آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۶۴۱۳
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۵
پیام استاندار مازندران به مناسبت روز ملی تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی
احمد حسین زادگان، مقام عالی دولت در مازندران به مناسبت روز ملی تشکل ها و مشارکت های اجتماعی بر ضرورت جلب مشارکت سمن ها و تشکل های مردم نهاد در پیشبرد امور تاکید کرد و همراهی مردم با دولت را در بخش های مختلف زمینه ساز اعتلای جامعه دانست. ‎

به گزارش آوای خزر از شهرستان ساری، احمد حسین‌زادگان استاندار مازندران در پیامی روز ملی تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی را تبریک گفت. متن پیام استاندار به این شرح است:

تحقق پیشرفت و توسعه همه جانبه کشورها مستلزم بهره گیری از استعداد، توان و حضور فعالانه و مطالبه گری مردم و مشارکت آنها در ارتقا و تکامل بیشتر جامعه است. توسعه پایدار جوامع در تمامی عرصه ها میسر نمی گردد جز با همراهی سمن ها که برخاسته از بطن مردم هستند.

به همین خاطر روز 22 مرداد ماه توسط شورای فرهنگ عمومی شورای عالی انقلاب فرهنگی به نام روز تشکل ها و مشارکت اجتماعی نامگذاری شده است و پیگیری دولت تدبیر و امید در تحقق مطالبه سازمان های مردم نهاد برای نام گذاری روزی در تقویم ملی به نام این سازمان ها؛ نشان دهنده احترام و اعتقاد دولت به این مطالبه است تا نشانی باشد از لزوم همراهی و همیاری تشکل‌‏های مردمی و دولت به منظور تحقق راستین معنای مشارکت؛ مشارکتی که پیش‏ شرط اعتلای جوامع محلی و فضاهای شهری است.

پیام استاندار مازندران به مناسبت روز ملی تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی

در مازندران نیز این مهم مدتی است برای جلب مشارکت مردم در پیشبرد امور با تقویت سمن ها و تشکل های مردم نهاد، عضویت فراگیر دانش آموزان در سمن ها و عزم راسخ برای ایجاد تشکل های مردم نهاد تخصصی آغاز شده است و می طلبد تا دستگاه ها و نهادهای فرهنگی، رسانه ها و رسانه ملی برای نهادینه سازی این امر موثر در جامعه، همه اهتمام، خلاقیت و تلاش خود را مبذول دارند.

اینجانب؛ ضمن تبریک روز ملی تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی به همه‌ فعالان گمنام و پرتلاش سازمان‌های مردم ‌نهاد و موسسات خیریه، برای تمامی کسانی که به رسم مکتب انسان ‌ساز اسلام، با اندیشه‌ نیک و پراکندن عطر همدلی یاریگر هم‌نوع هستند، آرزوی سلامتی و بهروزی دارم و از خداوند قادر متعال برای آنان توفیق بیش از پیش مسالت می نمایم. امید است از طریق تعامل سازنده میان دولت و تشکل‌های مردمی بتوان سبب ساز پیوند هر چه بیشتر دولت و ملت شد و زمینه را برای نقش آفرینی سمن ها و مشارکت مردم در پیشبرد هر چه بهتر امور فراهم کرد.

احمد حسین زادگان - استاندار مازندران

اخبار مازندران

انتهای پیام/ 1001

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار