دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۵۰۵۴۴
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۹
سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان گفت: تمام سعی خود را با فدراسیون فوتبال به کار گرفته‌ایم که در نیم فصل دوم حتما از سیستم VAR استفاده کنیم و این قول را فراموش نکرده‌ایم.

به گزارش آوای خزر، وزیر ورزش و جوانان گفت: تمام سعی خود را با فدراسیون فوتبال به کار گرفته‌ایم که در نیم فصل دوم حتما از سیستم VAR استفاده کنیم و این قول را فراموش نکرده‌ایم. 

سید حمید سجادی درباره جلسه چند ماه قبل خود و صالحی امیری با ویزر، رئیس فدراسیون جهانی جودو، اظهار داشت: روز پایانی هفته تربیت بدنی است و مجدد این ایام را خدمت جامعه ورزش تبریک می‌گویم. ان شاءالله برنامه‌هایی که تا پایان روز داریم به بهترین شکل مدیریت و برنامه‌ریزی شود. بسیار علاقه مند بودیم جودو به وضعیت عادی خودش بازگردد.  آرش میراسماعیلی، رئیس فدراسیون نیز پیگیری‌های بین‌المللی خوبی داشت.

*علاقه مندیم جودو به وضعیت عادی خودش بازگردد

وی افزود: نوید خوبی را به من دادند. اقدامات نهایی در حال انجام است. در سفری که با صالحی امیری داشتیم، با دست‌اندرکاران IOC صحبت‌های خوبی کردیم و راهکارهای خوبی به ما دادند. طبق همان راهکارها اقداماتی شده که امیدواریم زودتر به نتیجه برسد و علاقه مندیم جودو به وضعیت عادی برگردد.

*برخی رشته های ورزشی قرار است به انجمن مستقل تبدیل شوند

وزیر ورزش و جوانان درمورد اینکه آیا این امیدواری وجود دارد موی تای و برخی رشته‌های رزمی دارای قابلیت، به فدراسیون جدید تبدیل شوند، گفت: همه قرار نیست فدراسیون شوند. برخی رشته‌های ورزشی قرار است به انجمن مستقل تبدیل شوند و پس از مدتی که وزارت اعلام می‌کند با نزدیک شدن به شاخص‌ها و استانداردها به فدراسیون تبدیل شوند و برعکس. یعنی اگر انجمنی مستقل به فدراسیون تبدیل شود و مجدد شاخص‌ها را رعایت نکند می‌تواند تنزل پیدا کند.  یعنی حتی اگر به فدراسیون تبدیل شود امکان دارد مجدد به انجمن تبدیل وضعیت بدهد.

*نباید از تعداد فدراسیون ها بترسیم

سجادی عنوان کرد: در قانون جدید وزارت ورزش و جوانان شاهد این موضوع هستیم و می‌خواهیم از این ظرفیت قانونی استفاده کنیم. اگر یک رشته ورزشی در یک فدراسیون تحت عنوان کمیته یا انجمن به نوعی فعالیت‌هایش محدود شده که البته اسم این موضوع محدودیت نیست زیرا انجمن‌ها تحت قالب فدراسیون‌ها کار می‌کنند اما اگر نیاز به استقلال دارند باید با خرد جمعی، بررسی و کار کارشناسی تبدیل وضعیت بدهند. بارها گفته ام نباید از تعداد فدراسیون‌ها بترسیم و تعداد فدراسیون ها می‌تواند خیلی بیشتر از این شود.

وی تصریح کرد: تاکنون انجمن مستقل نداشته‌ایم. امیدوارم انجمن‌های مستقل هم شکل و پا بگیرند تا آبادانی، سرعت و پیشرفت را از این طریق شاهد باشیم.

*ساعی اگر مشکلش را به خودمان بگوید، حتما در خدمتش هستیم
وزیر ورزش و جوانان درخصوص اینکه هادی ساعی اعلام کرده تفاهم نامه مالی با وزارت ورزش به امضا نرسیده و فدراسیون تکوادو نمی داند چه قدر بودجه دارد، پاسخ داد: نیازهای فدراسیون‌ها برآورده شده و تفاهم‌نامه‌ها نیز در دست اقدام است. معمولا تفاهم‌نامه در نیمه دوم سال امضا شده است. تفاهم نامه بهانه قانونی پرداخت مبالغ و بودجه‌ها است. قانونی بودجه نداریم بلکه کمک به فدراسیون‌ها داریم. تاکنون هر فدراسیون هر مبلغی نیاز داشته اعلام کرده و  در حد بضاعت در خدمتش بودیم. هرچه به وزارت رسیده با تفاهم‌نامه یا بدون تفاهم‌نامه توزیع کردیم. ساعی هم اگر مشکلش را به خودمان بگوید، حتما در خدمتش هستیم.

*تلاش می کنیم در نیم فصل دوم حتما از VAR استفاده می کنیم
سجادی درباره آخرین خبر از ورود VAR  به استادیوم ها توضیح داد: از یادآوری این مطلب ممنون هستم تمام تلاش خودمان و مهدی تاج  این است که بهترین شرکت از هر لحاظ بررسی شود. باید روی شرکت‌هایی که مورد تایید فیفا و AFC هستند، به جمع‌بندی برسند. آخرین بار روز شنبه مطلبی را به من گزارش دادند. مطالعات نهایی در حال انجام است. تمام سعی خود را با فدراسیون به کار گرفته‌ایم که در نیم فصل دوم حتما از این سیستم استفاده کنیم. این قول را فراموش نکرده‌ایم.

*وضعیت سوارکاری جای نگرانی ندارد

وی درمورد وضعیت فدراسیون سوارکاری و اینکه پیش از این سه آبان به عنوان تاریخ برگزاری مجمع فوق‌العاده این فدراسیون مطرح شده بود، گفت: وضعیت خاصی ندارد و با سرپرست اداره می‌شود در حال برنامه ریزی هستند تا به بهترین شکل در زمان مشخصی انتخابات را برگزار کنند و جای نگرانی ندارد. با توجه به چهار سال تجربه‌ام در حوزه معاونت ورزش قهرمانی باید به کار من باید و با پولادگر اشراف کامل داریم. جای نگرانی ندارد  و روز به روز هم وضعت فدراسیون‌هایی که با سرپرست اداره می‌شوند، رصد می‌کنیم.

*معاندین اطلاعات غلط به توماس باخ داده بودند

وزیر ورزش درمورد انتقادات مطرح شده نسبت به تاخیر در دیدارش با بانوان مدال آور وزنه‌برداری و دو و میدانی نسبت به دیدار با الناز رکابی، گفت: علت خاصی ندارد. معمولا برنامه ریزی می‌کنیم و سعی داریم در خدمت قهرمانان زن، مرد باشیم. دختران و پسران ما متعلق به ایران عزیز هستند. خود رکابی درخواست داشت و علاقه‌مند بود با من صحبت کند. به من گفتند علاقه دارد می‌خواهد با وزیر دیدار کند و پس از آن همراه خانواده به زنجان برود. تقریبا ساعت سه بامداد به فرودگاه رسیده و خانواده‌اش به استقبال آمده بودند. در یکی از هتل‌های تحت پوشش وزارت‌خانه و کمیته المپیک اقامت کردند. از صبح آن روز هم چند دیدار داشت.

سجادی افزود: حتی قبل از تشریف فرمایی‌اش در وزارت‌خانه با توماس باخ  جلسه داشت. از سال 1948 لندن که عضو کمیته بین‌المللی المپیک هستیم اولین بار بود که رئیس این کمیته با یک ورزشکار قهرمان ما که رشته‌اش المپیکی است و البته رکابی هنوز المپین نشده و امیدواریم سهمیه بیاورد و به المپیک اعزام شود، صحبت کرد. باخ سوالاتی را از رکابی پرسید و احوالپرسی کرد.  حتی معاندین و افرادی که مخالف آرامش ما هستند و دوست ندارند این نظم، انظباط و توقیفات کشور را ببینند، اطلاعاتی به باخ داده بودند و او فکر کرده بود اتفاقات ناگواری برای رکابی رخ داده است.
وی ادامه داد: افرادی که این اطلاعات را به باخ داده بودند یادشان رفته رکابی فرزند میهن، عضو تیم ملی جمهوری اسلامی و یکی از شانس ‌ها و افتخارات ما است که می‌تواند در میادین بین‌‌المللی آینده افتخارآفرینی کند. اتفاقاتی که رقم خورد را هم دلایلش توضیح داد. 3-2 درخواست هم  از من داشت. او حدود 33 سالش است و  نزدیک به 21 سال است سنگنوردی کرده و خیلی زحمت می کشد. در این رشته هم مربیگری و هم ورزش می‌کند. مربی خودش هم برادرش است. به من گفت دوست داشتم شما را ببینم و بگویم بیمه، سابقه کار، شغل مناسب و منظم یا امنیت شغلی ندارم.

وزیر ورزش اضافه کرد: به من گفت دوست دارم یک باشگاه بزنم و به نسل خودم کمک کنم. می خواهم به جوانان آنچه بلد هستم، آموزش بدهم. به شغل و بیمه من هم رسیدگی کنید زیرا این موضوع خواسته زیادی از یک ورزشکار نیست. آن روز می‌خواست به زنجان برود و قبل از سفرش آمد و این مطالب را به من گفت. مقداری هم بعد از آن دیدار به حجابش ایراد گرفتند. یک کلاه ورزشی سر او بود و لباسش هم کلاه داشت. دو کلاه سرش بود اما ظاهرا جوری تصاویر منعکس شده بود که برخی عزیزان احساس کردند رکابی بی‌حجاب آمده است ولی یک تار مو هم از زیر کلاهش بیرون نبود.

سجادی تصریح کرد: شاید برخی بگوید چرا با لباس رسمی نیامده بود اما با لباس ورزشی آمده بود زیرا عازم سفر بود. شاید هم لباس رسمی همراهش نبود و من نمی دانم. به هر صورت وقتی به اتاق من آمد ما ایرانی ها یاد گرفته‌ایم وقتی میهمان تشریف می‌آورد فرزند خوبی باشیم.  به اتاق من تشریف آورد و به عنوان یک فرزند میهن، خواسته‌هایی داشت. درباره تماسش با توماس باخ، میهمان‌نوازی فدراسیون و دلایل آن اتفاق صحبت کرد اما قضاوت این موضوع بماند برای دیگران.

*اینطور نیست که بگویند ما از ورزشکاران دیگر غافل بوده ایم

به گزارش فارس، وی افزود: روز شنبه هم میهمان دختران خوب‌مان بودیم که در دو و میدانی مدال گرفته و همچنین الهام حسینی بودیم. پیش از این هم این اتفاق افتاده بود. هم آقایان و هم دختران به دفتر ما تشریف آورده‌اند. اتفاق عجیب و غریبی نیست که بخواهد اهم و فی الاهم یا جلو و عقب شود. تقدم و تاخر این دیدارها از نظر ما عجیب و غریب نبوده که بخواهند بگویند از ورزشکاران غافل بوده‌ایم. معاونان ما هم همین طور. کاظمی پور، پولادگر یا کلهر به فراخور ورزشی که تحت حوزه شان است معمولا با مربیان، ورزشکاران، مسئولان و به ویژه پیشکوستان ارتباط‌ها و دیدارهای خوبی دارند. برخی مواقع نیز خود ما این کار را انجام داده  پذیرای عزیزان هستیم. برخی مواقع نیز از ما دعوت می کنند.

وزیر ورزش و جوانان عنوان کرد: مدتی دیدار من با فدراسیون‌ها به دلیل سفرهای استانی وقفه افتاده بود اما خودمان به خدمت حدود 12 فدراسیون رفتیم. تقریبا شبیه حالت سرزده بود. ناگهان زنگ زده می‌گفتیم در حال آمدن خدمت شما برای دریافت گزارش یا برگزاری جلسه هستیم. برای برقراری تعامل و ارتباطات برنامه داریم./فارس

 
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با احداث پالایشگاه در میانکاله موافقید؟
موافقم
مخالفم
آخرین اخبار