آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۶۸۶۷
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۱:۳۸
مدیرعامل نیروگاه شهید سلیمی خبرداد
افزایش ظرفیت نیروگاه نکا به 2700 مگاوات تا سال 1400
ظرفیت تولید برق در نیروگاه نکا با راه‌اندازی سه واحد بخاری و گازی تا سال 1400، به هزار و چهارصد مگاوات افزایش می‌یابد.

به گزارش آوای خزر از شهرستان نکا، محسن نعمتی شنبه‌شب در مراسم آغاز به کار پروژه‌های توسعه‌ای در نیروگاه نکا شامل دو واحد گازی و یک واحد بخاری، آنها را ابرپروژه توصیف کرد که کار ساده‌ای نیست اما توسط متخصصان و تکنسین‌های داخلی انجام می‌شود.

وی ادامه داد: باتوجه به ظرفیت‌ها و بستر خدماتی و تجهیزاتی و نیروی انسانی ماهر و زیرساخت‌هایی که در نیروگاه شهید سلیمی وجود داشت؛  به دنبال پروژه‌های جدید رفتیم و از اینرو ساخت 2 واحد نیروگاه گازی و یک واحد بخاری در دستور کار قرار گرفت که عملیات اجرایی آن از امروز آغاز شده است.

افزایش ظرفیت نیروگاه نکا به 2700 مگاوات تا سال 1400

مدیرعامل شرکت تولید برق نکا با اشاره به فضای موجود در نیروگاه، آن را ظرفیت مناسبی برای ساخت نیروگاه عنوان و خاطرنشان کرد: در 30 درصد این مجموعه، می‌توان یک نیروگاه جدید ساخت.

 نعمتی با بیان اینکه از سال گذشته پروژه‌های متعددی در زمینه رفع موانع تولید تعریف شده است، گفت: با حمایت شرکت برق حرارتی  توانستیم تمامی واحدها را به آمادگی لازم برسانیم و در شرایطی که تحریم بودیم؛ تحریم‌ها را بدون نتیجه بگذاریم و حتی 42 مگاوات بیشتر از سال‌های پیش برق تولید کنیم.

مدیرعامل نیروگاه نکا گفت: ساخت فاز توسعه نیروگاه نکا به دلیل نیاز شبکه برق کشور و جبران افت ولتاژ شرق مازندران بسیار ضروری بود، علاوه بر آن ایجاد اشتغال را خواهیم داشت.

به گزارش آوای خزر، نیروگاه نکا در حال حاضر 2 هزار و 214 مگاوات برق تولید می‌کند که با ساخت پروژه‌های جدید تا سال 1400، این ظرفیت به 2 هزار و 700 مگاوات افزایش می‌یابد.

اخبار مازندران

انتهای پیام/ 1354

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار