دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۴۷۹۵۷
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۰
دبیرکل حزب‌الله بیان کرد: «ما به دشمن می‌گوییم که دست از پا خطا نکند و به هوکشتاین و آمریکایی‌ها نیز می‌گوییم که لبنانی‌ها را فریب ندهید. پیام پهپادها رسید. این معادله را ثبت کنید: «کاریش» و پس از «کاریش» و پس از پس از «کاریش». ما تمام میدان‌ها، چاه‌ها و سکوهای نفتی در امتداد مرز فلسطین را زیر نظر داریم. اگر به دنبال این هستید که این کشور از حقوق خود استفاده نکند، هیچ کس قادر به استخراج نفت نخواهد بود».

به گزارش آوای خزر، به نقل العالم، «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان شامگاه چهارشنبه سخنان مهمی درباره آخرین تحولات منطقه ایراد کرد.

دبیرکل حزب‌الله، سخنرانی خود را ابتدا با تلاوت آیاتی از قرآن کریم آغاز کرد و عید سعید قربان به همه مردم تبریک گفت.

سید حسن نصرالله در ادامه به «سید عبدالملک بدرالدین الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن و مردم این کشور درگذشت «علامه عبدالسلام» دبیرکل اتحادیه علمای یمن را تسلیت گفت و تأکید کرد که این عالم یمنی عمر خود را در دفاع از مسائل امت اسلامی به‌ویژه فلسطین و قدس گذرانده است.

شکست طرح خاورمیانه جدید

دبیرکل حزب‌الله همچنین به سالروز عملیات «الوعد الصادق» اشاره کرد و گفت که از جمله دستاوردهای مقاومت در جنگ سی‌وسه‌روزه از بین بردن طرح آمریکایی موسوم به «خاورمیانه جدید» بود. سید حسن نصرالله اضافه کرد: «پس از حوادث یازده سپتامبر که آمریکا از آن به عنوان بهانه‌ای برای اشغالگری در افغانستان و عراق استفاده کرد، گام دوم ریشه‌کن کردن مقاومت اسلامی در فلسطین و لبنان و به انزوا کشاندن ایران بود تا رژیم صهیونیستی به سرور خاورمیانه تبدیل شود. پایداری مقاومت و لبنان و شکست اهداف جنگ سی‌وسه‌روزه ضربه سختی به طرح خاورمیانه جدید وارد کرد. این نقشه‌ها تمامی ندارد و آن‌ها بعد از آن در دوره دولت اوباما روی بهار عربی حساب کردند که این طرح نیز از بین رفت.»

بایدن فرتوت تصویر آمریکای پیر است

سید حسن نصرالله در بخش دیگری از اظهاراتش به رئیس‌جمهور آمریکا پرداخت و بیان کرد: «درباره سفر بایدن به منطقه تحلیل‌ها و گمانه‌زنی‌های بسیاری منتشر شد که در بسیاری از آن‌ها درباره تشکیل ناتوی عربی یا ناتوی خاورمیانه سخن گفته شد. امروز بایدن وارد فلسطین اشغالی شد و در روزهای آینده مشخص خواهد شد که آیا ائتلاف ناتوی عربی در کار است یا خیر.»

دبیرکل حزب‌الله افزود: «آمریکای امروز متفاوت از آمریکای سال ۲۰۰۳ و ۲۰۰۶ است زیرا رئیس‌جمهور فرتوت آمریکا تصویری از آمریکایی است که وارد مرحله پیری شده است. حضور این کشور در عرصه جهانی بسیار کمرنگ شده و آمریکا تورم اقتصادی زیادی دارد و اوضاع اجتماعی و امنیتی آن خوب نیست. رئیس‌جمهور آمریکا به منطقه آمد تا کشورهای حاشیه خلیج‌فارس را برای صادرات مقادیر بیشتری از نفت و گاز قانع کند.»

آمریکا به صورت نیابتی با روسیه جنگ می‌کند

سید حسن نصرالله ادامه داد: «آمریکا اکنون وارد نبرد بزرگی با روس‌ها شده است. این کشور مستقیما وارد جنگ با روس‌ها نشده، بلکه به واسطه مردم و دولت اوکراین وارد این نبرد شده است. از جمله مهم‌ترین مؤلفه‌های این نبرد، تحریم نفت و گاز روسیه به‌واسطه اروپایی‌هاست. آمریکا مسئولت تأمینِ جایگزین برای اروپا را بر عهده گرفته است. زمان برای آن‌ها تنگ است زیرا زمستان در راه است و آن‌ها نیاز دارند در تابستان برای خود انرژی ذخیره کنند.»

دبیرکل حزب‌الله گفت: «بایدن به منطقه آمد تا ببیند کشورهای حاشیه خلیج [فارس] چقدر می‌توانند برای تأمین انرژی اروپا تولید را افزایش دهند. بایدن از زمانی که ریاست جمهوری را به دست گرفت، اعلام کرد که یک صهیونیست است. بایدن گفت که نیاز نیست لزوما برای صهیونیست بودن، یهودی باشی. تمام آنچه نیز او به محض ورود [به فلسطین اشغالی] درباره راهکار دودولتی گفت، تعارفاتی بیش نبودند.»

سید حسن نصرالله همچنین اظهار داشت: «بایدن می‌گوید که در آتش‌بس یمن نقش داشته؛ اما این درواقع خود آمریکاست که به دنبال تجاوز به یمن است. عربستان سعودی نیز ابزار است. تحریم قطر را به یاد آوریم که آمریکا در یک شب توانست این محاصره را از بشکند، بایدن به راحتی می‌تواند جنگ علیه یمن را پایان دهد و محاصره را بردارد.»

هشدار به وزیر جنگ رژیم صهیونیستی

دبیرکل حزب‌الله در ادامه اشاره کرد: «پس از صحبتمان درباره مرزهای دریایی [لبنان]، وزرای دشمن تهدید کردند و حرف‌ها زدند؛ مِن جمله وزیر جنگشان گانتز که گفت بار دیگر به بیروت خواهند آمد (بیروت را اشغال خواهند کرد)، او می‌داند که هم ساکنان [اراضی اشغالی] و هم به خود دارد دروغ می‌گوید.گانتز جرأت ندارد چند قدم به سوی غزه‌ی تحت محاصره بردارد. اگر امور را از بیست یا سی سال گذشته تا به امروز مورد ارزیابی قرار دهد، ما به او توصیه می‌کنیم که جنگ سی‌وسه‌روزه را به یاد آورد؛ به‌ویژه زمانی که تلاش کردند وارد بنت جبیل شوند. آن‌ها در آن زمان گذرگاهی برای مجاهدان باز کردند تا شهر را رها کنند؛ اما عکس این مسئله اتفاق افتاد و رزمندگان برای دفاع از شهر وارد عمل شدند.»

سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: «از جمله درس‌ها و عبرت‌هایی که باید از جنگ سی‌وسه‌روزه بگیریم این است که مردم جنوب پذیرای مقاومت هستند و تشکیلات مقاومت و امکانات آن‌، بیش از هر زمان دیگری است. روحیه مقاومت وجود دارد و مردم و جغرافیای منطقه با این مقاومت همراه هستند و خداوند نیز در آغاز و انجام کار با این مقاومت است. مقاومت تنها قدرتی است که لبنان برای گرفتن حق نفتی و گازی خود آن را در اختیار دارد».

مقاومت برای گرفتن حق لبنان

دبیرکل حزب‌الله همچنین اظهار داشت: «هیچ فردی در داخل کشور با این مسئله مخالف نیست که نفت و گاز تنها راه خروج [لبنان] از بحران است زیرا کشور در حال حرکت به سوی وضعیتی بسیار دشوار است. پول بانک جهانی نیز مشکل را حل نخواهد کرد و تنها یک بدهی خواهد بود. راه حل همان صدها میلیارد دلاری است که در اختیار ماست. لبنان می‌تواند مانع استخراج نفت و گاز از اراضی اشغالی فلسطین و در عین حال مانع [رسیدن آن] به اروپا شود. آن‌ها عجله دارند. تنها دو ماه فرصت باقی است زیرا مقامات اشغالگر دارند از استخراج نفت در ماه سپتامبر صحبت می‌کنند. اگر در اسرع وقت برای ترسیم خطوط مرزی اقدام نکنیم، مسئله دشوار و بسیار هزینه‌بر خواهد شد.»

سید حسن نصرالله اضافه کرد: «لبنان به‌شدت نیازمند طرح برق است؛ اما آمریکا برای شما استثنایی در قانون سزار برای استفاده از گاز مصر قائل نیست. حدود یک سال از وعده‌های آن‌ها می‌گذرد. به خاطر چه کسی برتری را در ترسیم مرزها و استخراج نفت به شما خواهد داد؟ هوکشتاین در سفر اخیر به دو دلیل آمد که یکی نیاز آمریکا به نفت و گاز به خاطر اروپا بود و دلیل دیگر تهدیدات مقاومت. آن‌ها از قدرت مقاومت در خشکی، دریا و آسمان و قدرت آن برای عملی کردن تهدیدها آگاهند.»

نفت و گاز نقطه ضعف دشمن است

دبیرکل حزب‌الله در ادامه اشاره کرد: «دشمن نقطه ضعف دارد و این نقطه ضعف نیاز به نفت و گاز از جانب رژیم صهیونیستی است. نقطه قوت لبنان نیز مقاومت این کشور است که می‌تواند این عمل را بی‌اثر و از آن جلوگیری کند. لبنان اگر وارد مذاکرات شود، نیازمند اهرم‌ فشارهای خاص خود است. مقاومت تنها نقطه قوت این کشور است. من به مقامات لبنان می‌گویم از مقاومتی که تنها نقطه قوت شماست، استفاده کنید. زمانی که با آمریکایی بر سر میز مذاکره می‌نشینید، به آن‌ها بگویید که این مردم شوخی ندارند و نمی‌شود آن‌ها را کنترل کرد پس حقوق طبیعی لبنان را به این کشور بدهید.»

پیام‌ پهپادها به دشمن رسید

سید حسن نصرالله ادامه داد: «درباره مسئله پهپادها نیز برخی گفتند که این خارج توافق رخ داد، کدام توافق؟! ما با کسی توافق نکرده‌ایم و به کسی نیز وعده نخواهیم داد. کسی که به آمریکایی‌ها وعده می‌دهد مقاومت کاری نخواهد کرد، او درواقع هم خودش و هم آن‌ها را فریب می‌دهد. برخی نیز گفتند که مقاومت چگونه پهپاد می‌فرستد و می‌گوید که پشت کشور است؟ ما در مسئله ترسیم مرزها پشت این کشور هستیم؛ اما این بدان معنا نیست که با کسی یا علیه کسی هستیم. ما در مسئله فشار به دشمن با کشور نیستیم و به کسی هیچ قولی ندادیم. ما چند پهپاد در ابعاد مختلف فرستادیم زیرا می‌خواستیم که پرنده‌های نظامی موشک شلیک کنند و کشتی‌های جنگی به حرکت درآیند تا افرادی که در آن منطقه فعالیت دارند، بدانند این منطقه ناامن است. برای اولین بار در تاریخ رژیم صهیونیستی مقاومت سه پهپاد در آن واحد به سوی یک هدف پرتاب کرد.»

دبیرکل حزب‌الله در بخش دیگری گفت: «ما قدرت ارسال چند پهپاد مسلح در ابعاد مختلف و تعداد بالا را داریم. پیام پهپادها با آن اندازه‌شان می‌گفت که ما جدی هستیم و این پرونده مسئله‌ای اساسی است. در میان گزینه‌هایمان آنچه لازم است را انتخاب می‌کنیم. این پیام به دشمن رسید و نشانه آن علاوه بر آن تماس‌هایی که با لبنان و ما برقرار شد، واکنش میدانی دشمن بود. از نظر قدرت، ما از توانایی‌های متنوعی در خشکی، دریا و آسمان برخورداریم. تمام این گزینه‌ها روی میز هستند و هر آنچه در راستای حل مشکل ما باشد، در زمان مناسب و حجم مناسب برای آن انجام آن اقدام خواهیم کرد. لبنان به یک قدرت بازدارنده تکیه دارد و باید از آن استفاده کند. نباید تنها به تأیید بین‌المللی مرزها اکتفا کنیم، بلکه باید به شرکت‌های متعهد به حفاری اجازه بازگشت به کار بدهیم تا نتیجه عملی برای ما تضیمن شود».

سید حسن نصرالله همچنین اظهار داشت: «به دوست و دشمن [می‌گوییم] ما در اینجا به دنبال جنگ روانی نیستیم و این از نظر ما تنها را ه نجات کشورمان است. یک بار خواستیم که ما لبنانی‌ها یک موضع واحد داشته باشیم و این موضع را به گوش آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها برسانیم. ما می‌گوییم اگر حقوقمان را ندهید و شرکت‌ها اجازه فعالیت نداشته باشند، ما به دل خواهیم رفت. برخی به دنبال ویران سازی این کشور هستند و می‌خواهند که مردم در صف‌ها بایستند و یکدیگر را از شدت گرسنگی بکشند. جنگ [داخلی] بالاترین چیزی است که دشمن به دنبال آن است.»

دبیرکل حزب‌الله در بخش پایانی اظهاراتش بیان کرد: «ما به دشمن می‌گوییم که دست از پا خطا نکند و به هوکشتاین و آمریکایی‌ها نیز می‌گوییم که لبنانی‌ها را فریب ندهید. پیام پهپادها رسید. این معادله را ثبت کنید: «کاریش» و پس از «کاریش» و پس از پس از «کاریش». ما تمام میدان‌ها، چاه‌ها و سکوهای نفتی در امتداد مرز فلسطین را زیر نظر داریم. اگر به دنبال این هستید که این کشور از حقوق خود استفاده نکند، هیچ کس قادر به استخراج نفت نخواهد بود».

 
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرسنجی
آیا با احداث پالایشگاه در میانکاله موافقید؟
موافقم
مخالفم
آخرین اخبار