دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۵۳۰۴۲
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۴
با هدف ارتقای کیفیت عملکرد،
همایش توجیهی امینان موقوفات و امور خیریه استان مازندران به میزبانی شهرستان محمودآباد با هدف کیفیت بخشی به عملکرد حوزه وقف، برگزار شد.
به گزارش آوای خزر به نقل از روابط عمومی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، همایش توجیهی و کارگاه آموزشی امنا موقوفات استان مازندران به میزبانی شهرستان محمودآباد برگزار شد.

این همایش با حضور حجت‌الاسلام حیدری‌جناسمی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، فرزاده نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام جباری امام جمعه محمودآباد، فوضی امین موقوفات برتر استان تهران و امنا موقوفات استان مازندران در سالن ترنج محمودآباد برگزار شده است.
 
همایش توجیهی امینان موقوفات مازندران در محمودآباد برگزار شد

*موقوفات مازندران مستعد سرمایه‌گذاری هستند

حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران در این همایش بر افزایش آگاهی امین و امنا موقوفات استان مازندران نسبت به حقوق موقوفات تاکید کرد و گفت: امنا موقوفات باید از جدیدترین دستورالعمل‌های سازمان اوقاف در حوزه اجارات، حقوقی، ثبتی و بهره‌وری مطلع باشند.

وی با اشاره به اینکه تکریم ارباب رجوع و گره گشایی از کار مردم در الویت امنا موقوفات باشد، اظهار کرد: استعلام‌های مردمی باید در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ داده تا هم حقوق موقوفات حفظ و هم از کار مردم گره‌گشایی شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با تاکید بر شناسایی موقوفات مستعد سرمایه‌گذاری در استان بیان کرد: بسیاری از موقوفات مازندران قابلیت سرمایه‌گذاری در بخش‌های تولیدی، صنعتی، کشاورزی، خدماتی، تجاری و مسکونی دارند که این ظرفیت‌ها باید با کمک امنا موقوفات و روسای ادارات اوقاف شناسایی و عملیاتی شود.

*ضرورت حفظ میراث وقف توسط امنا موقوفات

حجت‌الاسلام سید احمد جباری امام جمعه محمودآباد بر ضرورت حفظ و نگهداری از موقوفات تاکید کرد و گفت: گذشتگان جهاد مال و دارایی کردند و متولیان امور موقوفات باید از این میراث به خوبی حفظ و نگهداری کنند.

وی با بیان اینکه برخی افراد به دنبال ازبین بردن موقوفات هستند که اوقاف نباید این اجازه را به سودجویان دهد، افزود: بنده دفاع کردن از موقوفات را به عنوان یک رسالت می‌دانم و حتما مدافع موقوفات هستم.

امام جمعه محمودآباد با بیان اینکه اهتمام ورزیدن و پایداری کردن از حقوق موقوفات وظیفه همه است، تصریح کرد: باید شاهد تغییر و تحولات فکری و علمی در نگهداری از موقوفات باشیم تا مردم از خدمات وقف بیشتر بهره‌مند شوند.
 
همایش توجیهی امینان موقوفات مازندران در محمودآباد برگزار شد

* تبدیل به احسن موقوفات قابل تقدیر است.

ولی اله فرزاده نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی نیز در این همایش با بیان اینکه تبدیل به احسن موقوفات اقدام قابل تقدیر از سوی سازمان اوقاف است و باید این مسئله بیشتر موقوفات توجه مردم و مسؤولان اوقاف قرار گیرد، گفت: روند تبدیل به احسن برخی موقوفات باید تسریع تا مشکلات مردم برطرف شود.

وی با بیان اینکه در کنار رعایت مسائل شرعی باید رضایت مردم نیز جلب شود، افزود: مردم پایه‌های نظام جمهوری اسلامی هستند و در امور موقوفات باید رعایت شرایط مردم نیز لحاظ قرار گیرد.

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی به وضعیت آستان مقدس امامزاده قاسم (ع) محمودآباد اشاره کرد و گفت: باید از فعالیت‌های عمرانی مجزا و کوچک جلوگیری شود و اوقاف یک طرح جامع عمرانی که شرایط فرهنگی و مذهبی بقعه در آن لحاظ گردد، آماده و ارائه کند.

فرزانه خواستار تعامل اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران، اداره کل آموزش و پرورش مازندران و اداره گمرک در زمینه وضعیت آستان مقدس امامزاده قاسم (ع) شد و افزود: امامزاده قاسم (ع) باید به قطب فرهنگی مذهبی شهرستان محمودآباد تبدیل شود.
 
همایش توجیهی امینان موقوفات مازندران در محمودآباد برگزار شد

* بهره‌گیری از ظرفیت امنا موقوفات در پیشبرد اهداف وقف

فوضی امین برتر موقوفات استان تهران نیز در این همایش بر ضرورت برگزاری بیشتر دوره‌های آموزشی برای امنا موقوفات شد و گفت: حفظ حقوق موقوفات و تثبیت مالکیت وقف دارای اهمیت است.

وی عنوان کرد: امنا موقوفات یک ظرفیت مغفول مانده در گذشته بود که با حضور حجت‌الاسلام خاموشی در سازمان اوقاف و امور خیریه شاهد احیای این ظرفیت در راستای افزایش بهره‌وری موقوفات هستیم.

امین برتر موقوفات استان تهران بیان کرد: ادارات اوقاف و امور خیریه شهرستان‌ها باید از ظرفیت امنا موقوفات در پیشبرد اهداف وقف بهره‌گیری کنند.

گفتنی است، در پایان این همایش از ۶ امین برتر استان مازندران تجلیل به عمل آمد.
 
همایش توجیهی امینان موقوفات مازندران در محمودآباد برگزار شد
 
همایش توجیهی امینان موقوفات مازندران در محمودآباد برگزار شد

انتهای پیام/
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: