دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۵۴۳۲۳
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۲۸
ورزشی/

روز‌های روشن در انتظار تیراندازی مازندران

روز‌های روشن در انتظار تیراندازی مازندران
 تیراندازی مازندران که سالهاست از فقر امکانات و زیرساخت‌ها رنج می‌برد، طی شش ماه گذشته دو بار میزبان رئیس فدراسیون تیراندازی بود.
 به گزارش آوای خزر به نقل از روابط عمومی هیات تیراندازی مازندران، وجود استعداد‌های فراوان، دارا بودن ورزشکاران ملی و المپیکی، امکانات بالقوه گردشگری و علاقمندان بسیارِ شکار در مازندران موجب شده که این استان از سایر نقاط کشور متمایز گردد و مستعد ایجاد زیرساخت‌های ورزش تیراندازی باشد.

همین نکات مهم سبب شد تا سردار مرتضی قربانی در راستای رونق ورزش تیراندازی در مازندران باری دیگر به این استان ورزش‌خیز سفر کند.

رئیس فدراسیون تیراندازی در ادامه حضورش در استان مازندران به اتفاق مدیرکل ورزش و جوانان از امکانات ورزشی استان بازدید کرد. در این بازدید، زیرساخت‌های استادیوم شهدای ساری جهت راه‌اندازی سالن‌های تیراندازی مورد بازبینی قرار گرفت.

دکتر علی رجبی وندچالی مدیرکل ورزش و جوانان مازندران در این راستا قول مساعد برای راه‌اندازی سالن‌های تیراندازی داد و مقرر شد طی مراحل قانونی این واگذاری صورت گیرد.

سردار مرتضی قربانی رئیس فدراسیون تیراندازی نیز از همراهی مدیریت ورزش مازندران با هیات تیراندازی قدردانی کرد و خواستار همکاری‌های بیشتر در رابطه با توسعه این ورزش شد.

وی وعده داد در صورت راه‌اندازی امکانات تیراندازی در مازندران، فدراسیون تیراندازی مسابقات ملی را در استان مازندران برگزار خواهد کرد.

دکتر بهروز اسکندرنیا رئیس هیات تیراندازی مازندران نیز از فقر امکانات تیراندازی در مازندران گفت و از عدم ایجاد زیرساخت‌ها در سنوات گذشته گلایه کرد.

وی ضمن قدردانی از حمایت‌های فدراسیون تیراندازی از هیات مازندران، از وجود استعداد‌های فراوان در استان گفت و خواستار حمایت بیشتر اداره‌کل ورزش و جوانان شد تا استعداد‌های تیراندازی مازندران قدرت ظهور و بروز پیدا کنند.

گفتنی است: در این بازدید، دکتر علی‌مصطفی رجبی دبیر هیات تیراندازی و ربابه رستمیان نایب‌رئیس هیات تیراندازی مازندران نیز رئیس فدراسیون تیراندازی را همراهی کردند.

انتهای پیام/
نظرات شما