دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۴۷۸۸۵
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۴۰۱ - ۰۷:۵۹
سردار آزمون مهاجم تیم ملی فوتبال ایران درباره استوری های منتشر شده در حمایت و عدم حمایت از اسکوچیچ توسط دو دسته از بازیکنان تیم ملی گفت: اختلاف نظر در اردوی تیم ملی همیشه بوده است. چه در گذشته و چه اکنون. این مساله همیشه بوده و خواهد بود. این به معنای دودستگی نیست. شاید باور نکنید من دیشب با مهدی، کریم حرف زدم و ما دوستان صمیمی هستیم. مردم خیالشان راحت باشد که ما تمام تلاشمان را خواهیم کرد و برای پرچم می جنگیم تا مردم را خوشحال کنیم.

به گزارش آوای خزر، مهاجم تیم ملی درباره اختلاف اخیر و دودستگی بازیکنان تیم ملی نیز گفت: در مورد استوری ها باید بگویم زمانی که من استوری گذاشتم به عنوان بازیکن تیم ملی وظیفه داشتم از کشورم حمایت کنم. بچه هایی که این کار را انجام دادند نیز قصدشان همین بود. در مورد استوری دیگران باید بگویم که اگر مشکلی بود رودررو صحبت می کنیم. این چیزی نیست که اینجا مطرح کنیم و درون خودمان حلش می کنیم.

سردار آزمون درباره استوری دسته مخالف تیم ملی نیز گفت: بچه ها از بحث نفع شخصی ناراحت شدند. زمانی این را نوشتند که خیلی عصبانی بودند و این موضوع نادرست بود. هیچ کس از تیم ملی منفعت شخصی ندارد. به ما چاه نفت و خانه که نمی دهند. وظیفه مان این است که هر مربی باشد تا آخرین لحظه بجنگیم و از او حمایت کنیم. من هشت سال است که بازیکن فیکس تیم ملی هستم. من کار بدی نکردم. حمایت از اسکوچیچ کار اشتباهی نبود.

مهاجم تیم ملی در ادامه گفت: گفته بودند ایجنت آقای اسکوچیچ برای من کاری انجام داده است. من اصلا ایجنت آقای اسکوچیچ را نمی شناسم. این واقعا آخرش بود. من می دانم این دوستان از چه جایی خط می گیرند و چرا این کارها را انجام می دهند. من هیچ موقع از حرف نمی ترسم از این که درباره من چه بگویند؛ من سردار آزمون نمی ترسم. جایگاهم بین مردم را با هیچ چیز عوض نمی کنم. آنهایی که من را می شناسند همه چیز را می دانند و من نمی خواهم چیزی را ثابت کنم. من به خودم که دروغ نمی گویم و روراست هستم. پدر و مادرم جوری من را بزرگ کردند که حرف حق را بزنم. من به مهدی خیلی احترام می گذارم. او جزو کسانی بوده که واقعا مرد است و پای حرفش مانده است. مثل خیلی ها ادا در نیاورد که حرفش را عوض کند. مهدی را خیلی قبول دارم. کریم سکوت کرده بود. به این افراد که ادا در نیاوردند احترام می گذارم. ما مرد به دنیا آمده ایم و باید مرد از دنیا برویم. امیدوارم بازیکنان جوان در آینده به تیم ملی می رسند قلب شان پاک باشد تا به همه جا برسند. آدم هایی که حرفشان را عوض می کنند را اصلا نمی توانم درک کنم.

آزمون ادامه داد: من آدمی هستم که زمانی که مربیان تیم های پایه و نونهالانم را می بینم نفر اولی هستم که به آنها کمک می کنم. کی روش آدمی بود که مرا به تیم ملی آورد. زمانی که مادرم مریض بود خداحافظی کردم و به من گفتند بچه بازی کرده ام. من پدر و مادرم را به هیچ چیز نمی دهم. در این شرایط سخت هیچ کس از من حمایت نکرد جز کارلوس کی روش. من چرا نباید از کی روش حمایت کنم؟ او کسی بوده که من را به تیم ملی آورد. در دو ماه اخیر چند بار با کی روش تماس گرفته ام. اما باید حرف حق را بزنم. اگر کی روش را می آوردند و تیم نتیجه نمی گرفت چه کسی می خواست حاشیه ها را جمع کند. من وظیفه ام این بود که از تیم ملی حمایت کنم.

بازیکن شاغل در بوندسلیگا درباره برکناری اسکوچیچ گفت: این دیگر آخر نامردی بود. چرا دروغ بگوییم. می خواهیم او را اخراج کنیم حداقل درست برخورد کنیم. خواهش می کنم این اندازه قدرنشناس نباشیم. بی هیچ دردسری رفتیم جام جهانی حداقل درست از او خداحافظی کنیم. مگر در فرهنگ ادعا نداریم؟

آزمون درباره بحث فنی رفتن اسکوچیچ گفت: ما فقط یک اردو داریم. مگر مربی جدید می خواهد چه کاری انجام دهد. به حال من سردار آزمون چه فرقی می کند. هر کس مربی باشد که من در تیم ملی هستم.

 
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار