دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۵۴۴۲۵
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۸
رئیس ستاد انتخابات مازندران:

افزایش مشارکت مردم مازندران در مرحله دوم انتخابات

افزایش مشارکت مردم مازندران در مرحله دوم انتخابات
رئیس ستاد انتخابات و معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران گفت: مشارکت مردم این استان در انتخابات ریاست جمهوری مرحله دوم نسبت به مدت زمان مشابه در مرحله نخست بیشتر شده است.

آزاده بابانژاد - آوای خزر: قاسم عزیززاده گرجی در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد انتخابات مازندران بیان کرد: در راستای مقدمات ماده واحده قانون انتخابات، حضور نمایندگان نامزد‌ها در شعبات اخذ رأی انتخابات ریاست جمهوری و نظارت حداکثری نامزد‌ها بر فرآیند اخذ رای در شعب اخذ رای و تجمیع ارای نامزد‌ها در بخش‌ها، شهرستان‌ها و ستاد انتخابات کشور، هر نامزدی می‌تواند یک نفر نماینده به عنوان ناظر در هیات‌های اجرایی شهرستان، بخش و شعب اخذ رأی ثابت و سیار و ستاد انتخابات کشور داشته باشد.

وی ادامه داد: این نمایندگان توسط نامزد مربوطه با نماینده تام الاختیار ایشان از میان افراد داوطلب معرفی می‌شوند و می‌توانند تا پااین اخذ رای و تنظیم صورتجلسات بدون دخالت در امور اجرایی و نظارت، در محل‌های مذکور حضور داشته باشند و ممانعت از حضور آنها ممنوع بوده و جرم محسوب می‌شود.

رئیس ستاد انتخابات مازندران گفت: تا شب گذشته با ستاد‌های انتخابات دو نامزد استان هماهنگ کردیم برای هر صندوق که نامزد معرفی کنند، تا آخرین لحظات این فرصت را در اختیارشان قرار دادیم.

این مسئول گفت: کسانی که در مرحله اول نماینده نامزد‌ها بودند همان کارت دارای اعتبار بوده و برای افراد جدید کارت صادر شده است.

وی بیان کرد: بر اساس مشاهدات میدانی به نظر می‌رسد تا این لحظه در مدت زمان مشابه نسبت به مرحله نخست، میزان مشارکت بیشتر است.

انتهای پیام/

نظرات شما