آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۴۹۷۵
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۴
کارشناس علوم قرآنی گفت: در روز‌های ماه شوال خواندن سوره‌هایی مانند سوره حمد، آیت الکرسی و سوره توحید بسیار مورد سفارش قرار گرفته است و در روایت آمده که هرکس ادعیه و نماز سفارش در ماه شوال را بخواند، خداوند در برابر هر رکعت ثواب‌های بسیار زیادی را در کارنامه اعمال آن فرد درج می‌کند.

اعمالی که می‌توانیم در ماه شوال بجا بیاوریم/سفارش به خواندن آیت الکرسیعلی محسنی‌راد کارشناس علوم قرآنی  در خصوص ویژگی های ماه شوال گفت: ماه شوال بسیار مبارک است چرا که این ماه با عید بزرگی همچون عید سعید فطر آغاز می‌شود و این مناسبت خود به تنهایی، منشاء خیر و برکت بسیاری است.

وی ادامه داد: بر اساس آنچه در روایت‌های مختلف به آن اشاره شده، هرکسی چند روز از ماه شوال را روزه بگیرد و آن را به روزه ماه مبارک رمضان متصل کند، مانند این است که تمام روز‌های سال را روزه گرفته است.

این کارشناس علوم قرآنی پیرامون اعمالی که افراد می‌توانند در ماه شوال بجا بیاورند تصریح کرد: برخی از روز‌های ماه شوال اعمال مربوط به خود را دارد که خواندن تعدادی از نماز‌ها و دعا‌ها از جمله این اعمال است.

وی در ادامه صحبت‌های خود اظهار کرد: در روز‌های ماه شوال خواندن سوره‌هایی مانند سوره حمد، آیت الکرسی و سوره توحید بسیار مورد سفارش قرار گرفته است و در روایت آمده که هرکس ادعیه و نماز سفارش در ماه شوال را بخواند، خداوند در برابر هر رکعت ثواب‌های بسیار زیادی را در کارنامه اعمال آن فرد درج می‌کند.

وی در خصوص اهمیت قرائت قرآن همچون ماه مبارک رمضان در دیگر ماه‌های سال یادآور شد: همان‌گونه که خواندن قرآن کریم در ماه مبارک رمضان ثواب بسیار زیادی دارد، اگر مؤمنان سعی کنند تلاوت کتاب الله مجید را همچون یک عادت پسندیده با خود به همراه داشته باشند، فضیلت بسیاری نصیبشان می‌شود از این رو بهتر است در ماه شوال نیز همچون ماه روزه‌داری، قرآن کریم را همواره تلاوت کنیم.

این کارشناس علوم قرآنی خاطرنشان کرد: همچنین خواندن زیارت امام حسین (ع) و زیارت عاشورا در ماه شوال از ثواب بسیار زیادی برخوردار است.

انتهای پیام/1000

 
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار