آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۵۴۹۲
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۰
جهاد کشاورزی
عملیات لایروبی ۳ هزار و ۱۵۰ هکتار از آببندان‌های مازندران امسال انجام خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز مازندران، مدیر آب و خاک و امور فنی مهندسی جهاد کشاورزی مازندران گفت: ۱۶۰ قطعه از آببندان‌های مازندران با هزینه بیش از ۱۲۰ میلیاردتومان امسال لایروبی خواهند شد.

فرزین فرهادی افزود: ۹۳۱ قطعه آببندان با وسعت ۱۸ هزار و ۳۰۰ هکتار در مازندران وجود داشته و با توجه به شرایط فعلی، گنجایش ذخیره سازی ۳۴۰ میلیون مترمکعب آب را دارند.

مدیر آب و خاک و امور فنی مهندسی سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: امسال بهره برداری طرح‌های آب و خاک در استان شامل لایروبی، افزایش مخزن، بهسازی و ایستگاه پمپاژ بوده که حجم آبگیری آببندان‌های مازندران را به ۷۴۰ میلیون مترمکعب خواهد رساند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قائم شهر در مراسم بهره برداری از ۳ طرح بخش کشاورزی با اعتبار ۶ میلیارد و ۲۶۰ میلیون ریال در این شهرستان گفت: این طرح‌ها شامل سردهنه رود روستای صنم با حجم آبگیری ۸۰۰ مترمکعب و هزینه ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال بوده و ۳ روستا با ۱۷۰ خانوار از مزایای آن بهرمند شدند.

مجید جعفری با بیان اینکه پنج مرحله از شش مرحله طرح زیربنایی تعریف شده در روستای دوک شهرستان قائم شهر انجام شده است افزود: لاینیگ (کانال بتنی آبرسانی) در این روستا به طول ۲ کیلومتر و اعتبار یک میلیارد و ۷۶۰ میلیون ریال برای ۲۰ هکتار از شالیزار‌های مرحله پنجم و بهره مندی ۴۰ خانوار به بهره برداری رسید.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قائم شهر گفت: لاینیگ روستای ابجر به طول ۲ هزار و ۳۰۰ متر، اعتبار یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال، تحت پوشش قراردادن ۵۰ هکتار از شالیزار‌های و بهره مندی ۸۰ خانوار از این طرح اجرایی شد.

جعفری، افزایش بهره وری محصول، استفاده دسترسی بهینه به آب، جلوگیری از هدر رفت آب تا ۳۰ درصد، جلوگیری از رویش علف‌های هرز در مسیر انتقال آب و کاهش هزینه‌های سالانه در نگهداری لاینینگ از مزایای اجرای این طرح برشمرد.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار