آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۶۳۹۲
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۵
فرمانده انتظامی استان زنجان گفت: بیشترین جرمی که در فضای مجازی افزایش پیدا کرده جرائم مالی است و 90 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته و حدودا دو برابر شده است.

به گزارش آوای خزر؛سردار رحیم جهانبخش امروز  اظهار کرد: یکی از موضوعات مهمی که پلیس فتای نیروی انتظامی استان آن را رصد می‌کند، بحث فضای مجازی است.

فرمانده انتظامی استان زنجان با بیان اینکه امروزه شبکه‌‌های اجتماعی مجازی به عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل در طلاق‌ها و نابسامانی‌ها و خیانت‌ها عمل می‌کند، اضافه کرد: البته با این حال جای امیدواری دارد که در زنجان جرائم در این بخش کاهش داشته است.

وی تصریح کرد: طبق آماری که اخذ شده و جرائم مکشوفه در جرائم اخلاقی در سطح استان، این نوع جرائم 24 درصد کاهش دارد و این نشان می‌دهد که بلوغ اخلاقی استان افزایش یافته است.

سردار جهانبخش گفت: طبق شکایت‌هایی که نسبت به جرم اغفال تجاوز جنسی، تهدید به انتشار تصاویر خصوصی، اغفال در فضای مجازی و  تعرض کاهش یافته است و این موضوع نشانگر آن است که بلوغ اجتماعی و فرهنگی در جامعه بالاتر رفته است.

فرمانده انتظامی استان زنجان با بیان اینکه در عین حال پلیس فتا با انتشار هر گونه موارد غیر قانونی و غیر اخلاقی در فضای مجازی برخورد می‌کند، اضافه کرد: پلیس فتا به صورت ۲۴ ساعته فضای مجازی را رصد می‌کند.

وی با بیان اینکه امروزه فضای مجازی وارد زندگی بسیاری از خانواده‌ها به ویژه جوانان شده است، افزود: همین سهولت دسترسی به این فضا موجب بروز آسیب‌هایی می‌شود که با آگاهی‌بخشی می‌توان از آن جلوگیری کرد.

سردار جهانخبش در ادامه از کنترل فضای مجازی توسط پلیس فتای استان خبر داد و گفت: بر همین اساس طبق آماری که داریم بیشترین جرمی که در فضای مجازی افزایش پیدا کرده جرائم مالی است و 90 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته و حدودا دو برابر شده است.

فرمانده انتظامی استان زنجان با تأکید بر کنترل بیشتر این فضا توسط خانواده‌ها افزود: خانواده‌ها نقش بسزایی در آگاه‌سازی فرزندان خود دارند و باید آگاه باشند که استفاده نابه‌جا و بیش از حد از فضای مجازی در رفتار افراد تاثیر سوئی خواهد گذاشت.

انتهای پپام/۱۰۰۰

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار