آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۶۳۳۰
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۲
فرماندار گرگان با بیان این که در سطح شهرستان ۳۰ هکتار سیاه دانه کشت شد، گفت: در چهارباغ هم به جد پیگیر کشت گل محمدی بوده و یک قطعه زمین ۲۰ هکتاری را به عنوان پایلوت در نظر گرفتیم.

به گزارش آوای خزر، محمد حمیدی فرماندار گرگان اظهارکرد: در سطح شهرستان اشتغال زایی را در زمینه های مختلف پیگیری می کنیم که یکی از آن ها استفاده از ظرفیت بخش کشاورزی است.

وی با بیان این که پرورش گیاهان دارویی و تغییر الگوی کشت در برنامه های ما قرار دارد، افزود: به طور مثال امسال در سطح شهرستان ۳۰ هکتار سیاه دانه کشت شد و می توان محصولات دیگری مانند زعفران که درآمد بهتری داشته و متناسب بازار است را جایگزین کرد.

وی گفت: افزایش اشتغال در توسعه کشاورزی با تغییر الگوی کشت، تغییر رفتار مردم و تغییر کاربری اراضی از محصولی به محصول دیگری از جمله رویکردهای است.

حمیدی با اشاره به این که بازدیدی از روستای زیارت انجام شد و پیگیر کشت زعفران و داروهای گیاهی در این منطقه هستیم، اضافه کرد: در چهارباغ هم به جد پیگیر کشت گل محمدی بوده و یک قطعه زمین ۲۰ هکتاری را به عنوان پایلوت در نظر گرفتیم.

وی با بیان این که این کشت را در مناطق دیگر مانند توسکستان ادامه خواهیم داد، گفت: تغییر کشت محصولات پربازده و مورد پذیرش بازار و تعدیل بین برداشت محصولات با صنایع تبدیلی باید مد نظر قرار بگیرد.

حمیدی ادامه داد: امسال کشت گوجه فرنگی برای کشاورزان سودی نداشت زیرا به یکباره در شهرستان ۳۲ هزار تن گوجه تولید شد در صورتی که ظرفیت پذیرش دو کارخانه رب سازی گرگان هزار تن بود.

وی گفت: صنایع تبدیلی ما متناسب با محصولاتی که در استان تولید می کنیم نیست بنابراین کشاورزان متضرر شده و باید با برنامه ریزی و تغییر کشت محصولات، به اشتغال زایی کمک شود.

انتهای پیام/1000

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار