دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۷۹۴۷
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۹
استاندار مازندران در ولگاگراد:
استاندار مازندران در سفر روز سه شنبه خود به استان ولگاگراد روسیه برای افتتاح سرای تجاری در این استان، اظهار امیدواری کرد که کریدور شمال – جنوب توسط این دو استان شکل بگیرد.

به گزارش آوای خزر، احمد حسین زادگان روز سه شنبه در مراسم افتتاح سرای تجاری مازندران در ولگاگراد روسیه، ابتدا از روئسا و استانداران قدیم و جدید اتاق های بازرگانی دو طرف که سبب تحقق تفاهمنامه همکاری تجاری بین دو استان شدند قدردانی کرد.

وی با تاکید بر اینکه این تفاهمنامه ها باید توسط افرادی اجرا شود، افزود: تفاهمنامه ها و توافق نامه های متعددی معمولا توسط مدیران و مسئولان تنظیم می شود اما مشکل اینجاست که ما هم در استمرار اینگونه موارد و هم در پیگیری برای اجرای برنامه کوتاهی می کنیم.

نماینده عالی دولت در مازندران بیان کرد: همیشه اولین کارها علیرغم همه محدودیتها شاید به چشم نیاید کار سختی است اما مطمئن هستم اگر با برنامه ریزی درست و کار اصولی انجام بدهیم حتما در آینده اتفاقات مهمی برای مردم می افتد.

حسین زادگان گفت: امروز را به خاطر می سپاریم در فضای محدود و در حالیکه همه سر پا ایستاده‌ایم؛ اینجا شاید مکان بزرگی نباشد ولی امید است روزی را ببینیم که در یک سالن بزرگ و تجارت خیلی گسترده، شاهد اتفاق بزرگ و روابط گسترده‌تر بین این دو استان باشیم.

وی با بیان اینکه ایران در رژیم گذشته و به واسطه وابستگی به کشورهای غربی ارتباط با کشور دوست و همسایه روسیه را محدود کرده بود، یادآور شد که چیزی قریب به 70 سال بین روسیه و حوزه خزر برقرار نشده بود اما امروز شاهد روابط بین دو کشور در سطح بالا هستیم.

کریدور شمال – جنوب بین مازندران و ولگاگراد شکل بگیرد

استاندار مازندران با اشاره به اینکه روسیه یک کشور مستقل است، اظهار داشت: با نظامی که در ایران ایجاد شد؛ با اصرار و تصمیم درستی که بویژه دولت آقای روحانی، و از طرفی دولت آقای پوتین دارند؛ این ارتباطات بیش از هر زمان دیگری برقرار شده است.

وی ادامه داد: اتحادیه اوراسیا که به زودی امتیازات و ویژگی ها و امتیازات خوبی را برای مراودات دو کشور برقرار می کند و برای بیش از 800 کالا معافیت بین 5 درصد تا 95 درصد برقرار می شود بهترین فرصت را برای سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی جهت ارتباطات بیشتر و مراودات ایجاد می کند.

نماینده عالی دولت با اشاره به سخنان معاون فرماندار ولگاگراد متذکر شد که بخش خصوصی باید فرصت را از دولت بگیرند و اساسا دولتها کارشان ایجاد فرصت برای مراودات نزدیک است و اجرای کار مناسب در فضا و بستر مناسب به عهده بخش خصوصی است.(دولتها زمینه را فراهم کردند و اکنون نوبت بخش خصوصی است).

وی با اعلام اینکه هر دو کشور ایران و روسیه واردات بسیاری از کالاهای مهم اساسی را از کشورهای دور تامین می کنند، افزود: این وظیفه اساسی فعالان اقتصادی دو کشور است که راهها را کوتاه کنند و نیازمندیهای خود را از کشورهای همسایه به ویژه حوزه خزر تامین کنند.

حسین زادگان یادآور شد که مازندران در 14 محصول کشاورزی رتبه نخست دارد، و در صنعت و صنایع تبدیلی و بخش های مختلف و حوزه زیرساخت، دارای چند فرودگاه و 4 بندر و زیرساختهای حمل و نقل مناسب است.

استاندار مازندران همچنین فعالیت بخش خصوصی و موقعیت جغرافیایی این استان و ولگاگراد را که ارتباط نزدیک بین اروپا و حوزه خلیج فارس برقرار می کند را مهم دانست و اظهار امیدواری کرد که کریدور شمال – جنوب توسط این دو استان شکل بگیرد.

وی اظهار امیدواری کرد که با پیگیری دولت و تلاش فعالان بخش اقتصادی و با برنامه ریزی و ارائه راهکارهای مناسب توسط اساتید دانشگاهها و متخصصان استمرار داشته باشد تا روزی بیاییم اینجا و جشن بگیریم که بیشترین مراودات بین دو استان و دو کشور برقرار شده است.

حسین زادگان در پایان از آقای ثنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه، استاندار ولگاگراد، روئسای دولت دو کشور، روئسای اتاق بازرگانی و فعالان اقتصادی دو استان مازندران و ولگاگراد قدردانی کرد.

اخبار مازندران

انتهای پیام/ 1354

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرسنجی
آیا با ممنوعیت پذیرش مسافر در استان مازندران در شرایط فعلی موافقید؟
آخرین اخبار