دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۵۴۴۰۵
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۰۵
وزیر کشور:

دور دوم انتخابات پیش‌بینی و تعرفه‌ها آماده شده‌بود

وزیر کشور دقایقی پیش در جمع خبرنگاران اعلام کرد: از قبل احتمال دور دوم پیش بینی شده و تعرفه های مرحله دوم از قبل آماده شده و از طریق سفارتخانه ها به کشورهای دیگر نیز ارسال شده و مشکلی نخواهیم داشت.

فرزانه حسنی _ آوای خزر _ تهران: احمد وحیدی پس از پایان اولین مرحله چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران مستقر در وزارت کشور، اظهار کرد: پایان مرحله اول چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را اعلام می کنم و یک بار دیگر در این چند ماه گذشته موفق شدیم همگی با هم یک کار بزرگ دیگری را تحقق ببخشیم و این انتخابات ۴٠ روز پس از شهادت شهید رئیسی برگزار شد که به لطف الهی این انتخابات با امنیت و سلامت کامل و با رقابت بسیار جدی و حضور ارزشمند مردم برگزار شد.

وی افزود: در اسرع وقت، آرا شمارش و نتایج اعلام شد، انتخابات سر وقت تعیین شده برگزار شد و شهادت شهید رئیسی خللی در روند اجرای انتخابات ایجاد نکرد.

وزیر کشور در ادامه خاطرنشان کرد: امیدواریم دو داوطلب باقیمانده و ستادهایشان قانون را کاملا رعایت کنند و شاهد رقابت اخلاقی از سوی آنها باشیم.

وی تصریح کرد: از قبل احتمال دور دوم پیش بینی شده و تعرفه های مرحله دوم از قبل آماده شده و از طریق سفارتخانه ها به کشورهای دیگر نیز ارسال شده و مشکلی نخواهیم داشت، بعید است انتخابات در کانادا برگزار شود زیرا این کشور اجازه نداد انتخابات مرحله اول هم برگزار شود. البته وزارت خارجه رایزنی می کند ولی با توجه به شناختی که از آنها داریم، بعید است موافقت کنند ولو اینکه از سایر دولت هایی که بستر لازم برای انتخابات را فراهم کردند، تشکر می کنم.

وحیدی در ادامه عنوان کرد: از فردا تبلیغات داوطلبان را خواهیم داشت و آنها تا چهارشنبه می توانند تبلیغات کنند، ولی پنجشنبه تبلیغات ممنوع است.

به گزارش آوای خزر، وحیدی در خصوص اقدام برخی ایرانیان خارج از کشور برای آزار رای دهندگان ایرانی، گفت: بسیار عمل زشتی بود که در برخی کشورها رخ داد و پلیس آنها دخالت و آنها را دستگیر کرد، این ماهیت ضد انقلاب ایران را نشان می دهد که ندای آزادی خواهی می دهند ولی از رای دادن مردم می ترسند.

انتهای پیام/

نظرات شما