دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۶۳۹۲
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۵

جرائم مالی فضای مجازی 2 برابر شده است

فرمانده انتظامی استان زنجان گفت: بیشترین جرمی که در فضای مجازی افزایش پیدا کرده جرائم مالی است و 90 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته و حدودا دو برابر شده است.

به گزارش آوای خزر؛سردار رحیم جهانبخش امروز  اظهار کرد: یکی از موضوعات مهمی که پلیس فتای نیروی انتظامی استان آن را رصد می‌کند، بحث فضای مجازی است.

فرمانده انتظامی استان زنجان با بیان اینکه امروزه شبکه‌‌های اجتماعی مجازی به عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل در طلاق‌ها و نابسامانی‌ها و خیانت‌ها عمل می‌کند، اضافه کرد: البته با این حال جای امیدواری دارد که در زنجان جرائم در این بخش کاهش داشته است.

وی تصریح کرد: طبق آماری که اخذ شده و جرائم مکشوفه در جرائم اخلاقی در سطح استان، این نوع جرائم 24 درصد کاهش دارد و این نشان می‌دهد که بلوغ اخلاقی استان افزایش یافته است.

سردار جهانبخش گفت: طبق شکایت‌هایی که نسبت به جرم اغفال تجاوز جنسی، تهدید به انتشار تصاویر خصوصی، اغفال در فضای مجازی و  تعرض کاهش یافته است و این موضوع نشانگر آن است که بلوغ اجتماعی و فرهنگی در جامعه بالاتر رفته است.

فرمانده انتظامی استان زنجان با بیان اینکه در عین حال پلیس فتا با انتشار هر گونه موارد غیر قانونی و غیر اخلاقی در فضای مجازی برخورد می‌کند، اضافه کرد: پلیس فتا به صورت ۲۴ ساعته فضای مجازی را رصد می‌کند.

وی با بیان اینکه امروزه فضای مجازی وارد زندگی بسیاری از خانواده‌ها به ویژه جوانان شده است، افزود: همین سهولت دسترسی به این فضا موجب بروز آسیب‌هایی می‌شود که با آگاهی‌بخشی می‌توان از آن جلوگیری کرد.

سردار جهانخبش در ادامه از کنترل فضای مجازی توسط پلیس فتای استان خبر داد و گفت: بر همین اساس طبق آماری که داریم بیشترین جرمی که در فضای مجازی افزایش پیدا کرده جرائم مالی است و 90 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته و حدودا دو برابر شده است.

فرمانده انتظامی استان زنجان با تأکید بر کنترل بیشتر این فضا توسط خانواده‌ها افزود: خانواده‌ها نقش بسزایی در آگاه‌سازی فرزندان خود دارند و باید آگاه باشند که استفاده نابه‌جا و بیش از حد از فضای مجازی در رفتار افراد تاثیر سوئی خواهد گذاشت.

انتهای پپام/۱۰۰۰

خبرنگار: سعید منصوری
منبع: فارس
نظرات شما