آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۸۳۷۲
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۱
برگزاری همایش روز روستا و عشایر در میاندرود
استاندار مازندران: توجه به صنایع دستی، گردشگری و ict در روستاها بیشتر شود
استاندار مازندران گفت: توجه به بحث lct، گردشگری و صنایع دستی در روستاها باید بیشتر شود تا شرایط اقتصادی مناسب و پایدار و اشتغالزایی بیشتر عاید روستاییان شود.

به گزارش آوای خزر از میاندرود، احمد حسین‌زادگان در مراسم روز ملی روستا که در اردوگاه بادله این شهرستان برگزار شد با تبریک روز روستا و عشایر و اهمیتی که در کشور به لحاظ تولید محصولات استراتژیک و جلوگیری از تمرکزگرایی در شهرها دارند، بیان کرد: در طول سال‌های پس از انقلاب اسلامی اهمیت روستا و روستاییان برای دولت دوچندان شد و اکنون هر کدام از روستاهای ایران به ویژه مازندران دارای توانمندی‌های منحصربه‌فردی هستند.

وی افزود: دولت با ایجاد خدمات و امکانات شهری از قبیل گاز، برق، تلفن و احداث جاده‌های دسترسی در روستاها، مهاجرت روستاییان به شهرها را کاهش داد.

حسین‌زادگان با اشاره به قابلیت‌های استان مازندران گفت: در حال حاضر در بحث lct، گردشگری و صنایع دستی باید به روستاها توجه ویژه شود تا با ایجاد اشتغال در این موارد شرایط اقتصادی روستاییان بهتر شود.

رئیس شورای اداری مازندران همچنین اظهار داشت: تبدیل دامداری سنتی به مدرن و ایجاد درآمدزایی در حوزه صنعتی (معادن)، درآمد روستاییان بیشتر شد.استاندار مازندران: توجه به صنایع دستی، گردشگری و ict در روستاها بیشتر شود

این مسئول با اعلام اینکه ساری به‌عنوان پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو شناخته شده است، ابراز امیدواری کرد تا در آینده‌ای نزدیک اسکله‌های تعیین‌شده در شهرها بنا شده و ارتباط با کشورهای همسایه مانند قزاقستان و روسیه سهل‌تر شود.

حسین‌زادگان با اشاره اعتباراتی که دولت در بخش کشاورزی و گردشگری در نظر گرفته است، اظهار امیدواری کرد که با همت و تلاش روستاییان توسعه کشاورزی و گردشگری بیشتر شود.

به گزارش آوای خزر، سید صمد کاظمی رییس اداره امور عشایر استان مازندران نیز در سخنانی با بیان اینکه 3 هزار و 200 روستا در مازندران داریم که تقریبا همه آنها دارای دهیاری هستند؛ پیشرفت و موفقیت و ایجاد درآمدهای پایدار در روستاها را مرهون همتی دانست که دهیاران باید به خرج دهند.

وی همایش روز ملی روستا و عشایر را از این لحاظ دارای ارزشمندی دانست که آنها توانمندی‌های خود را بیش از پیش به اثبات برسانند و مسوولین نیز با توجه بیشتر به عشایر و کشاورزان و با تشویق و ترغیب‌شان سبب شوند تا آنها به جایگاه اجتماعی خود برسند. 

استاندار مازندران: توجه به صنایع دستی، گردشگری و ict در روستاها بیشتر شود

کاظمی با اعلام اینکه ۵ هزار و ۵۲۰ خانوار عشایر در استان مازندران شناسایی شده‌اند، اظهار داشت: علاوه بر آن تشکل‌های عشایری نیز در استان داریم که بیش از 2 هزار عضو دارد.

تجلیل از دهیاران، کارآفرینان و فعالان حوزه روستا و عشایر استان مازندران، پایان‌بخش مراسم روز ملی روستا و عشایر  در این استان بود.

اخبار مازندران

انتهای پیام/ 1003

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار