دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۵۲۵۴۳
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۲
فرمانده دانشگاه نیروی دریایی امام خمینی نوشهر:

تضمین امنیت خطوط کشتیرانی و نفتکش ایران توسط "نداجا"

تضمین امنیت خطوط کشتیرانی و نفتکش ایران توسط
فرمانده دانشگاه نیروی دریایی امام خمینی نوشهر در جمع نمازگزاران مرکز مازندران، این اطمینان و تعهد را به ملت ایران داد که فرزندان میهن از دستاورد‌ها و منافع ایران اسلامی صیانت و حفاظت داشته باشند و امنیت را برای خطوط کشتیرانی و نفتکش جمهوری اسلامی ایران تضمین کنند.
زهرا شریفی - آوای خزر: دریادار دوم آریا شفقت رودسری در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته ساری با گرامیداشت حماسه سوم خرداد و سالروز آزادسازی خرمشهر گفت: مرکز دانشگاهی نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در استان علوی مازندران از قدرتمندترین مراکز دریایی منطقه محسوب می‌شود که جوانان آن توانستند دانش و ایثار و مقاومت و ولایت‌مداری را به منصه ظهور بگذارند.

وی به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه آب‌های آزاد دنیا متعلق به همه مردم است، افزود: نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران با برنامه‌ریزی بلندمدت و با استفاده از دانش و تجهیزات توانست برای نخستین‌بار در تاریخ ایران ماموریت ناو گروه ۸۶ با کد ۳۶۰ مسیر دریانوردی را توسط یک شناور تمام ایرانی ««ناوشکن دنا» که توسط جوانان همین کشور و استان  پی‌ریزی و ساخته شد دور دنیا را طی کند.

فرمانده دانشگاه نیروی دریایی امام خمینی نوشهر با اشاره به اینکه مأموریت ناوگروه ایرانی و پیمایش دور دنیا هزاران دستاورد برای ما داشته است، گفت: این دستاورد‌ها در حوزه‌های مختلف امنیتی، سیاسی، اجتماعی، پزشکی و فرهنگی پررنگ بوده است.

وی افزود: این ناوشکن پس از هشت ماه دریانوردی و پیمایش ۶۵ هزار کیلومتری در آب‌ها و اقیانوس‌های دنیا با سلامت مأموریت خود را به پایان رساند و امروز فرزندان شما در نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی این تعهد و اطمینان را می‌دهند که از دستاورد‌ها و منافع ایران اسلامی صیانت و حفاظت داشته باشند و امنیت را برای خطوط کشتیرانی و نفتکش جمهوری اسلامی ایران تضمین کنند.

دریادار دوم شفقت یادآور شد: همانطور که نیروی دریایی در هشت سال دفاع مقدس اجازه نداد صادرات نفت و واردات نیاز‌های کشور قطع شود، هم اینک نیز همکاران ما در آب‌های اقیانوس هند و دریای سرخ مشغول تأمین امنیت خطوط کشتیرانی و دریانوردی ایران هستند.

وی ادامه داد: این مأموریت به برکت خون شهیدان محقق شده است و در راستای تدابیر و رهنمود‌های ارزشمند فرماندهی کل قوا بوده است.

انتهای پیام/۱۰۰۴/
خبرنگار: آزاده بابانژاد
نظرات شما