دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۶۲۰۲
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۷
مدیرکل امور بانوان استانداری مازندران:

روستاهای مازندران توانمندی‌های منحصربه‌فردی دارند

روستاهای مازندران توانمندی‌های منحصربه‌فردی دارند
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران گفت: خوشبختانه هر کدام از روستاهای مازندران حتی اگر در بخش محروم و کمتر توسعه‌یافته باشند، از توانمندی و قابلیت‌های منحصربه‌فردی برخوردارند که برای حفظ این توانمندی، نیاز به حمایت دارند.

به گزارش آوای خزر از شهرستان نور، سمیه قاسمی طوسی روز پنج‌شنبه در نخستین جشنواره توانمندی‌های زنان کارآفرین بخش بلده که در روستای یوش برگزار شد، بیان کرد: معاونت زنان ریاست جمهوری با عنایت به توانمندی‌های بانوان و نقشی که در اقتصاد و امنیت غذایی کشور دارند تفاهمنامه همکاری را با جهاد دانشگاهی، ادارات کل بانوان و خانواده و ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و امور روستایی استان‌ها منعقد کرده است.

وی تصریح کرد: در راستای این تفاهمنامه هر یکی از طرفین موظف هستند امکانات و ظرفیت‌های بین‌بخشی را جهت توانمندسازی بانوان و خانواده به‌ویژه در روستاها و به‌طور خاص برای زنان سرپرست خانوار و یا زنان بدسرپرست تجمیع کنند و رویدادهای اقتصادی پایداری را رقم بزنند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران گفت: خوشبختانه هر کدام از روستاهای مازندران حتی اگر در بخش محروم و کمتر توسعه‌یافته باشند، از توانمندی و قابلیت‌های منحصربه‌فردی برخوردارند که استعدادهای منطقه‌ای و بومی و محلی آنها باید کاملاً شناساسی و حمایت شود.

قاسمی طوسی افزود: ساکنان روستاها، بازوان خوبی برای دولت در جنگ اقتصادی هستند، زنان و مردان و خانواده‌های روستایی در طول سال فعالیت می‌کنند، هم بسیاری از نیازهای خود را تامین می‌کنند و هم با فروش بخشی از تولیدات کشاورزی، تامین‌کننده امنیت غذایی کشور هستند.

تمام روستاهای مازندران از توانمندی‌های منحصربه‌فردی برخوردارند

عضو شورای اداری مازندران بیان کرد: برگزاری جشنواره‌های بومی و محلی در سراسر استان اعم از شهر و روستا نشان از توانمندی‌های محلی دارد، این جشنواره‌ها سبب افزایش اعتماد به نفس اهالی برای عرضه محصولات و دست‌ساخته‌های بومی، معرفی توانمندی‌ها، ایجاد فرصت برای سرمایه‌گذاری از سوی صاحبان سرمایه، و از طرفی تحکیم روابط و نشاط اجتماعی است.

قاسمی طوسی ادامه داد: بانوانی با ایده‌های خلاق و یا دارای توانمندی شغلی که در رشد اقتصادی در بخش کشاورزی، گردشگری و حتی در صنایع اثرگذار هستند مورد حمایت قرار می‌گیرند، از فرمانداری‌ها خواستیم که این بانوان را معرفی و لیستی از فعالیت‌های آنها تهیه شود.

وی بیان کرد: بانوان خانه‌دار نسبت به مشاغل خانگی اشتیاق زیادی دارند، آنها هم به اقتصاد خانوار کمک می‌کنند، هم سایر اعضای خانواده را در فعالیت اقتصادی مشارکت می‌دهند و هم اینکه استحکام خانواده حفظ می‌شود، و این مهمترین هدف است که بتوانیم شرایطی را برای جلوگیری از گسست در خانواده‌ها ایجاد کنیم.

قاسمی طوسی با اشاره به اینکه دولت با محدودیت منابع مواجه است و امسال بودجه‌ای به امور بانوان و خانواده استانداری مازندران اختصاص نیافته است، گفت: در این شرایط با همکاری سایر دستگاه‌ها، بخش خصوصی و سمن‌ها نسبت به اجرای برنامه‌هایی در حوزه بانوان و خانواده اقدام می‌شود که لازم است قدردان تعامل خوب آنها باشیم.

اخبار مازندران

انتهای پیام/ 1001

نظرات شما