دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۵۳۱۳۲
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۰
یادداشت/
اجرای پروژه‌های سطحی در ایام پایانی سال، اپیدمی جدیدی است که ساری به آن مبتلاست.

آوای خزر- حسین احمدی: اجرای پروژه های سطحی در ایام پایانی سال، اپیدمی جدیدی است که ساری به آن مبتلاست.

شهرداران ساری عادت کرده اند در روزهای آخرسال دست به زخمی کردن منطقه ای از شهر زده و با ایجاد ترافیک عمدی و خودنمایی زورکی جلوی چشم عابران و راکبان، خودشان را به تصویر بکشند.

این رویه نادرست متاسفانه در ساری به معضلی تبدیل شده و شهرداران مرکز استان از روی دست هم می نویسند و پروژه های اسفندی را کلید می زنند.

پروژه‌های اسفندی

شهردار سابق ساری در اسفندماه سال گذشته با احداث دوربرگردان در بلوار امام رضا(ع) و ایجاد ترافیک های طولانی در آن هنگام خواست به شهروندان بفهماند که شهرداری فعال و سرزنده است درحالیکه اجرای این پروژه در ایام پیک ترافیک نه تنها رضایت ساروی ها را بدنبال نداشت بلکه موجبات نارضایتی را فراهم کرده بود.

شهردار جدید هم که مدت کوتاهی است بر صندلی عمارت جلوس کرده نیز از روی دست هم قطارش نوشته و با زخمی کردن بلوار داراب در روزهای نرسیده به نوروز، جو فعال بودن را به شهروندان تحمیل و این مسیر را به خرابه ای تبدیل کرده است.

در این عملیات عمرانی که "روان سازی بلوار داراب" نام دارد و تعریض خیابان مدنظر است، تمام فضای سبز موجود فنا شده و خبری از سرسبزی گذشته این بلوار نیست.

پروژه‌های اسفندی

از ترافیک کلافه کننده این روزهای داراب بگذریم، از بین بردن درختان وسط خیابان را نمی شود نادیده گرفت. البته امید داریم درختچه های مذکور به مکانی دیگر منتقل و به منزلگاه خود بازگردند و داراب حیات دوباره خویش را بدست آورد.

ناگفته نماند این روزها هفته منابع طبیعی را پشت سر می گذاریم و درختکاری رونق دارد و شاید متولیان شهری به این موضوع فکر کرده اند با خراب کردن بلوار مذکور، مانور درختکاری را در این منطقه تمرین کنند.

پروژه‌های اسفندی

به هر حال اجرای پروژه های عمرانی کاری پسندیده و نیکوست اما اجرای طرح ها مقتضیات خویش را داشته و اجرای نمایشی شان دردی از مدیریت شهری دوا نمی کند.

امیدواریم شهردار ساری و عوامل اجرایی عمارت، به جای اجرای پروژه سطحی و نمایشی، چاره ای برای پروژه های بر زمین مانده ساری ازجمله: پروژه پل تا پل، کارخانه زباله سوز، لایروبی تجن، فاز دوم پارک ملل، بلوار شمشیربند، پارکینک طبقاتی، مبلمان شهری در گاردجنگل و احداث شهربازی بیاندیشند و از اجرای طرح های سطحی خودداری و پروژه عوام فریبی را کنار بگذارند.

انتهای پیام/

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: