آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۶۱۶۵
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۳
مدیرکل پزشکی قانونی مازندران اعلام کرد
افزایش 7 درصدی فوتی‌های تصادفی در مازندران
مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: تصادفات رانندگی در سه ماهه نخست سالجاری نسبت به مشابه سال گذشته، 7 درصد رشد داشته است.

به گزارش آوای خزر از شهرستان ساری، دكتر علي عباسي با بیان اینکه در تمامی محورها شاهد افزایش آمار بودیم ، تصریح کرد : جاده های برون شهری و راه روستایی با 114 مورد با افزایش یک درصدی و  محور درون شهری با 49 نفر با افرایش 23 درصدی فوتی ناشی از تصادف در آن به ثبت رسید.

بیشترین و کمترین شهرها

براساس اعلام روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی مازندران، در سه ماهه نخست امسال (98) تعداد 163 نفر (131 مرد و مابقی زن) بر اثر تصادفات رانندگی جان باختند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 7 درصد افزایش داشت

 بیشترین آمار تلفات حوادث رانندگی مربوط به شهرستان هاي ساری ، میاندرود با 35،  بابل با 24 و آمل با 18 مورد بیشترین و رامسر با 2  فوتی کمترین شهر گزارش شده است.

عابرین بيشترين قرباني تصادفات

عباسي در تفكيك وضعيت متوفي افزود: در زمان وقوع تصادف 61 نفر از افراد عابرین پیاده ، 36 نفر موتور سوار ، 34نفر سرنشین ، 28 نفر راننده ، و 4 مورد هم دوچرخه سوار فوتی به ثبت رسید.

افزایش 7 درصدی فوتی‌های تصادفی در مازندران

کاهش 5 درصدی مصدومين تصادفات رانندگي

مديركل پزشكي قانوني مازندران با اشاره به اینکه صرفا آمار مصدومینی که به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می شود در این سازمان ثبت شده است اظهار داشت: در سه ماه امسال، 4 هزار و 165 نفر مصدوم حوادث رانندگی به پزشکی قانونی مراجعه كردند كه اين رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 5 درصد کاهش داشت .

 اين مقام اجرايي استان يادآور شد: دستگاه هاي اجرايي استان مي توانند در امر فرهنگ سازي با استفاده از آمارهاي پزشكي قانوني با برنامه ريزي پيشگيرانه و ارتقاي آگاهي عمومي مردم در راستاي كاهش آمار كشته ها و مصدومين در حوادث رانندگي موثر باشند.

اخبار مازندران

انتهای پیام/ 1354

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار