آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۷۵۴۵
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۰
اداره ایمنی ترافیک بزرگراهی ملی آمریکا تحقیقات خود را روی 553 هزار خودروی نیسان روگ به خاطر ترمز اضطراری خودکار این خودرو آغاز کرده است.

آوای خزر:خودروی شاسی بلند مخصوص دشت و دمن «روگ» نیسان مجهز به ترمزهای خودکاری است که با دیدن مانع و وجود احتمال تصادف، بدون اختیار راننده، خودرو را متوقف می کند اما اکنون مشخص شده که مدل های 2017 و 2018 بدون وجود مانع هم به خواست راننده توجه نمی کند و خودرو را متوقف می کند. جالب این جا است که نیسان نام این خودرو را واژه انگلیسی rogue انتخاب کرده که معنی آن «سرکش» و مهار نشدنی است.

با این که نیسان تا کنون برای رفع این مشکل دو اقدام کیفی انجام داده اما اکنون کار به جایی رسیده که مرکز ایمنی خودرو به صورت رسمی از حکومت آمریکا خواسته است که این خودرو مورد بازرسی قرار گیرد.

ترمز اضطراری خودکار طوری طراحی شده است که در صورت وجود مانع سر راه خودرو، علائمی از حسگرها دریافت می شود و اگر راننده به موقع از خود واکنش نشان ندهد، تراشه های تعبیه شده در خودرو فرمان ترمز را به صورت خودکار به موتور و ترمزها ارسال می کنند و قبل از آن که خودرو با مانع برخورد کند، متوقف می شود.

اداره ایمنی ترافیک بزرگراهی ملی آمریکا تاکنون 129 شکایت دریافت کرده است که از این میان 3 مورد با تصادف منجر به جراحت مواجه شده است.

جیسن لواین مدیر اجرائی مرکز ایمنی خودرو می گوید بازرسی اداره ایمنی ترافیک بزرگراهی ملی آمریکا باید بدون فوت وقت آغاز شود تا جلوی حوادث احتمالی گرفته شود.

در ماه فوریه امسال نیسان تعداد 75,358 خودروی روگ و قشقایی در کانادا را فراخواند تا مشکل فنی آن را رفع کند. بررسی های خود نیسان هم نشان داده است که سازه های فلزی مانند تقاطع عبور راه آهن، علائم راهنمایی و رانندگی که از روی سقف خودرو رد می شوند، حسگر های این خودروها را به اشتباه می اندازند و این خودروها بدون نیاز واقعی، متوقف می شوند و گاهی چون در وسط بزرگراه اتفاق می افتد، می تواند برای سایر خودروها خطرآفرین باشد.

خود شرکت نیسان به اداره ایمنی ترافیک بزرگراهی ملی اطلاع داده است که تاکنون 750 مورد شکایت از ترمز ناهنگام دریافت کرده که از این بین 12 مورد منجر به تصادف شده است.

در سال 2016 خودروسازان از جمله نیسان توافقی را با اداره ایمنی بزرگراهی ملی آمریکا به امضا رساندند که از تجهیزات ترمز اضطراری خودکار در تمامی خودروهای سواری سبک استفاده نمایند و تا شهریور سال 1401 (سپتامبر 2022) 99 درصد از خودروهای عرضه شده به بازار مجهز به این سیستم باشند.

حالا نیسان از یک سو با این توافقی که کرده مجبور به عرضه خودروهای مجهز به ترمز اضطراری خودکار است و از سوی دیگر مواجه با دعاوی حقوقی و شکایت هایی است که می تواند به نام و نشان این شرکت خدشه وارد کند.

منبع: رویترز

انتهای پیام/1000

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار