آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۷۵۱۲
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹
قهرمان دست‌فروش!
"محمد" زیر نگاه‌های سنگین عابران کم نمی‌آورد. او مثل روزهایی که فرز و چابک حریفانش را به زمین می‌زد تا یکی از قهرمان‌ها باشد؛ امروز هم با همان روحیه حرف‌هایی که برایش ارزشی ندارند را به زمین می‌زند. مردانه می‌ایستد و به کارش ادامه می‌دهد. برای او دست‌فروشی نه‌تنها عار نیست بلکه در این روزهای وانفسا"یار غار" هم هست.

آوای خزر - آزاده بابانژاد: محمد صالحی یکی از قهرمانان مسابقات بین‌المللی بوکس ام.ام.ای، اهل شهرستان بهشهر در شرق استان مازندران است.

او یکی دو سالی‌ست که به دلیل نبود شغل مناسب، نه از سر ناچاری بلکه از سر علاقه و کسب روزی حلال به دستفروشی روی آورده است و از کار خود نیز راضی است.

قبلاً مصاحبه‌ای نیز با او داشتیم که برای یافتن یک مکان مناسب جهت دستفروشی از مسئولان درخواست کمک داشت. دادستان بهشهر و حتی دادستان مرکز مازندران نیز به درخواست او رسیدگی کردند. شهردار بهشهر نیز پای کار آمد.

حالا شهرداری مکانی در اختیار او گذاشته و دست‌فروشی می‌کند، از تره‌بارفروشی تا ماهی‌فروشی. هر چه باشد، بستگی به فصل و بازار کار دارد. جالب است که علیرغم اینکه برخی‌ها او را سرزنش کرده و می‌گویند جای تو اینجا نیست و باید از مسئولان بخواهی شغلی برایت دست و پا کنند.

اما همانطور که در پست‌های اینساتگرامش حرف‌هایش را زده است؛ می‌گوید "من کاری به این حرفها ندارم. برایم فرقی ندارد، هر کاری باشد انجام می‌دهم. با همین دستفروشی خرج زندگیم را تامین می‌کنم".

"محمد" این را هم گفت که دایی و شوهرخاله‌اش شهید شدند و پدرش نیز 8 ماه سابقه خدمت در جبهه را دارد. او می‌خواهد با همین شغلی که فعلا دارد در همین کشور بماند و جایی بهتر ای کشورش سراغ ندارد.

تعداد بازدید : 25

او زیر سایه سنگین نگاه‌های برخی‌ها کم نمی‌آورد. سرش به کار خودش گرم است و مثل روزهایی که خیلی فرز و چابک حریفانش را روی تشک می‌نشاند؛ امروز نیز با کار و تلاش خود خیلی‌ها را روی زمین می‌نشاند! او دست‌فروشی را نه‌تنها عار نمی‌داند بلکه در این روزهای وانفسای اقتصادی که هر کسی برای یافتن لقمه‌ای روزی حلال به‌سختی می‌افتد؛ آن را "یار غار" هم می‌داند.

این ورزشکار مصمم است که با عنایت"اوستا کریم" روزگارش بهتر این شود و روزی آنهایی که به او می‌گفتند اینجا جای تو نیست؛ به او بگویند "کار خوب را تو کردی که مردانه ایستادی و نان بازویت را خوردی".

ما هم برای این ورزشکار و جوان مازندرانی آرزوی موفقیت روزافزون داریم.

برای دیدن تصاویر، لطفا روی تصویر منتخب کلیک کنید

اخبار مازندران

انتهای پیام/ 1354

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار