دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۵۳۷۵۶
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۳:۱۱
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان:
برنامه‌محوری، تخصص‌گرایی و سودآوری اولویت‌های صندوق ذخیره فرهنگیان در سال جهش تولید
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با تاکید بر تلاش مضاعف، برنامه محوری و تخصص گرایی در همه ارکان و بخش های تابعه صندوق، هم افزایی و ارتقای سودآوری را از اهداف راهبردی و اولویت های صندوق در سال جهش تولید اعلام کرد.
به گزارش آوای خزر، محسن احمدی در دیدار نوروزی با معاونان، مدیران و کارکنان صندوق و همچنین اعضای هیات مدیره و مدیران عامل هلدینگ های شش گانه و شرکت های تابعه ضمن تبریک آغاز سال جدید به خانواده بزرگ صندوق ذخیره فرهنگیان، به ضرورت برنامه محوری در هلدینگ ها و شرکت های تابعه اشاره کرد و جهش تولید همراه با رسیدن به سود پایدار و باکیفیت و استمرار و ارتقای روند سودآوری را اولویت های مهم صندوق در سال جدید برشمرد.

شرکت های زیان ده تعیین تکلیف می شوند

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان، فرصت سه ماهه داده شده به شرکت های زیان ده جهت برون رفت از زیان و رسیدن به سودآوری را یادآور شد و گفت در سال جدید نباید در هیچکدام از زیرمجموعه های صندوق، شرکت زیان ده داشته باشیم لذا شرکت ها موظفند از همه پتانسیل ها و ابزارها جهت رسیدن به سودآوری استفاده نمایند درغیراین صورت همان گونه که قبلا اعلام گردید ادغام، تجمیعیا توقف فعالیت در انتظار شرکت های زیان ده خواهد بود.

سودآوری با هدف ارتقاء ارزش دارایی‌ها

مدیرعامل صندوق ذخیره با اشاره به ماموریت های کلان صندوق، به ضرورت افزایش سودآوری به منظور ارتقاء ارزش دارایی‌ها و استفاده بهینه از فرصت‌های اقتصادی تأکید کرد و اظهار داشت: در همه هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه باید ضمن سودآوری پایدار و ارزشمند، در مسیر خلق منابع پایدار و اطمینان‌بخش حرکت کنیم.

ورود به حوزه های زود بازده

وییکی دیگر از راهبردهای هیات مدیره و مدیریت صندوق را ورود به حوزه های زودبازده و سودآور مانند بخش معدن ذکر کرد و افزود با وجود تنوع فعالیت صندوق در بخش مختلف، در نظر داریم وارد حوزه هایی شویم که از نظر بازدهی و سودآوری مزیت و جذابیت دارند .

فعال شدن قرارگاه ویژه تامین مسکن

مدیرعامل صندوق ذخیره به تشکیل "قرارگاه ویژه تامین مسکن معلم" در صندوق اشاره کرد و گفت:  این قرارگاه در اردیبهشت ماه شروع به کار می نماید و انتظار داریم با چالاكي و سرعت عمل بالا در زمینه ساخت و تولید مسکن فرهنگیان طبق برنامه ریزی ها، اقدامات موثر و ملموس انجام دهد و در فاز نخست ساخت حدود 15هزار واحد مسکونی برنامه ریزی شده است.
 
برنامه محوری، تخصص‌گرایی، و سودآوری اولویت‌های صندوق ذخیره فرهنگیان در سال جهش تولید
بازسازی و احیای بانک سرمایه با جدیت دنبال می شود

ایشان با بیان اینکه بانک سرمایه از پشتوانه فرهنگیان و نظام آموزشی برخوردار است تاکید کرد: اگر اعتمادسازی صورت پذیرد و بانک سرمایه مجددا اعتبار واقعی خود را به دست آورد و فرهنگیان بانک سرمایه را برای فعالیت های بانکی و دریافت حقوق برگزینند اتفاق های مثبت و کم نظیری را شاهد خواهیم بود و می توان با رسوب منابع، عمده مشکلات شرکت های تابعه صندوق را رفع نمود.

ضرورت کنترل و نظارت هوشمند و حداکثری بر فعالیت‌ها

دکتر احمدی یکی از سیاست ها و راهبردهای مهم هیات امنا و هیات مدیره صندوق را شفافیت و نظارت بر فعالیت های صندوق برشمرد و گفت: امسال با نظام مند کردن سیستم نظارت و یکپارچه سازی در بخش های تابعه صندوق و همچنین با بکارگیری ابزارهایی نظیر هوش تجاری(BI)، صندوق به سمت نظارت هوشمند گام خواهد برداشت.

وی یادآور شد: کسانی که با سلامت، پاکدستی و مسئولیت‌پذیری مأموریت‌های اصلی محوله را به انجام می‌رسانند مشکلی برای ادامه فعالیت در صندوق نخواهند داشت، اما انتصاب‌های سفارشی و غیرتخصصی پذیرفته نیست و مدیران شایسته، متخصص و باانگیزه جایگزین خواهند شد.

اجرای صحیح طرح ارزش مالکانه

دکتر احمدی، با تاکید بر اجرای صحیح، هدفمند و دقیق طرح ارزش مالکانه، این موضوع را یکی از مطالبات و خواسته های بحق فرهنگیان عزیز عنوان نمود.

 تسریع بورسی شدن شرکت ها

وی افزود: در سال جدید، بورسی شدن شرکت های تابعه صندوق به طور جدی در دستور کار قرار گرفته و دنبال خواهد شد.
 
برنامه محوری، تخصص‌گرایی، و سودآوری اولویت‌های صندوق ذخیره فرهنگیان در سال جهش تولید
هدف گذاری برای تامین مالی پروژه ها

مدیرعامل صندوق ذخیرهیکی از دغدغه ها و چالش های اصلی اکثر شرکت ها و پروژه های در دست اجرای صندوق را مسئله تامین مالی بیان کرد و گفت در سال جدید،  استفاده از ابزارها و روش های گوناگون جهت تامین مالی و بکارگیری منابع ارزان قیمت به طور جدی هدف گذاری شده است.

اولویت جذب فرزندان نخبه فرهنگیان

دکتر احمدی، صندوق ذخیره فرهنگیان را صندوقی بین‌نسلی و متعلق به آحاد جامعه فرهنگیان کشور دانست که باید برای نسل‌های بعدی به خوبی محافظت شود، لذا باید بسترهای مناسب برای پرورش مدیران جوان و کارآمد با اولویت جذب فرزندان نخبه و تحصیل‌کرده متخصص از میان خانواده معلمان در دستور کار قرار گیرد.

هم افزایی و استفاده شرکت ها از ظرفیت های داخلی یک الزام است

دکتر احمدی با اشاره به ضرورت هم‌افزایی شرکت‌ها و هلدینگ‌ها و با تاکید بر اینکه شرکتها نباید خدمات و تجهیزات مورد نیاز را خارج از مجموعه دریافت نمایند گفت ساخت نخستین راکتور تولید متانول که با همکاری ماشین سازی اراک و پتروشیمی دنا صورت پذیرفت الگوی خوبی برای سایر شرکت های تابعه صندوق می باشد که از ظرفیت ها و امکانات یکدیگر استفاده کنند.

انتهای پیام/
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار