دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۵۲۸۵۱
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۲
سلاجقه در سفر به آمل:

زیرساخت‌های کشور مشکل دارد/ رئیس جمهور برای پتروشیمی میانکاله تصمیم می‌گیرد

زیرساخت‌های کشور مشکل دارد/ رئیس جمهور برای پتروشیمی میانکاله تصمیم می‌گیرد
معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص آخرین وضعیت پتروشیمی میانکاله اظهار داشت که زیرساخت‌های کشور با مشکل مواجه است و در این مورد به خصوص نیز ما نظر خود را دادیم و اکنون رییس جمهور تصمیم می‌گیرد.
آوای خزر آزاده بابانژاد: امروز و در ششمین روز از هفته دولت شاهد حضور علی سلاجقه به مازندران – آمل بودیم که در افتتاحیه چند طرح صنعتی و آموزشی شرکت داشت و از پاسگاه محیط‌بانی «کندوا» نیز بازدید کرد.

او در جمع خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت پتروشیمی میانکاله اظهار داشت: "اصلاً بحث فرد اینجا مطرح نیست. من نظر خاصی ندارم به عنوان شخص. دستگاه محیط زیست یک دستگاه تخصصی است، تمام کار‌ها را در قالب یک فرایند بررسی، و اظهار نظر می‌کند".

رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: "روند تصمیم گیری در خصوص این طرح به سمتی رفته که در کمیسیون زیربنایی دولت هست و خود ریاست محترم جمهور باید تصمیم نهایی را بگیرند، آنچه تصمیم بگیرند را در خدمت هستیم".

سلاجقه با بیان اینکه "نظر خودمان را قبلا عرض کردیم و انتظار خاصی نداریم، چون دیگر از مجموعه‌ی ما خارج است"، باز هم تأکید کرد که "اکنون خود مجموعه ریاست جمهوری تصمیم‌گیری می‌کند".

او در اصرار به سوال خبرنگار صدا و سیما ادامه داد: "مردم ما واقعا مطالبه‌ا‌ی می‌خواهند که هم حفظ محیط زیست انجام شود و هم توسعه به نحو مطلوب صورت بگیرد".

سلاجقه صراحتاً عنوان کرد که "واقعا توسعه زیرساخت‌ها در کشور با مشکل مواجه است؛ اگر ناترازی در انرژی و مسایل مربوط به بخش‌های متعدد کشور به وجود می‌آید دال بر این است که زیرساخت‌ها مشکل دارد و توسعه‌ای باید اتفاق بیفتد".

رییس سازمان حفاظت محیط زیست بیان کرد: "ما هم در دولت مردمی انقلابی، مبتنی بر اصول علمی و قواعد و مقرراتی که در مجموعه‌ی محیط زیست کشور وجود دارد؛ اعلام کردیم که بن‌بستی وجود ندارد و حتما دنبال راهکار‌هایی هستیم که توسعه اتفاق بیفتد".

او ادامه داد: "در این بحث خاص که مورد سوال خبرنگاران است، انشالله که دولت خودش تصمیم بگیرد".

انتهای پیام/۱۰۰۱/
خبرنگار: آزاده بابانژاد
نظرات شما