگونه می توان با معیارهای اعلام شده توسط اصولگرایان حاکم آنهم در یک حکمرانی یکدست منطبق دانست؟

مردم،کاری به جناح بندی ها ندارند بلکه از کسانی که قدرت را دردست می گیرند انتظار دارند اگر نمی توانند مشکلات معیشتی شان را حل کنند، لااقل از ارزش های دینی و سنت های بومی و بنیان های اخلاقی رایج در کشورشان حفاظت کنند و اجازه ندهند عده ای بی فرهنگ با استفاده از فرصت ها و امکانات عمومی کشور درصدد تبدیل کردن ارزش ها به ضدارزش ها و ترویج بی فرهنگی در جامعه ای برآیند که هزاران شهید برای احیاء ارزش های آن خون داده اند.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: