دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۵۳۸۳۳
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۳۰
بیانیه شورای فرهنگ عمومی مازندران در حمایت از طرح نور فراجا
شورای فرهنگ عمومی مازندران در حمایت از طرح نور نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران بیانیه داد.
به گزارش آوای خزر، شورای فرهنگ عمومی مازندران به عنوان یکی از شورا‌های سیاست‌گذار، در حمایت از طرح مهم نور فراجا بیانیه داد که در ادامه می‌خوانید:

بسم الله الرحمن الرحیم‌ای پیامبر! به همسران و دخترانت و زنان  بگو لباس‌های یک‏سره و بلند خود را بر خویش فرو افکنند، این کار برای این که شناخته شوند و مورد آزار قرار نگیرند بهتر است و (اگر تاکنون خطا و کوتاهی از آن‌ها سر زده) خداوند همواره غفور و رحیم است.

اسلام به زن جایگاهی را بخشیده است که شایسته کرامت و ارزش والای انسان و آزادی توأم با مسئولیت او در برابر خداوند متعال می‌باشد. اینک دشمنان انقلاب اسلامی ایران، با طراحی جدید و ایجاد فتنه و آشوب و دو قطبی سازی جامعه، با هدف قرار دادن کرامت انسانی در تلاشند این عفت و پاکدامنی را از ساحت قدسی زنان ایران اسلامی بزدایند.

اکنون وقت آن است تا آسیب‌های فتنه آخرالزمانی کشف حجاب، برای همه اقشار جامعه تبیین شود و با به میدان آوردن تمام ظرفیت گروه‌های جهادی و دستگاه‌های مسئول اجرای عفاف و حجاب، این فتنه حیازدایی از جامعه و عادی سازی بدپوششی را پشت سر گذاشته و بر این فتنه نیز پیروز شویم.  

شورای فرهنگ عمومی استان مازندران ضمن تبعیت از رهنمود‌های مقام معظم رهبری، با تقدیر از وزارت کشور و فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران که رسالت حفظ امنیت و نظم کشور را به دوش می‌کشند و اینک با اجرای «طرح نور» در میدان صیانت از مرز‌های فرهنگی گام نهاده اند، حمایت قاطعانه خود را از این اقدام مبارک اعلام می‌دارد.

دراین مقطع حساس جنگ ترکیبی و شبیخون فرهنگی که بار‌ها مورد تاکید و عنایت مقام معظم رهبری نیز بوده است وظیفه خویش می‌دانیم از مجاهدت‌های بی دریغ فرماندهی محترم فراجا و نیرو‌های تحت امر در انجام مأموریت‌های خطیر، به ویژه حفظ و گسترش فرهنگ غنی عفاف و حجاب و سالم سازی محیط‌های اجتماعی که از شعائر دین مبین اسلام و مذهب شیعه نشات گرفته و در راستای حفظ کیان خانواده و کرامت زنان تاسی یافته، عمیقا تقدیر و تشکر کنیم و ضمن اعلام حمایت از ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و حمایت از کرامت خانواده و زنان، انتظار داریم، مسئولان محترم دولتی و قضایی با جلب مشارکت بسیج مردمی و نیز هم افزایی تمام قوا در انجام وظایف قانونی خود با حمایت از فراجا در راستای سالم سازی محیط‌های اجتماعی و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب اهتمام ویژه داشته باشند؛ و نیز  انتظار داریم اکنون که نیروی شایسته و خدوم فراجا با دغدغه‌مندی در این مسیر گام برداشته است ضمن توجه به ادامه مسیر اصلاح در اقدامات اجرایی با حفظ کرامت زنان، با ایجاد ظرفیت‌های لازم، اقدامات خود را منطبق بر شرع مقدس و قانون و محیط مؤمنانه پیش برده و ضمن تجلیل از نیرو‌های دلسوز تحت امر اقدامات خلاف ضوابط را نیز متذکر شده و اصلاح کند.

مردم عزیز ایران اسلامی که همواره زیست مومنانه و عفیفانه را الگو و سبک زندگی خویش دانسته و نسبت به حفظ بنیان خانواده و کرامت زنان توجه ویژه داشته، همواره در میدان انقلاب اسلامی نقشی ممتاز در دفاع از ارزش‌ها و آرمان‌های میهن اسلامی معطوف داشته‌اند، امروز نیز باید ضمن تذکرات سازنده و محترمانه با حفظ کرامت، مجریان قانون را مورد حمایت قرار داده و برای آینده این سرزمین با همدلی و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب از کیان خانواده و کرامت زن ایرانی مسلمان حراست نماییم.

اردیبهشت ۱۴۰۳

دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان مازندران

انتهای پیام/۱۰۰۱/
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: