آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۵۴۵۳
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۰
رئیس خط تولید و سالن‌های مونتاژ ایران خودرو: تولید قطعات حساس و الکترونیکی خودرو‌ها در حال انجام است.

سرعت گرفتن تحویل خودرو به مشتریان علی رضا بخت آزما در ارتباط زنده با خبر نیمروزی سیما، افزود: به دستور مدیرعامل ایران خودرو و پای کار آمدن شرکت‌های دانش بنیان روند تولید قطعات حساس و الکترونیکی خودرو‌ها در حال انجام است.

وی ادامه داد: از هفت خرداد ماه تا به امروز شرکت‌های دانش بنیان توانسته اند با تشکیل کارگروه و تولید قطعاتی که خودرو‌ها برای تحویل به مشتری کم داشتند، حدود ۲۳ هزار دستگاه خودرو را تکمیل کنند تا شرکت ایران خودرو تحویل مشتری دهد.
بخت آزما در خصوص شایعاتی مبنی بر اینکه بعضی از خودرو‌ها آئینه و دیگر تجهیزات را کم دارند گفت: تمام خودرو‌های داخل انبار قابل رویت است و می‌توانید همین حالا از تمام آن‌ها بازرسی کنید و بالای ۹۰ درصد قطعاتی که خودرو به خاطر آن در پارکینگ منتظر مانده قطعات بسیار حساس ایمنی است که در برنامه ریزی‌های انجام شده در حال تکمیل آن‌ها هستیم.
بخت آزما افزود: روند تکمیل یک خودرو خاص است و طبق یک استاندارد کیفی فرآیندی را طی می‌کند که نمی‌شود گفت: بخاطر آئینه و سپر خودرو تحویل مشتری نمی‌شود.
رئیس سالن‌های مونتاژ ایران خودرو گفت: تحریم‌های ظالمانه که برای گروه‌های صنعتی خودروساز به خصوص ایران خودرو به وجود آمد باعث شد که بسیاری از قطعات با فناوری بالا (هایتک) و الکترونیکی که قطعات خاصی هستند و جزو قطعات ایمنی صنعت خودرو هستند در چالش تامین قرار بگیرند.
وی گفت: همیشه در انبار‌های ایران خودور حدود ۴۰ هزار خودور دپو شده است و این هم به خاطر فرآیند تولید است چرا که خودرو تا بخواهد فرآیند تولید را طی کند و سالن‌های رنگ و مونتاژ و دیگر سالن‌ها مثل بدنه عبور کند و به دست مشتری برسد و مشتری تکمیل وجه کند حدود ۱۶ روز به طول خواهد کشید.
بخت آزما افزود: فقط در این پارکینگ نیست و سه پارکینگ دیگر در تهران و دیگر استان‌ها نیز مثل شهر‌های تبریز و مشهد هم دپوی خودرو وجود دارد.
وی در خصوص وجود قطعه در بازار آزاد هم گفت: این مطلب درست است که قطعات در بازار وجود دارد، اما سوال اینجا است که آیا ۲ هزار و ۵۰۰ قطعه در روز که شرکت ایران خودرو با کمبود آن مواجه است در بازار آزاد قابل تامین است.
بخت آزما در ادامه افزود: قطعات به صورت محدود در بازار آزاد وجود دارد.

انتهای پیام/1000

 
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار