دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۵۴۱۷۳
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۰۷
رییس مرکز ملی تشخیص و آزمایشگاه‌های مرجع سازمان دامپزشکی:

سایت ارزیابی واکسن های طیور در مازندران احیا می شود

سایت ارزیابی واکسن های طیور در مازندران احیا می شود
رییس مرکز ملی تشخیص و آزمایشگاه‌های مرجع و مطالعات کاربردی سازمان دامپزشکی کشور در بازدید از مرکز تشخیص بیماری های طیور دوک گفت: سایت ارزیابی واکسن های طیور مازندران از لحاظ اثربخشی و کارایی آن احیا می شود.

به گزارش آوای خزر به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی مازندران دکتر حقیقی رییس مرکز ملی تشخیص و آزمایشگاه‌های مرجع و مطالعات کاربردی سازمان دامپزشکی کشور به همراه دکتر حمزه آقاپور کاظمی مدیر کل دامپزشکی استان مازندران از بخشهای فعال مرکز تشخیص و بررسی بیماریهای طیور استان مازندران (دوک) بازدید کردند.

دکتر حقیقی گفت: طی بازدید های دوره ای از آزمایشگاه‌های معین کشوری و بررسی امکانات و سطح آمادگی آنها از بخش های مختلف این مرکز شامل سرولوژی، میکروب شناسی تشخیصی، تشخیص ملکولی بازدید به عمل آمد.

وی با اشاره به اهمیت صنعت طیور در مازندران و جایگاه این استان در کشور گفت: با توجه به بروزرسانی و اصلاح زیرساخت این مرکز، حضور نیروهای متخصص و آموزش دیده و آمادگی استان جهت احیای بخش ارزیابی واکسن های طیور سایت بررسی اثربخشی و کارایی واکسن های طیور ایجاد می گردد.

رییس مرکز ملی تشخیص و آزمایشگاه‌های مرجع و مطالعات کاربردی سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به تراکم کار بخش کنترل کیفی واکسن در مرکز ملی و لزوم کاهش آن گفت: در اسرع وقت تمهیدات لازم برای راه اندازی مجدد این بخش در دوک با همکاری سازمان دامپزشکی کشور و اداره کل دامپزشکی استان مازندران انجام می پذیرد.

سایت ارزیابی واکسن های طیور در مازندران احیا می شود

دکتر آقاپور کاظمی مدیرکل دامپزشکی مازندران نیز با اشاره به برنامه های این اداره کل در راستای بازسازی و بهبود وضعیت این مرکز گفت: در راستای ادامه بهبود وضعیت مرکز تشخیص بیماری های دوک به عنوان یک سرمایه ملی در این بازدید نسبت تامین بخشی از هزینه های جاری مرکز و تعمیر و تجهیز و نگهداری و تامین اقلام آزمایشگاهی و همچنین تعیین تکلیف وضعیت ملی یا استانی بودن مرکز رایزنی شد و مقرر گردید هماهنگی های لازم با معاونین و مدیران ذیصلاح در سازمان دامپزشکی کشور صورت پذیرد.

شایان ذکر است با پیگیری های صورت گرفته توسط اداره کل دامپزشکی مازندران در سال گذشته بخش زیادی از مرکز تشخیص بیماری های طیور دوک با جذب اعتبار استانی احیا و پس از چندین سال قابل استفاده و بهره برداری شد.

انتهای پیام/

نظرات شما
نظرسنجی
در انتخابات ریاست جمهوری 1403 به چه کسی رای می دهید؟
آخرین اخبار