آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۶۴۱۹
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۷
بزرگداشت روز ملی دریای خزر در گهرباران
کمیته فرهنگی شهرستان میاندرود، با همکاری جمعی توانستند برنامه محتوایی خوبی را در به مناسبت روز ملی دریای خزر در ساحل گهرباران به‌اجرا درآورند.

به گزارش آوای خزر از میاندرود، کمیته فرهنگی این شهرستان در روز پنج شنبه 21  مردادماه 98 که روز ملی دریای خزر نام گرفته است، مراسم بزرگداشتی  را در مجتمع توسکا ساحل گهرباران برگزار کرد. 

  21 مرداد 85 در کنوانسیون تهران 5 کشور ایران ، قزاقستان ، روسیه ، ترکمنستان و آذربایجان نشستی را در راستای رفع آلودگی خزر از آلاینده‌های پسماند و نفتی برگزار کردند.

"نجات خزر از آلاینده‌ها" مبنای بحث این جلسه بود که به همین مناسبت 21 مرداد روز ملی دریای خزر نام گرفت. در برنامه‌ای که در ساحل گهرباران انجام گرفت؛ ابتدا ساحل توسط اعضای کمیته فرهنگی و مهد پویان و مهمانان دیگر پاکسازی شد.

مراسم رسمی که آغاز شد؛ ابتدا جواد اسفندیاری رییس اداره ورزش و جوانان میاندرود به آیاتی از کلام‌الله مجید را قرائت کرد. سپس علی غلامیان فرماندار میاندرود درباره پاکیزه نگه‌داشتن خزر از آلاینده‌ها و سالم‌رساندن این امانت خدادادی به دست نسل‌های آینده سخنانی ایراد کرد. سپس سید محمود هادیان رییس اداره حفاظت محیط زیست درباره روز ملی دریای خزر و اهمیت این بزرگداشت به‌لحاظ  بیدارشدن وجدان مردم و کوشیدن‌شان در پاسبانی از این امانت خدادادی برای نسلهای آینده سخنرانی کرد.

او اظهار داشت: صیانت از دریای خزر مانع از انقراض گونه‌های مختلف آبزیان است و تاثیر مثبتی روی اکوسیستم دارد.

در بخشی از این برنامه محیط زیستی، "ستیلا" از مهد پویان شعر محیط زیست را قرائت کرد. در پایان نیز وایزی به اعضای کمیته فرهنگی و همیاران محیط زیست و کودکان مهد پویان  اهدا شد.

مجتبی اکبری مسوول کمیته فرهنگی نیز با سپاس فراوان از نماینده عالی دولت در میاندرود  که بانی این بزرگداشت است با آرزوی دریایی پاک برای نسل امروز و آینده  ابراز امیدواری کرد که این مراسم بتواند وظیفه انسان را قبال دریا - این امانت خدادادی - به وی گوشزد کند و غفلت را دور کند.

اخبار مازندران

انتهای پیام/ 1003

مطالب مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار