دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۴۶۶۷۸
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۷
در بازگشت کاروان وزنه‌برداری به ایران خبری از یکتا جمالی نبوده است.

به گزارش آوای خزر، یک بار دیگر شوک به ورزش ایران.یکتا جمالی در مسابقات جهانی یونان مدال نقره را گرفت،روی سکو رفت اما از ساعاتی بعد دیگر خبری از او نبود.خبر خیلی زود به ایران رسید.زودتر از آنچه که بشود فکرش را کرد.آنجا که علیرضا یوسفی داشت وزنه می زد و رکوردها راجابجا می کرد کسی خبر نداشت که قرار است ساعاتی بعد سروصداها جای دیگری باشد! همه در سالن بودند و انگار کسی خبر نداشت که دارد چه اتفاق هایی در هتل می افتد؟ حالا تیم برگشته غیر از 2 نفر.یکی یکتا جمالی و دیگری علی مرادی که در یونان مانده تا بتواند دختر گمشده وزنه برداری را پیدا کند.سوال اینجاست که آیا او پناهنده شده یا اتفاق دیگری برایش افتاده؟کسی چیز دقیقی نمی داند و خیلی‌ها فرض را بر این گذاشته اند که او دیگر قرار نیست به کشور برگردد!

تماس های بی پاسخ و شروع یک دلهره

مراسم توزیع مدال و خوشحالی برای شکستن رکوردهای مختلف توسط علیرضا یوسفی که تمام شد تازه نفرات اعزامی یادشان افتاد که یک نفر در سالن نیست.نه در سالن که در هتل هم نبود.هر چه با موبایل جمالی تماس می گرفتند خاموش بود.از همان جا بود که دلهره ها آغاز شد.رسیدن به هتل و روبرو شدن با یک واقعیت؛اینکه جمالی نیست.پرس و جوها هم فایده ای نداشته و چون بلیت ها برای برگشت به ایران رزرو شده بود اعضای کاروان به کشور برمی گردند و شخص رییس فدراسیون می ماند تا شاید کاری از دستش بر بیاید.

مقصر شماره یک؛کاش بازنشسته شده بودی آقای علی مرادی!

2 نفر ورزشکار برای مسابقات قهرمانی جهان و این همه همراه.جالب اینجاست که کاروان به تهران برگشته اما علی مرادی رییس فدراسیون وزنه برداری که تمام تلاش خودش را کرد تا بازنشستگی اش را به تعویق بیاندازد در یونان مانده.آن هم به گمان اینکه می تواند دختر وزنه برداری را پیدا کند و به ایران بازگرداند! نکته جالب اینجاست که علی مرادی حتی سرپرست هم با تیم راهی نکرده و خودش نقش سرپرست را بازی می کرده است.شاید اگر یک نفر به عنوان سرپرست در اعزام حضور داشت آن وقت حواسش سرگرم توزیع مدال ها نبود و احتمالا این اتفاق هم نمی افتاد!

خانم مربی!شما کجا بودی؟

ابتدا این طور عنوان شد که اکبر خورشیدی مربی دختر ایرانی در این مسابقات است.حتی در دوربین ها هم خورشیدی نقش اول را بازی می کند اما آن طور که از داخل فدراسیون خبر رسیده یک نفر از خانم های مربی به نام سعیده عبدالملکی هم به عنوان مربی راهی یونان شده بود.هنوز مسئولان فدراسیون توضیحی در این مورد نداده اند که اگر خورشیدی مربی یکتا جمالی بوده پس عبدالملکی در یونان چه کار می کرده است؟معمولا و در اعزام ها،به خصوص در این رده سنی مربیان چهار چشمی حواس شان به ورزشکاران،به خصوص ورزشکاران دختر هست اما ظاهرا مربی مخفی اعزامی اصلا حواسش به این چیزها نبوده و در زمان وزنه زدن علیرضا یوسفی در سالن بوده است.

پاسپورت یکتا کجاست؟/فدراسیون ناپدید شدن را تایید کرد؟

معمولا این هم یکی دیگر از قواعد سفر برای کاروان های ورزشی اعزامی است که پاسپورت نفرات دست سرپرست کاروان می ماند.خبرهای رسیده حکایت از این دارد که این بار ظاهرا دوستان فراموش کرده اند که پاسپورت یکتا جمالی را از او بگیرند.نکته جالب تر سکوت مسئولان فدراسیون وزنه برداری نسبت به این اتفاق است.هنوز مشخص نیست که چرا آنها و در راس فدراسیون علی مرادی توضیحی در این باره نمی دهند که چه بلایی سر یکتا جمالی آمده است و اصلا آیا او پناهنده شده یا مشکل دیگری برایش پیش آمده است؟ تنها اظهار نظر مربوط به زهرا پورامین سرپرست نائب رئیس زنان فدراسیون وزنه‌برداری است که به خبرنگار ایرنا گفته:«نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده اما «علی مرادی» رییس فدراسیون در یونان است تا بتواند یکتا جمالی را به ایران بازگرداند. البته در این زمینه رایزنی‌هایی با خانواده جمالی شده است تا بتوانیم او را به کشور برگردانیم.»

خانمی که در سالن می گفت " ماشالا "یکتا نبوده

پس از شایعه پناهندگی یکتا جمالی خیلی ها ریز شده بودند روی فیلم های وزنه زدن علیرضا یوسفی در سالن.یک خانم در آنجا با گفتن " ماشالا ماشالا علیرضا" دارد به او روحیه می دهد.ابتدا تصور شد که این صدا متعلق به یکتا جمالی است اما ظاهرا سعیده عبدالملکی بوده که در سالن حضور داشته است.

قبل از سفر اتفاقی افتاده بود؟

بر اساس اخبار رسیده شایعه شده که ظاهرا چند روز قبل از سفر به یونان اختلافی بین یکتا جمالی و سارا آذری،مسئول حسابداری فدراسین پیش می آید.خبرآنلاین این درگیری را تایید نمی کند اما به نظر می رسد که علی مرادی در این درگیری طرف آذری را می گیرد که این اتفاق باعث دلخوری یکتا جمالی شده است.خبرآنلاین آمادگی این را دارد تا توضیحات فدراسیون وزنه برداری را در این زمینه منعکس کند.این در حالی است که از زمان انتشار این خبر اهالی وزنه برداری در پیام های ارسالی خود به بزرگترین صفحه خانواده وزنه برداری در ایران از این نوشته اند که یکتا همیشه ناراحت بود و می گفت که به عنوان نخستین مدال آور زنان وزنه برداری ایران اهمیتی به او داده نمی شد!آیا مجموع این اتفاق ها دلیل بر ناپدید شدن دختر وزنه برداری است؟

چرا دختر تاریخ‌ساز وزنه‌برداری به ایران برنگشت؟

 

چرا دختر تاریخ‌ساز وزنه‌برداری به ایران برنگشت؟

بعد از 38 سال دوباره یک وزنه بردار پناهنده شد؟

سال 1984 بود که 4 وزنه بردار که با منافقین همکاری می کردند پناهنده شدند و دیگر به ایران برنگشتند.گم شدن یکتا جمالی هم تا زمانی که خبرها به صورت رسمی منتشر نشود یک فرضیه است.بنا را بر این می گذاریم که برای او مشکلی به وجود آمده است و اصلا پناهنده نشده است اما اگر این اتفاق افتاده باشد پس از تقریبا 38 سال و در دوران ریاست علی مرادی یک وزنه بردار دیگر ایران را ترک کرد و به کشور بازنگشت.آن سال در سئول نفراتی چون داراب ریاحی،صمد منتظری،مرحوم عباس طالبی، اردشیر بهمنیار،رسول جاوید آسا و برادران پژند را داشتیم که 4 نفر از آنها به کشور برنگشتند.

جمالی در اینستاگرام هم فعال نیست

بررسی پست های یکتا جمالی در اینستاگرام نشان می دهد که او آدم فعالی در این شبکه اجتماعی بوده است اما آخرین پستی که او گذاشته مربوط به 2 روز پیش است.او در استوری هم هیچ چیزی را به اشتراک نگذاشته است.پست آخری که جمالی گذاشته یک نکته دارد.او نوشته:«سلام خدمت تمام عزیزان،ممنون از مردم عزیز کشورم و تمام کسانی که تا به اینجای کار حمایتم کردند و ...»

انتهای پیام/1005

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با احداث پالایشگاه در میانکاله موافقید؟
موافقم
مخالفم
آخرین اخبار