آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۵۹۷۳
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۷
مدیرکل حفظ آثار مازندران:
مرکز فرهنگی دفاع مقدس مازندران نیازمند نگاه فراسازمانی است
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران با بیان اینکه پیگیری برای ساخت مرکز فرهنگی سایت‌موزه دفاع مقدس مازندران به شدت ادامه دارد و حتی برخی مسئولان خسته شدند و پاسخگو نیستند، ادامه و اتمام این پروژه بزرگ ملی نیازمند اقدام فراسازمانی است.

به گزارش آوای خزر از شهرستان ساری، نشست هیأت امنای مرکز فرهنگی و شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران پیش از ظهر امروز در سالن شماره یک استانداری مازندران برگزار شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران در این نشست با بیان اینکه برای اتمام پروژه بزرگ پارک‌موزه دفاع مقدس که در سه فاز طراحی شده است، نیازمند اعتقاد و باور قلبی هستیم، اظهار کرد: برای سایت‌موزه دفاع مقدس بیش از 44 میلیارد تومان هزینه کردیم. باتوجه به شرایط اقتصادی ادامه پروژه به کندی پیش می‌رود حتی لکه‌گیری‌های مربوط به فاز یک - که در بهمن 96 افتتاح شده است - را نتوانستیم انجام بدهیم.

وی با بیان اینکه در بخش محتوایی شامل جمع‌آوری اسناد و اطلاعات مشکل نداریم و کارها به خوبی ادامه دارد، افزود: در بخش محتوایی پیگیر جمع‌آوری آثار از خانواده‌های شهدا و ایثارگران و 17 دستگاه هستیم. در همین راستا 40 کتاب از آثار رزمندگان و شهدا و سرداران تهیه شده و نیاز به اعتبار برای انتشار آن داریم.

"تاکنون 150 کتاب در حوزه دفاع مقدس مازندران منتشر شده است".

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران گفت: براساس ابلاغی که صورت گرفته؛ هر استان باید دانشنامه دفاع مقدس داشته باشد که باید در پروسه 3 ساله تدوین شود.

ملکی با اعلام اینکه شهرداری و شورای شهر ساری تاکنون حدود 11 میلیارد تومان به این مرکز فرهنگی کمک کرده است، اظهار کرد: برای تکمیل فاز دوم نیاز به 50 میلیارد تومان اعتبار است.

اتمام مرکز فرهنگی دفاع مقدس مازندران نیازمند اقدام فراسازمانی است

وی با اشاره به اینکه مرکز فرهنگی مازندران مشکلات مالی دارد و از دستگاه‌ها خواستیم به کمک بیایند، ادامه داد: پیگیری‌ها و درخواست‌های ما آنقدر زیاد است که حتی برخی از مسئولان گوشی را برنمی‌دارند و پاسخگو نیستند.

"با نگاه فعلی نمی‌توانیم کاری کنیم. تقاضا داریم که با نگاه سازمانی پیش نروید. بخاطر شهدا از خیلی چیزها نترسید. شهدا به کمک می‌آیند. بچه‌های مملکت جان خود را دادند و ما در اختصاص اعتبارات باید با تمام توان عمل کنیم".

مدیرکل حفظ اثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در پایان گفت: مسابقه شعر، عکس و خاطره دفاع مقدس و همچنین میزبانی از کنگره ملی شعر دفاع مقدس را بهمن‌ماه 98 در مازندران خواهیم داشت.

اخبار مازندران

انتهای پیام/ 1354

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار