دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۵۴۲۴۵
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۸
رئیس جبهه اصلاحات:

زیر بار کاندیدای نیابتی نمی‌رویم

منصوری گفت: با تجربه‌ای که اندوخته‌ایم به‌دنبال کاندیدای نیابتی نمی‌رویم.

زیر بار کاندیدای نیابتی نمی‌رویم

به گزارش آوای خزر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، نشست خبری اعضای جبهه اصلاحات با حضور آذر منصوری رئیس و جواد امام سخنگوی جبهه اصلاحات در محل نشست‌های جبهه اصلاحات ظهر امروز با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.

آذر منصوری در نشست خبری گفت: لازم می‌دانم از سقوط بالگرد اقای رئیسی ابراز همدردی می‌کنیم و با توجه موقعیت جایگاه زییس جمهور ابراز تاسف خودمان را اعلام نکنیم. نفد‌هایی به عملکرد دولت سیزدهم را داریم. حمله رژیم صهیونیستی به مردم مظلوم غزه و فلسطین محکوم می‌کنیم و این مصداق بارز جنایت علیه بشریت است و همه دولت‌ها باید در برابر ظلم علیه مظلوم یکصدا باشند. 

رئیس جبهه اصلاحات افزود: ما در هر انتخابات بر هر اقتضائات بررسی می‌کنیم ممکن است کنش متفاوتی داشته باشیم در انتخابات اخیر همه کاندیدا‌های نهایی جبهه اصلاحات رد صلاحیت شدند و اعلام کرد که کاندیدایی ندارند. در انتخابات ۱۴۰۲ نسبت به تحلیلی که وضعیت موجود داشتیم با قانون جدید انتخابات و محدود شدن دایره انتخابات مردم نامزدی در انتخابات نداریم. در انتخابات اخیر با توجه به مرگ نابهنگام آقای رئیسی خودمان را برای انتخابات ۱۴۰۴ آماده می‌کردیم نه تنها ما بلکه همه جریانات سیاسی به طور فوق‌العاده برنامه ریزی انجام شد. روز گذشته نیز جلسات ۸ ساعته با کاندیدا‌ها انجام شد و تصمیمی گرفتیم. 

وی تصریح کرد: در راهبرد مصوب جبهه اصلاحات در انتخابات ۱۴۰۲ بر روی انتخابات ازاد معنادار و اثربخش تاکید کردیم. در این انتخابات تاکید ما انتخابات عادلانه معنادار اثر بخش و آزاد است. نکته مهم آن است تا چه حد شکاف حاکمیت و ملت کمتر شود و تا زمانی که این شکلف بیشتر شود باید نگران تضعیف امنیت و منافع ملی باشیم. 

منصوری افزود: ایا انتخابات رقابتی است ازاد عادلانه معنادار و اثربخش است که چنین تصمیمی اتخاذ کردیم. چه اتفاقی افتاد که در انتخابات ۱۴۰۲ تا ۱۴۰۳ کاندیدا داریم. سه کاندیدایی با رای مجمع عمومی انتخاب شدند در صورت تایید صلاحیت مشارکت فعال خواهیم داشت. باید دید شورای نگهبان حق انتخاب شدن و انتخاب کردن به رسمیت می‌شناسد خیر. اینکه اصلاح طلبان در چنین شرایطی تصمیم گرفتند در انتخابات شرکت کنند به فضای جامعه بستگی دارد. هرقدر دایره انتخاب محدود کنیم امکان استفاده از سرمایه کشور را محدود می‌کنیم. با این نگاه در اداره کشور از حضور در تصمیم‌سازی و تصمیم گیری مدیریتی محروم می‌کنیم. 

وی افزود: هر نیرویی در داخل کشور به دنبال این است از طریق مسالحت جویانه و خشونت پرهیز جامعه از طریق آن مطالبات خود را از طریق انتخابات پیگیری کند. اگر ظرفیتی برای جامعه وجود داشته باشد اصلاحات می‌تواند از ان استفاده کند. راه رفته را دوباره تکرار نخواهیم کرد زیر بار کاندیدای نیابتی نخواهد رفت. جبهه اصلاحات کاندیدای خود را خواهد داشت شورای نگهبان نمی‌تواند برای جریان سیاسی کاندید انتخاب کنند. اگر شانسی برای حضور داشت عملکرد نهاد انتخابی پاسخگو خواهپد بود. ما قبل از تایید صلاحیت‌ها کاندیدای خود را مشخص کردیم به زودی ستاد‌های جبهه اصلاحات راه اندازی خواهد شد.

رئیس جبهه اصلاحات افزود: روز گذشته در مجمع عمومی سه نفر از نامزد‌هایی که بیشترین رای یعنی دو سوم اعضای مجمع را داشتند به عنوان نامزد جبهه اصلاحات معرفی شدند. با توجه به محدودیت‌هایی که در جریان جبهه اصلاحات وجود دارد، به عنوان جریانی که در چارچوب قانون اساسی مطالبات جامعه را پیگیری کند نامزد‌های خود را معرفی کردیم. ما اتفاقا کاندیدا‌هایی معرفی کردیم و نشانگر عزم وجود برای حضور در صحنه انتخابات است و این گوی میدان برای شورای نگهبان است تا چه اندازه به ابزار انتخابات پرشور پایبند است. 

وی تصریح کرد: جبهه اصلاحات منسجم‌تر از هر زمان دیگری شرایط برای فعالیت انتخابات را فراهم کرده و اگر این موضوع فراهم شود با قدرت در انتخابات شرکت خواهیم کرد.

منصوری در پاسخ به این سوال اگر هر ۳ نفر ازنامزد‌ها رد صلاحیت شود از نامزد‌های انتخابات اصلاح‌طلب حمایت خواهد کرد و آیا ائتلاف دیگری صورت می‌گیرد گفت: نامزد‌هایی که در جبهه اصلاحات انتخابی بر اساس ساز و کاری انتخاب شدند. از آن سه نفر فراوانی بیشتری به لحاظ معرفی داشتند در جبهه اصلاحات دعوت شدند و بیش از دو سوم آرا را به دست آوردند و کاندیدای جبهه اصلاحات این سه نفر هستند و کاندیدای دیگری نخواهد بود. اما به چه شکل کاندیدای نهایی انتخاب می‌کنیم بر اساس ارزیابی از جامعه و دو سوم آرا مجمع عمومی انتخاب خواهیم کرد. 

جواد امام سخنگوی جبهه اصلاحات درباره آنکه چرا قبل از اعلام نظر شورای نگهبان نامزد‌های نهایی اعلام شدند گفت: کاندیدا‌های جبهه اصلاحات باید برنامه‌های جبهه را می‌پذیرفتند کسانی که مورد پذیرش قرار گرفتند با قبول میثاق‌نامه رای آوردند. اگر قرار باشد به اتهام انکه جریان اصلاح طلبی از او حمایت کرده و بخواهد رد صلاحیت شود آنجا حق ۵۰ درصدی حق انتخاب شدن و انتخاب کردن گرفته می‌شود.

وی ادامه داد: بنابراین به صورت رسمی یک جریان داریم تنها تهدیدی که برای جریان اصلاحات است اعمال سلیقه می‌شود. این حق را از مردم و جریان سیاسی سلب می‌شود. اگر کاندیدا نداشتیم آن چیزی که شورای نگهبان اعمال می‌کند کاندیدا انتخاب کنیم. ما خیلی صریح و روشن کاندیدا‌های خودمان در معرض شورای نگهبان قرار دادیم. کاندیدا‌های جریان سیاسی به قدرت وقل هستند از ماه‌ها پیش انتخاب می‌شود. به همین جهت مشارکت مشروط را انتخاب کردیم. ما بنای مشارکت داریم تا همه سلایق مختلف حضور داشته باشند. اگر فقط یک جریان کاندیدای انتخابات خود را داشته باشد دیگر انتخابات نیست. امروز انتخابات در کشور به ابتذال کشیده شده است.

منصوری درباره عدم حمایت جبهه اصلاحات از لاریجانی و آیا منظور از گزینه نیابتی آقای لاریجانی است گفت: در انتخابات ۹۲ و ۹۶ شرایط حداقلی مشارکت حداکثری داشته باشیم، اما تجربه در این دوره اندوختیم و آورده‌ای که برای جریان اصلاحات بوده به دنبال کاندیدای نیابتی نرویم. این میثاق نامه کاندیدای مورد حمایت جبهه اصلاحات این است که ساز و کار‌های جبهه اصلاحات رفتار انتخاباتی داشته باشند. طبعا کاندبدای اختصاصی خود را معرفی کرده و درباره کاندیدا‌های دیگر بعد از نظر شورای نگهبان اعلام خواهد کرد. ما در شرایطی حضور خواهیم داشت که کاندیدا‌های ما امکان حضور در رقابت عادلانه داشته باشند.

انتهای پیام/

نظرات شما
نظرسنجی
در انتخابات ریاست جمهوری 1403 به چه کسی رای می دهید؟
آخرین اخبار