آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۵۴۴۹
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۲
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران مطرح کرد:
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: اولین مرحله پرداخت کمک های بلاعوض به خسارت دیدگان بخش کشاورزی ناشی از سیلاب استان از فردا در سیمرغ آغاز می شود.

به گزارش آوای خزر به نقل از مهر؛عزیزاله شهیدی فر بعدازظهر دوشنبه در جلسه شورای اداری سیمرغ از پرداخت اولین مرحله کمک بلاعوض خسارت دیدگان سیل از روز سه شنبه به خسارت دیدگان بخش کشاورزی سیمرغ خبر داد و اظهار داشت: روزانه پرداخت کمک های لاعض به خسارت دیدگان بخش کشاورزی انجام می شود.

عزیزاله شهیدی فربا اشاره به افتتاح پروژه دامداری و کارخانه شالیکوبی شهرستان سیمرغ با بیان اینکه تحریم‌های ناجوانمردانه دشمن باعث شد کشاورزی کشور بویژه مازندران به خوبی بدرخشد گفت: با قد علم کردن کشاورزی نشان داده شد دشمن نتوانست به بخش کشاورزی ضربه وارد کند بلکه توانستیم مسیر خود را بهتر پیدا کنیم.

وی ادامه داد: سال های گذشته قیمت برنج در استان هر کیلوگرم هشت هزار تومان بود اما از شهریورماه سال گذشته هر کیلوگرم برنج در مازندران با خرید توافقی ۹ هزار و ۸۰۰ تومان اعلام شد و این امر سبب شد شاهد افزایش قیمت شد و توانستیم قیمت برنج را در بازار بیشتری از قیمت خرید توافقی شاهد باشیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران خاطرنشان کرد: سال گذشته برنج طارم مازندران با قیمت سه دلار به اروپا و کانادا صادر شد که نشان از قیمت ۶ برابری نسبت به برنج خارجی دارد.

شهیدی فر بیان کرد: متاسفانه در یک دهه اخیر بحث آلودگی برنج ایرانی و فلزات سنگین زیاد مطرح می شد و جهاد کشاورزی به شدت با این شایعات مخالف بود چراکه برنج مازندران توانست با موفقیت از سخت ترین استانداردهای اروپا عبور کند و به قلب اروپا صادر شود.

شهیدی فر تصریح کرد: بر این باور هستیم برنج ایرانی قابل قیاس با برنج خارجی نیست و توانستیم ذائقه مردم را با برنج ایرانی سازگار کنیم ودر حال حاضر یک تاجر پیگیر صادرات پنج هزار تنی برنج مازندران به خارج کشور است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران در افتتاح دامداری ۲۰۰ راسی گاو شیری در شهرستان سیمرغ گفت: این پروژه با اعتبار ۳.۲ میلیارد تومان به بهره برداری رسید که ۷۰۰ میلیارد تومان با استفاده از تسهیلات بخش کشاورزی بوده است.

انتهای پیام/۱۰۰۰

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار