دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۵۴۴۱۲
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۳ - ۱۹:۰۹
استاندار مازندران:

اختصاص حدود ۳۰۰ میلیارد تومان بابت خسارت سیل در فیروزکوه و نوشهر

اختصاص حدود ۳۰۰ میلیارد تومان بابت خسارت سیل در فیروزکوه و نوشهر
نماینده عالی دولت در مازندران اعلام کرد: حدود ۳۰۰ میلیارد تومان بابت جبران خسارت سیل در محور فیروزکوه و همچنین مناطقی از رامسر تا نوشهر با پیگیری سرپرست ریاست جمهوری و وزیر کشور در مرحله اول تخصیص یافته است.

آوای خزرآزاده بابانژاد: بارش‌های سیل آسا در مازندران سبب خسارات جانی و مالی قابل توجهی در بخش‌هایی از مرکز و غرب استان شده است.

استاندار مازندران که امروز در سه‌شنبه‌های دیدار مردمی به نوشهر رفته بود اعلام کرد که بررسی‌های مربوطه برای برآورد میزان خسارات اولیه صورت گرفته و وزیر کشور همچنین سرپرست ریاست جمهوری پیگیر جبران خسارت‌ها هستند.

یوسف نوری اظهار داشت که نزدیک به ۳۰۰ میلیارد تومان برای محور فیروزکوه و همچنین مناطق خسارت دیده از رامسر تا نوشهر(به‌ترتیب ۲۵۰ و حدود ۴۵ میلیارد تومان) اختصاص یافته است ضمن آنکه سازمان برنامه و بودجه برای خسارت‌های قبلی نیز ۴۷۰ میلیارد تومان مقرر کردند که این هم باید در هیأت وزیران به تصویب برسد و بعد ابلاغ شود.

او با اشاره به حضور دو تن از معاونان جهاد کشاورزی در استان مازندران، گفت: بخشی از این بازدید‌ها جهت قانون احیای تنفس جنگل بود که باید بازنگری شود و همچنین آسیب دیدگی راه‌های بین مزارع بوده که باید برآورد را قطعی کنند.

استاندار مازندران در پایان سخنان خود از همه دستگاه‌ها و رسانه‌ها که توانستد اخبار سیل را به خوبی منتقل کرده و سبب ایجاد آرامش شوند قدردانی و بیان کرد: در دوره‌هایی خشکسالی را داشتیم، اما اکنون‌تر سالی یا تغیییر اقلیم را داریم که نیازمند تمهیدات اساسی ازجمله  آبخیزداری و آبخوان داری است.

او یکی دیگر از اقدامات را برداشت مصالح سیل‌آورد به رودخانه‌ها عنوان و تصریح کرد: برای این منظور ایجاد کارخانجات شن و ماسه موقت را خواهیم داشت تا آورده‌های ناشی از سیل در رودخانه‌ها به سرعت فرآوری شوند.

یوسف نوری همچنین از خیرانی که در بخش آبرسانی کمک کردند تا فشاری که بر مردم وارد شده کم بشود، قدردانی کرد.

انتهای پیام/۱۰۰۱/

نظرات شما