آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۷۷۶۰
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۳
مدیرکل دفتر بازرسی ویژه مبارزه با پولشویی و فرار مالیاتی سازمان امور مالیاتی : فرار مالیاتی برابر قانون جرم، قابل پیگرد قضایی والبته اعمال سیاست‌های تنبیهی است

به گزارش آوای خزر ،  هادی خانی در گفتگو با رسانه ملی افزود: فرار مالیاتی یک نوع دروغگویی، کلاهبرداری، دست در جیب مردم کردن، بهم زدن توازن اقتصادی و ایجاد کردن اختلال در بودجه کشور است.


مدیرکل دفتر بازرسی ویژه مبارزه با پولشویی و فرار مالیاتی سازمان امور مالیاتی گفت: متاسفانه این جرم مرجعیت، منشائیت و محوریت دارد در ایجاد و بروز سایر مفاسد اقتصادی که امروز در قالب کارت‌های بازرگانی اجاره ای، حساب‌های بانکی اجاره ای، جعل اسناد، اجاره یا جعل هویت افراد و ... در حال نمود است.


مدیرکل دفتر بازرسی ویژه مبارزه با پولشویی و فرار مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور افزود: این پدیده شوم علاوه بر ایجاد چالش‌های جدی برای سازمان امور مالیاتی متاسفانه سایر دستگاه‌های مرتبط از جمله قوه قضائیه، اطلاعاتی، نظامی و امنیتی را در خصوص برخورد با جرائم در حال زایش از این نوع جرم درگیر و هزینه‌های زیادی نیز بر کشور تحمیل کرده است.


وی اضافه کرد: سازمان امور مالیاتی در راستای مبارزه با این پدیده شوم، یک سلسله اقداماتی از جمله هوشمند کردن نظام مالیات و تحقق عدالت مالیاتی ریزداده مبنا مبتنی بر عدالت، ثروت و درآمد، شناسایی فعالان اقتصادی و فعالیت‌های اقتصادی زیر زمینی، ساماندهی معافیت‌های مالیاتی، فرهنگ سازی عمومی مالیاتی، آگاه سازی مردم مبنی بردرگیر نشدن درهر نوع فعالیت اقتصادی و در امان بودن از سوء استفاده افراد سودجو در آینده و از همه مهمتر هماهنگ سازی ظرفیت‌های موجود کشور در مبارزه با مفاسد اقتصادی در دستور کار خود دارد.

 

 خانی گفت: سازمان مزبور به هر اندازه در این زمینه موفق باشد به همان میزان فشار بر بخش تولید کاسته و حمایت از بخش تولید بهتر و منسجم‌تر قابل انجام است.


وی افزود: بدون شک با نمود پیدا کردن این اقدامات ضمن حمایت بهتری از تولید به تحقق درآمد‌های دولت و مدیریت هزینه‌ها در کشور کمک شایان توجهی خواهد شد.


مدیرکل دفتر بازرسی ویژه مبارزه با پولشویی و فرار مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور ادامه داد: خوشبختانه امروز هماهنگی بسیار خوبی با دستگاه‌های اجرایی ذیربط برای مبارزه با فرار مالیاتی در کشور شکل گرفته و با شتاب و سرعت بیشتری در حال انجام است.


وی در ادامه با اشاره به اینکه سیاست سازمان امور مالیاتی حمایت از تولید واقعی در کشور است، گفت: این سازمان بخشنامه‌ای به سراسر کشور ابلاغ کرده مبنی بر اینکه اگر فعالان اقتصادی و تولید کنندگان به هر دلیلی بدهکار مالیاتی هستند و جرائمی به سبب این بدهکاری برای آنان تعریف شده اگر اصل بدهی را پرداخت کنند تا ۱۰۰ درصد جرائم مالیاتی آنان قابل بخشودگی است.


آقای خانی تصریح کرد: این نوع برنامه ریزی‌ها و سیاست‌ها برای حمایت از تولید در دستور کار سازمان امور مالیاتی قرار دارد.
وی گفت: لازمه حمایت واقعی از تولید مبارزه جدی با فعالیت‌های اقتصادی زیرزمینی و فرار‌های مالیاتی است.
مدیرکل دفتر بازرسی ویژه مبارزه با پولشویی و فرار مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور افزود: تمکین به نظام مالیاتی از جمله مباحث بسیار مهم در دنیای امروزی است.


وی گفت: انتظار می‌رود فعالان اقتصادی شفاف فعالیت‌های اقتصادی خود را به سازمان مالیاتی اعلام کنند، اما برای رسیدن به این نقطه سازمان بر اساس ریزداده‌های اقتصادی که در حال جمع آوری از دستگاه‌های متولی است به دنبال اینکه بزودی بتواند اظهار نامه پیش فرض مبتنی بر داده‌هایی که به دست آورده تولید و ارائه کند.


آقای خانی یادآورشد: بطورکلی از این طریق به فعالان اقتصادی و مودیان مالیاتی پیام خواهیم داد که سازمان امور مالیاتی اشراف کامل به فعالیت‌های اقتصادی آنان دارد و انتظار می‌رود خود مودیان نهایت همکاری را با سازمان داشته باشند و در ارائه اظهارنامه و همچنین اسناد و مدارک مرتبط با فعالیت‌های اقتصادی به نظام مالیاتی اهتمام بیشتری مبذول دارند.

 
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار