آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۴۶۲۲
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۵
رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در مازندران خبرداد
رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در مازندران با اشاره به تدارک 3 رویداد مهم اقتصادی‌تجاری در روزهای 20 و 21 خرداد در مازندران، این حجم از میهمانان و برنامه های اقتصادی را در طول تاریخ تحولات مازندران بی‎سابقه توصیف کرد.

دعوت از سفرا، رایزنان و بازرگانان اقتصادی 20 کشور در رویدادهای اقتصادی مازندران

اسرافیل امیری امروز در گفتگو با خبرنگار آوای خزر در شهرستان ساری، با توجه به ظرفیتها و توانمندیهای مازندران که می تواند بعنوان یک استان پیشرو در زمینه های مختلف گام بردارد، اظهار کرد: این استان در موقعیت جغرافیایی و استراتژیکی مناسبی در حاشیه خزر قرار دارد؛ لذا این لوکیشن می تواند به بخش رونق اقتصادی کمک کند.

وی یکی از تلاشهای نمایندگی وزارت امور خارجه در مازندران را معرفی این استان در دنیا و به ویژه اوراسیا و حاشیه خزر عنوان و خاطرنشان کرد: اگر مازندران شناخته شود می تواند زمینه را برای ورود سرمایه گذاران و گردشگران خارجی جهت توسعه صادرات، توسعه و رونق تعاملات و مراودات اقتصادی و فرهنگی فراهم آورد.

مسئول کمیته امور بین الملل 3 رویداد اقتصادی در مازندران گفت: مجموع این اهداف سبب شد که استاندار فعال و نواندیش استان در کنار آمادگی برای برگزاری هجدهمین اجلاس شورای بین المللی همکاریهای تجاری اتاقهای بازرگانی کشورهای حاشیه خزر(ICBC) به میزبانی مازندران، پیشنهاد برگزاری همایش فرصتهای سرمایه گذاری و تجاری و برپایی نمایشگاه توانمندیهای استان را  نیز اعلام کند و مورد استقبال قرار بگیرد.

امیری با بیان اینکه برگزاری چنین رویدادی در طول تاریخ تحولات استان بی سابقه بوده است، همزمانی سه رویداد اقتصادی را یک بستر مناسب برای معرفی مازندران با حضور میهمانان خارجی و داخلی عنوان و اعلام کرد: از سوی وزارت امور خارجه 12 دعوتنامه را به کشورهای هدف ارسال کردیم که تاکنون 7 کشور اعلام آمادگی کردند، در داخل کشور نیز حدود 20 سفیر، رایزن و کارشناس اقتصادی تجاری دعوت شده اند و از سوی دیگر حدود 22 دعوتنامه از جانب اتاق بازرگانی به کشورهای همسایه و کشورهای شمالی خزر ارسال شده است که پیش بینی می کنیم 50 تا 60 درصد میهمانان خارجی در این رویداد شرکت کنند.

وی ادامه داد: تاکنون میهمانان خارجی در سطوح مختلف از کشورهای عراق، افغانستان، روسیه، آذربایجان، سوریه، پاکستان، ازبکستان، قزاقستان، اسپانیا، قرقیزستان، اوکراین، تاجیکستان، ویتنام و ژاپن برای حضور در رویدادهای اقتصادی مازندران اعلام آمادگی کردند و تا چند روز آینده وضعیت نهایی میهمانان خارجی مشخص می شود.

رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در مازندران بیان کرد: اکنون ایران در شرایط تحریم و اعمال فشارهای ظالمانه از سوی آمریکا قرار دارد اما در چنین شرایطی، این حجم از میهمانان خارجی باید یک فرصت مغتنم و مناسبی برای مازندران باشد و از آن نهایت استفاده را ببریم.

اخبار مازندران

انتهای پیام/ 1001

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار